Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εισαγωγής Gmail, Hotmail, Yahoo στο ThunderBird


NOPSTRIM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και Plus το κανα και απ ολα.

τα εισερχομενα ολα καλα τα εξερχομενα βουλιαζουν..

επεισης στη σελιδα yahoo.gr που παω "επιλογες"

και μετα ρυθμισεις για POP δεν ανοιγει η σελιδα

( αλλα δ εχει και πολυ σημασια αφου ειναι ηδη ρυθμισμενο )

αυτο εδω δεν ανοιγει σε μενα..μου εμφανιζει λευκη σελιδα

asdadsasadssdsb6.th.jpg

με link

http://popfwd.mail.yahoo.com/pf/PopFwd?.done=http://gr.f251.mail.yahoo.com/ym/Options?YY=16962&y5beta=yes&y5beta=yes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Υπαρχει καποιο domain το οποιο να μου προσφερει ΤΖΑΜΠΑ αυτο το POP

δηλαδη να μπορω να χρησιμοποιω το mail μου μεσω outlook express

Η οποιοδηποτε αλλο προγραμμα τετοιο χωρις καθε φορα που θελω να το ρυθμισω να μου τρωει μερες?

πχ hotmail,otenet,gmail ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή, εξακολουθεί να σου πετάει το παρακάτω μήνυμα:

 

asdasdasdasgo9.jpg

 

μόνο που πλέον αναφέρει τα σωστά στοιχεία (Θύρα: (465) και Ασφαλής θύρα(SSL): Ναι) ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα στο internet οτι και παλαιοτερα υπηρχε το ιδιο προβλημα αλλα μου την δινει που πριν 2 μερες λειτουργουσε μια χαρα και τωρα στραβωσε..

καλα ειναι δυνατον?

asdasdasdasdasf9.th.jpg

και γιατι να παιρνει τα mails αλλα να μην τα στελνει..Εν το μεταξυ και εσυ yahoo.gr χρησιμοποιεις και λειτουργει σωστα ε?Μηπως αν χρησιμοποιησω outlook express να μην εχω προβλημα?

αλλα το windows live mail βολευει πολυ.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξυ και εσυ yahoo.gr χρησιμοποιεις και λειτουργει σωστα ε?Μηπως αν χρησιμοποιησω outlook express να μην εχω προβλημα?

αλλα το windows live mail βολευει πολυ.. :(

 

Ναι, μόλις δοκίμασα να στείλω από yahoo.gr account, φαίνεται να λειτουργεί σωστά. Έχω Mozilla Thunderbird όμως και δεν ξέρω αν παίζει κι αυτό ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

for4 εγώ τώρα έκανα format και έβαλα κανονικά το Hotmail με τις οδηγίες που έχω δώσει και δουλεύει κανονικά!!!

alexjm

TB > tools > Ad Ons > WebMail - Hotmail > option > accounts > POP > Download Folders > add

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βρε παιδιά από το πρωί μόλις πάω να παραλάβω τα mail με το thunderbird δεν ολοκληρώνεται η διαδικασία και το πρόγραμμα κλείνει με το κλασικό "an unexpected error μπλα μπλα μπλα".

Εκανα απεγκατάσταση του προγράμματος και μετά ξανά εγκατάσταση και restore του προφίλ και πάλι τα ίδια.

Οπότε βγαίνει το συμπέρασμα οτι κάτι πάει στραβά με το προφίλ. Υπάρχει τρόπος να πάρω backup μόνο τα email ώστε να γίνουν Import μόνο αυτά και οι ρυθμίσεις των λογαριασμών?

 

Edit: Μολις απενεργοποίησα το addon gia hotmail και το πρόγραμμα δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Να φανταστώ το τελευταίο update του δημιούργησε πρόβλημα? Καμια λύση γι'αυτό έχουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδιά ακολουθώ κατά γράμμα τον οδηγό για τη ρύθμιση gmail λογαριασμού (και τις δύο περιπτώσεις) και πάντα όποτε πάω να συνδεθώ στα εισερχόμενα μου βγάζει μήνυμα λάθους: "Άρνηση σύνδεσης με το διακομιστή pop.gmail.com" .

Τι μπορώ να κάνω για να το φτάιξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επανέρχομαι με το yahoo.gr.

Μέσω thunderbird, παίρνω κανονικά τα μηνύματα αλλά ό,τι και να στείλω δε φτάνει στον προορισμό του, ενώ φαίνεται ότι έχει φύγει κανονικά.

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παιδια help...ξαναεβαλα thunderbird μετα απο φορματ και εχω το εξης προβλημα στο hotmail...μου εχει κατεβασει αρκετα mails στελνει κανονικα κτλ αλλα καπου εχει κολλησει κ δεν κατεβαζει τα υπολοιπα...λεει συνεχως ο φακελος προωθειτε κτλ αλλα δεν κατεβαζει...τι να του κανω?εσβησα τα μεγαλα αρχεια απο το hotmail γιατι καμια φορα παλια την ακουγε αλλα παλι τπτ...καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πριν λίγες μέρες ένα παρόμοιο πρόβλημα, αλλά με yahoo.gr account. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό. Μου ήρθαν κάποια e-mail notifications από fora με vBulletin 3.7.x, τα οποία είχαν πολύ περίεργα headers, δεν υπήρχε καν subject και κάτι τέτοια περίεργα. Ε, το Thunderbird απλά δε μπορούσε να τα κατεβάσει τοπικά και σταματούσε εντελώς, αγνοώντας και τα υπόλοιπα. Η λύση: τα άνοιξα από browser, τα διέγραψα και ξεκόλλησε ο TB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανήκεις στην περίπτωση που περιγράφω (υπ' όψιν ότι και ο server του Insomnia έστειλε τέτοιο e-mail), δε θέλεις να διαγράψεις ένα e-mail με κενό subject και κενό body που προκαλεί πρόβλημα στον e-mail client σου; Παρανοϊκό μου ακούγεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...