Προς το περιεχόμενο

Gps Gia Aytokinhto


kostasbm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eυχαριστώ' date=' για τις απαντήσεις σας.!!! Πράγματι έχω Renault Scenic...

Θα δοκιμάσω να το τοποθετήσω στις μαύρε βούλες...

Πείτε μου όμως όταν λέμε εξωτερική κεραία για GPS, η κεραίσ αυτή πρέπει αναγκαστικά να βγαίνει και έξω απο το αυτοκίνητο???[/quote']

 

Σημασία έχει να βλέπει ουρανό. Αν την βάλεις έξω από το αυτοκίνητο, τότε θα έχεις το ιδανικό σήμα.

Αν έχεις bluetooth GPS, το οποίο μπορείς να το τοποθετήσεις όπου θες μέσα στο αυτοκίνητο (μπροστά στο ταμπλώ ή πίσω) δεν κερδίζεις τίποτα αν το βάλεις μέσα, καθώς όπου θα βάλεις την κεραία μπορείς να βάλεις το GPA.

 

Αν έχεις CF ή SD GPS, τότε κερδίζεις σε σήμα με εξωτερική κεραία ακόμα και αν είναι μέσα στο αυτοκίνητο, καθώς το PDA θα το έχεις κοντά σου ώστε να το βλέπεις, και πιθανόν να χάνεις κάποιους δορυφόρους επειδή το σήμα το κόβει η λαμαρίνα του αυτοκινήτου στην οροφή, ενώ την κεραία θα μπορείς να την τοποθετήσεις τέρμα μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δυστυχώς το Bluetooth GPS που έχω δεν πιάνει εσωτερικά στο Scenic. Το δοκίμασα και στις μαύρε βούλες του παπρίζ πάνω στο κέντρο. Τι λέτε η κεραία θα βοηθήσει???

Καμιά άλλη ιδέα για την τοποθέτησή του???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να το ανοίξεις πριν μπεις στο αυτοκίνητο, περίμενε να βρεί το στίγμα και μετά χρησιμοποίησέ το στο αμάξι.

 

Έχω παρατηρήσει και στο δικό μου (Audi) ότι μερικές φορές δεν θέλει να βρεί στίγμα με τίποτα. Ίσως λόγω των αντανακλάσεων από το μέταλλο του αυτοκινήτου. Αφού όμως βρεί μια φορά το στίγμα, λειτουργεί μετά άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Renault έχουν απ' ότι ξέρω μια μεμβράνη αλουμινίου στο παρπρίζ και στα πλαϊνά για προστασία από τον ήλιο και την ζέστη αυτή είναι που κάνει τη ζημιά.

Μιάς και έχεις ΒΤ GPS δεν το δοκιμάζεις στο πίσω τζάμι ??? Εκεί λογικά δεν

θα έχει προστασία. Μια σκέψη κάνω δεν ξέρω σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άλλο ακόμα, πιστευω σημαντικό.

Υποστηρίζει το GPS σου external antenna ?? γιατί το δικό μου Fortuna BT Slim

δεν έχει πουθενά θέση και δεν αναφέρει τίποτα γι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το GPS που έχω υποστηρίζει εξωτερική κεραία. θα την παραγγείλω την Τρίτη όπως και ν'έχει μια που θα ενισχύσει το σήμα έτσι και αλλιώς. Θα δοκιμάσω να το βάλω και στο πίσω τζάμι του αυτοκινήτου και θα επανέλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file mou exw kai egw to scenic alla kai to BT gps to opoio agorasa apo to plaisio

sthn arxh mou thn varese giati mou to edwsan me anixth siskevasia

fysika to epestrepsa alla anagkastika na to doulepsw to savatokyriako

 

sthn arxh epeze kala alla meta den mporouse na piasei shma me tipota

kyrios mesa sto aytokinhto ews otoy mou to alaxane

 

to topotheto mprosta sto papriz kai paizei

an kai mou exei kanei merikes fores ton dyskolo sto na piasei shma

 

lysh vgazw to xerh exw gia merika defterolepta ews otou anavosvinei to lampaki tou shmatos kai meta to petaw mprosta

 

ena pragma pou me eknevrizei me to BT GPS einai oti den moy vgazei plhrof. gia to posous doryforous vlepeis se ola ta programata enw ena garmin pou hxa dokimasei (arketa paliotero ) epeze me ola

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

 

ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΑΣΩ ΤΟ OPEL ASTRA GTC ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΘΕΛΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΝΣΟΛΑ CD 70 NAVI , Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ GPS ΚΑΙ ΓΥΡΟΣΚΟΠΟΙΟ.Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΗΣ:CD ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ!ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ, ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΛΕΓΑΝ:"Μην παραγγείλεις αμάξι + gps navi απο τη μαμά ,κατά 99% δεν υποστηρίζει Ελλάδα και ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΙ".ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΗΜΟ CD ΑΠΟ ΤΗΝ "ΜΑΜΑ" ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ "ΜΑΜΑ" GPS (PEGEUT 407) KAI ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΕ ΑΨΟΓΑ(ΑΘΗΝΑ ΒΕΒΑΙΑ).ΤΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΑ BMW ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΟΔΗΓΟΥΣΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ CD ΗΤΑΝ ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ CD....?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File electroasd kalos hrthers sto forum.

Gia arxh grafe me mikra grammata giati einai san na fonazeis ;)

 

Oson afora ta cd kathe etairia exei to diko ths susthma. An den kanw lathos h peugeot exei bgalei xartes mono gia athina. Kata 99% pantos kalous kai plhreis xartes den prokeite na breis gia olh thn ellada.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .

ΕΧΩ ΕΝΑ Pion..r Dvd ΣΤΟ ΑΥΤΟ ΜΕ Touch Screen-tv-radio .

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΟ Pda ΜΟΥ (yakumo Delta 300) ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΤΗΣ ΠΗΓΗΣ (rca) ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΞΟΔΟ ΤΟΥ Pda (usb) ? 'Η ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ Pda ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ Car Dvd ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ .

 

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΠΟΥ Κ ΑΝ ΕΙΣΤΕ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ksanaxereste

malon den exi kani kanis to map monkey na treksi me ton greeceu

apo to destinator pn

troei ena kolima otan ton fortonis ton map kai telos

ean exo kanis kana tip euprosdekto einai

i an yparxei alos tropos nafortosi to DESTINATOR PN se lap top i car pc ektos apo pda !

 

thnx anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lalexoulhs,

 

ευχαριστω για την υποδειξη(όπως βλεπεισ την εφαρμοσα κατευθειαν!).Το ξερω οτι δεν προκειται να βρω πληρες χαρτες για ολη την Ελλαδα.αλλα ασ βρω τουλαχιστον κατι!!! εν τω μεταξυ προσπαθω να βρω τα χαρακτηριστικα του μηχανιματοσ για να ξερω τι ακριβως cd ψαχνω, και δεν βρισκω τιποτα!!!παντωσ αν ξερεισ το οτιδηποτε ενημερωσε!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...