Προς το περιεχόμενο

XBOX 360 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είμαι εντελώς άσχετος - βασικά δεν έχω καν xbox δικό μου

παίρνω unplayable content προσπαθώντας να παίξω mp4 video

περιέργως δεν μπορώ να βρω ικανοποιητικές απαντήσεις στο internet

αν μπορεί κάποιος ας μου πει τι πρέπει να ελέγξω / πού να αρχίσω να το ψάχνω

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπερα παιδια.Υπαρχει κατι στα σκαρια για 3d update για την κονσολα.Ειμαι αναμεσα σε αυτην και το ps3 και εκτος της μεγαλυτερης ποικιλιας παιχνιδιων με ενδιαφερει και αυτη η δυνατοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσολα ξερει να καταλαβαινει την αναλυση της οθονης και να κανει το καταλληλο scale?

 

Επειδη προσωρινο χρησιμοποιω μια Samsung PC Monitor 1920x1200 (16/10) και απλως αναρωτιεμαι αν ξερει να καταλαβαινει το 16/10 και να δημιουργει τα αναλογα περιβαλλοντα χωρις παραμορφωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το upscaling της οθόνης σου. Με τι καλώδιο έχεις συνδέσει την κονσόλα; Αν το 'χεις με VGA, σου βγάζει και αναλύσεις 16:10 να επιλέξεις απ' το μενού του 360.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με HDMI. Ειναι μεν PC Monitor, αλλα εχει και hdmi γιατι εχει ενσωματωμενα ηχεια. Το xbox Κανει upscaling, ή το δινει σε native το σημα, και αναλαμβανει η οθονη να κανει τα υπολοιπα?

 

Εμενα αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μην υπαρχει παραμορφωση. Να το δινει στην σωστη αναλογια και να μην το στρετσαρει για να το δειχνει fullscreen χωρις να ειναι σωστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα ένα jasper arcade για να αντικαταστήσει την xenon κονσόλα που έχω, και δεν ξέρω τι να κάνω την παλιά. Να την πουλήσω (έχει ακόμα εγγύηση, νομίζω ένα-ενάμιση χρόνο ακόμα) ή να την κρατήσω και να την φλασάρω? Btw την κονσόλα την έχω στείλει μια φορά στην Γερμανία για επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσολα ξερει να καταλαβαινει την αναλυση της οθονης και να κανει το καταλληλο scale?

 

Επειδη προσωρινο χρησιμοποιω μια Samsung PC Monitor 1920x1200 (16/10) και απλως αναρωτιεμαι αν ξερει να καταλαβαινει το 16/10 και να δημιουργει τα αναλογα περιβαλλοντα χωρις παραμορφωση.

 

Εγώ έχω μια οθόνη 1680*1050. Του όρισα αυτή την ανάλυση και δεν κάνει παραμόρφωση μιας και έχει 2 μαύρες μπάρες πάνω και κάτω, οπότε μην σε απασχολεί το 16:10.

 

Το πρόβλημα είναι ότι η κονσόλα έχει προσαρμοστεί για τηλεόραση και στα φίλτρα που συνήθως έχουν. Οπότε περίμενε ελαφρώς κατώτερη ποιότητα από ότι στη τηλεόραση. Και μάλιστα επειδή η οθόνη σου έχει πολύ μεγαλύτερη ανάλυση, ίσως να μην δείχνει πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...