Προς το περιεχόμενο

Project - Ελληνική Μετάφραση του Grim Fandango (Διαθέσιμο το patch v1.0b)


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Υποθέτω ότι δεν έχει μείνει πολύ δουλεία ακόμα- τουλάχιστο μέχρι το full alpha test :P

O manuel θα μας πει...χε χε

 

Έγώ ήμουν πολύ απασχολημένος με τη δουλειά μου τις τελευταίες βδομάδες (και με το release του mod :) ), αλλά περιμένω απο σήμερα να χαλαρώσουν αρκετά τα πράγματα.

 

Οπότε manuel αν χρειάζεσαι βοήθεια πες μου σχετικά.

 

(btw το patch που έστειλα προλαβες να το κοιτάξεις; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όπως είχα πει όταν μιλήσαμε στο MSN, χρειαζόμασταν μόνο ένα ακόμα font. Αυτό το είχα κάνει με ένα δικό μου προγραμματάκι, απλά δεν ήμουν σίγουρος ότι το έκανα σωστά (σχετικά με όλες τις παραμέτρους και το σχεδιαστικό κομμάτι για κάθε γράμμα), γιατί έψαχνα στα τυφλά σχεδόν.

Ευτυχώς, ο font editor που μου έστειλες πέτυχε 2 πράγματα τουλάχιστο:

1. Επαλήθευσα το font που είχα κάνει (εκκρεμεί και μια επιβεβαίωση απο τον Manuel ότι δουλεύει καλά in-game). Btw, ο font editor που είχες κάνει ήταν πολύ πιο αυτοματοποιημένος απο τον δικό μου.

2. Αποφάσισα να ασχοληθώ με Delphi :lol:. (Εξού και το patch που ουσιαστικά μετά απο κάποιους ελέγχους βάζει τα fonts και τους υπότιτλους

στα κατάλληλα αρχεία/καταλόγους του grim fandango). Και σε αυτό εκκρεμεί επιβεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη για την αναμονή βρε παιδιά! Γίνεται χαμός! Χρειάστηκε να λείψω και 2-3 μέρες και έχουν πάει πίσω οι δουλειές μου. Για καμιά 10αριά μέρες δεν το βλέπω να ασχοληθώ πολύ (βασικά ένα καλό, γερό τριήμερο με τετραήμερο πιστεύω πως χρειάζεται). Αν μέχρι 10 Νοεμβρίου δεν έχω ακόμα προλάβει να βρω τις ώρες που χρειάζομαι (τις μαζεύω με το σταγονόμετρο πλέον!), τότε θα δώσω στα άλλα δύο παιδιά τα λίγα που έχουν μείνει και θα ξανασχοληθώ στις τελικές φάσεις (δηλαδή να παίξω μια φορά το παιχνίδι και να σημειώσω πράγματα που χτυπάνε άσχημα).

 

Κάπως έτσι. Συγγνώμη σε όσους δήλωσα πως θα το είχαμε έτοιμο (προεκλογικά :P ) και τους έβαλα σε αναμμένα κάρβουνα.

 

Λίγη πίστωση χρόνου ακόμα ζητάωωωω! Θα τα ξαναπούμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαββατοκύριακο όμως. Αργία. Περιμένετε μέχρι τη Δευτέρα ;)

 

Νομίζω ότι θα προλάβω να την τελειώσω στο Σαβ/κο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...