Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εισαγωγής Gmail, Hotmail, Yahoo στο ThunderBird


NOPSTRIM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ νομίζω πως το extension δεν είναι συμβατό πια...

Που βρίσκουμε νέο extension;

 

Έχουν κάνει και σημαντικές αλλαγές στο live mail. Έχουν προσθέσει δυνατότητες κτλ... Ίσως αυτό είναι...

 

Καμιά ιδέα;;;;

 

:)

 

Φαντάζομαι, όταν θα είναι διαθέσιμες θα ανέβουν εδώ ...

 

 

EDIT: Εδώ φαίνεται να ανεβάζουν κάποιες δοκιμαστικές εκδόσεις. Έχω εγκαταστήσει τα νέα extensions από εκεί, αλλά ακόμη δεν λειτουργεί. Ίσως εκεί βρούμε το extension όταν το ετοιμάσουν...

 

EDIT2: Η έκδοση hotmail-1-2-11b9 από το παραπάνω site λειτουργεί με την παλιά σελίδα του hotmail και ρύθμιση για νέα σελίδα στις ρυθμίσεις του extension...Σε αναμονή, λοιπόν, για πλήρη λειτουργία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ερώτημα σχετικά με thunderbird και eset smart ή nod32.

Υπάρχει τρόπος να αναγκάσουμε το eset να τσεκάρει τα μηνύματα σε λογαριασμό gmail, τον οποίο έχουμε ρυθμίσει να λειτουργεί μέσω thunderbird;

Ρωτάω διότι, όπως θα γνωρίζετε, το eset - Και κανένα άλλο αντιβιοτικό καθώς λένε - δε μπορεί να σκανάρει κρυπτογραφημένα μηνύματα (στο gmail βλέπε SSL και port 995).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφ.. το άκρως εκνευριστικό error που πέρνω εγώ όταν προσπαθώ να συνδεθώ είναι το εξής: "Sending of password did not succeed. Mail server localhost responded: Hotmail said you must pay money to have WebDAV access" ..Όχι δεν έχω επιλεγμένο το WebDAV από τα add-ons. Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα με λογαριασμούς Hotmail? :@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ λειτουργεί μια χαρά με Webmail v1.3.0 και Webmail-Hotmail v1.2.11. Βέβαια, άλλαξα και από το site του Hotmail το είδος του λογαριασμού μου από Classic Hotmail σε Live Hotmail. Μάλλον παίζει κι αυτό ρόλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον θελω αν γινεται να μου ξεκαθαρισετε κατι.Μολις θελω να φτιαξω νεο λογαριασμο επιλεγω webmail η λογαριασμο email?εχω ηδη hotmail(web) και θελω να μπορω να στελνω και να παιρνω τα mails και στο TB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία checklist όπου μπορείς να απαντήσεις με ένα ΝΑΙ ή με ένα ΟΧΙ:

 

1. Πριν ξεκινήσεις τη δημιουργία account, έχεις εγκαταστήσει στον Thunderbird τις τελευταίες εκδόσεις των Webmail και Webmail-Hotmail add-ons;

 

2. Μετά την εγκατάστασή τους, έκανες restart τον Thunderbird;

 

3. Μετά το restart, έλεγξες από Tools --> Add-ons --> Webmail --> Options --> Servers tab αν εμφανίζει την ένδειξη Running κάτω από τα πλαίσια POP και SMTP;

 

4. Κατά τη δημιουργία account, επέλεξες ως τύπο account την επιλογή Web Mail (και όχι Email account);

 

Τέλος πες μας αναλυτικά τί στοιχεία έδωσες στις ρυθμίσεις του account, αποκρύπτοντας προφανώς το τμήμα του e-mail σου πριν το παπάκι @ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...