Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια να ρωτησω και γω κατι...επειδη δεν εχω ασχοληθει ποτε με xbox και καποια κονσολα γενικοτερα θα ηθελα να μαθω αν μπορεις να συνδεσεις πληκτρολογιο και ποντικι στο xbox για να παιζεις παιχνιδια fps...θελω να το κανω δωρο σ ενα ανηψακι μου,ο οποιος εχει συνηθισει ετσι απο το pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα settings για την εικόνα. Σου χει να επιλέξεις resolution.

 

Στο HDTV settings εννοεις?

 

step_6.png

 

Αυτες ειναι απλως οι προτυπες αναλυσεις. Δεν σε αφηνει να θεσεις την αναλυση της οθονης σου οπως 1680x1050 ή 1920x1200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο HDTV settings εννοεις?

 

step_6.png

 

Αυτες ειναι απλως οι προτυπες αναλυσεις. Δεν σε αφηνει να θεσεις την αναλυση της οθονης σου οπως 1680x1050 ή 1920x1200.

 

Ναι, εγω το χω συνδέσει με vga καλώδιο και προφανώς για αυτό η διαφορά.

 

Με vga επιλέγεις αναλύσεις και βγάζει μπαρες πάνω κάτω. Εσύ στη ρύθμιση που το χεις, σου βγάζει μπάρες ή την "γεμίζει' ; (μάλλον το δευτερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την γεμιζει. Δηλαδη παιρνει το 1080p απο το xbox Και το τραβαει σε 1920x1200.

 

Παρολο που στις ρυθμισεις τις οθονης το εχω βαλει just scan, που κανονικα θα επρεπε να κανει 1:1 mapping, δηλαδη να απεικονιζει το σημα ακριβως οπως το δεχεται.

 

Τεσπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα save μπορεις να τα κανεις move στο στικακι και μετα να τα ξαναπερασεις?

 

Θελω να το δωσω σε ενα φιλο μου να παιξει το Alan Wake, αλλα θελω να διατηρησω το save μου, ωστε αυτος να ξεκινησει δικο του.

 

Πως θα μπορω να το κανω αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τότε ποιος ο λόγος να του δώσεις το profile - gamertag σου?

 

Μπορείς πολύ απλά να του δώσεις το παιχνίδι και απλά να δημιουργήσει ένα δικό του προσωρινό gamertag & saves για όσο παιζει alan wake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ε τότε ποιος ο λόγος να του δώσεις το profile - gamertag σου?

 

Μπορείς πολύ απλά να του δώσεις το παιχνίδι και απλά να δημιουργήσει ένα δικό του προσωρινό gamertag & saves για όσο παιζει alan wake.

 

Α εννοεις να φτιαξω εναν προσωρινο user? Καθε user profile στο xbox εχει διαφορετικα save Και achievment?

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα την απορια μου για 3d update,εννοω την δυνατοτητα να παιζει 3d games ειτε original ειτε με μετατροπη 2d to 3d και να παιζει 3d blurays οταν αυτα με το καλο βγουν.Επισης αν τυχον εχεις μια απο τις καινουργιες tν samsung που εχουν την δυνατοτητα μετατροπης σε ψευδο 3d και συνδεσεις το xbox θα δεις εστω και αυτο το ψευδο3d;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α εννοεις να φτιαξω εναν προσωρινο user? Καθε user profile στο xbox εχει διαφορετικα save Και achievment?

Ναι.

Ο φίλος σου σε δικό του 360 δε θα παίξει; Δε χρειάζεται κάτι. Ας μπει με το κανονικό του προφίλ και ας παίξει το παιχνίδι και να κάνει δικά του saves. Ο καθένας το gamertag του. Έτσι λειτουργει και βολεύει καλύτερα.

 

Ακόμα και στο δικό σου 360 να παίξει, κάνεις αυτό που σου 'πε ο Just-Gamer. Φτιάξε ένα profil για guest πχ. Ή φτιάξ' του ένα περιποιημένο μπας και το ξαναχρησιμοποιήσει στο μέλλον. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Ο φίλος σου σε δικό του 360 δε θα παίξει; Δε χρειάζεται κάτι. Ας μπει με το κανονικό του προφίλ και ας παίξει το παιχνίδι και να κάνει δικά του saves. Ο καθένας το gamertag του. Έτσι λειτουργει και βολεύει καλύτερα.

 

Ακόμα και στο δικό σου 360 να παίξει, κάνεις αυτό που σου 'πε ο Just-Gamer. Φτιάξε ένα profil για guest πχ. Ή φτιάξ' του ένα περιποιημένο μπας και το ξαναχρησιμοποιήσει στο μέλλον. :)

 

Ναι την δικη μου κονσολα θα του δωσω. Του φτιαξα ηδη ενα προφιλ για να μπορει να σψζει εκει τα παιχνιδια.

 

Παρεπιπτωντος, απο εκει ετσι και κανει delete game, μπορει να σβηνει παιχνιδια που εχω εγω δημιουργησει στον κυριο λογαριασμο μου?

 

Επισης γινεται να κλειδωσεις καποιο προφιλ, ωστε να μην μπει κατα λαθος στο κυριο που εχω φτιαξει για μενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Φτιάξε εσύ ένα νέο προφίλ γι' αυτόν και πριν του το δώσεις βάλε και το Auto sign in ώστε να μη χρειάζεται να κάνει τίποτα αυτός.

Για το σβήσιμο των saves νομίζω θα φαίνονται και θα μπορεί να τα σβήσει (ίσως εξαρτάται κι απ' το παιχνίδι αυτό), αλλά νταξ... πες του το απλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα!Έχει βγει το red dead redemption και εγώ με τα γουέστερν έχω τρέλα!!Είναι ακριβό ρε γαμώτο όμως και έτσι θέλω να πουλήσω κάποια παιχνίδια και xbox kαι play station 2 για να βρω τα χρήματα.Μήπως ξέρετε κάναν τρόπο!!??

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων¨)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...