Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εισαγωγής Gmail, Hotmail, Yahoo στο ThunderBird


NOPSTRIM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για hotmail απλα κατεβαστε το webmail κ το hotmail extension παντε tools -> add account κ επιλεξτε το webmail!! οχι λογαριασμο email. επισης στα προσθετα του thunderbird παντε στο extension του hotmail κ επιλεξτε το hotmail που εχετε classic or live.... εμενα μια χαρουλα δουλευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

έχω δοκιμάσει τα πάντα ( εκτώς από ultrex) αλλά δε μπορώ με τίποτα να κάνω το hotmail να δουλέψει...συνέχεια πετάει "could not connect to server localhost; the connection was refused"...υπάρχει κανείς που είχε το ίδιο πρόβλημα και το έλυσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα δουλέυουν όλοι οι λογαριασμοί (yahoo.com, hotmail.com, msn.com, otenet.gr) εκτός από τον (υποτίθετε ποιο απλό) yahoo.gr.

Κάνω ότι λέει στον οδηγό 100αδες φορές και συνέχεια μου βγάζει ότι έχω δώσει λάθος user/password (ενώ είμαι 1000% ότι δίνω το σωστό) και εκτός από αυτο μου λέει ότι συνδέεται με το λογαριασμό for************@pop.mail.yahoo.com ενώ ο λογαριασμός μου είναι

for************@yahoo.gr

Καμία ιδέα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δηλωμένο και yahoo.com και yahoo.gr λογαριασμό, ίσως έχει γίνει κάποιο μπέρδεμα με τα passwords, αφού και οι δύο τύποι λογαριασμού συνδέονται στον ίδιο POP3 server (pop.mail.yahoo.com). Πήγαινε στον Password Manager του Thunderbird:

Options... --> Privacy --> Passwords --> Edit Saved Passwords

και επέλεξε Remove All

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ρυθμίσεις του site του Yahoo, έχεις ενεργοποιήσει POP; Δες την ενότητα 6 στον οδηγό της υπογραφής μου για να καταλάβεις τί εννοώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...