Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εισαγωγής Gmail, Hotmail, Yahoo στο ThunderBird


NOPSTRIM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  1. Ναι
  2. Ναι
  3. Ναι
  4. Email account

 

Web Mail χρειάζεται. Το Email account το επιλέγεις μόνο για κανονικούς POP3 ή IMAP email λογαριασμούς που έχεις και δε χρειάζονται το add-on εγκατεστημένο. Yahoo.com/Hotmail π.χ. δεν παίζουν χωρίς το add-on, αλλά Yahoo.gr παίζει, γιατί δίνει κανονική POP3 προσβαση χωρίς πληρωμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Για να μην χάσω τις ρυθμίσεις και όλους τους λογαριασμούς που έχω περάσει στον thunderbird τώρα που θέλω να κάνω φορμάτ, αρκεί να αντιγράψω τον φάκελο του προφίλ που βρίσκεται στο application data ή χρειάζεται και κάτι άλλο?

 

Επίσης το μήνυμα negative vibes μου το βγάζει και μετά το update των εξτενσιον αλλά όχι κατα το λογκιν αλλά κατα τη λήψη μηνυμάτων. Οποια βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia na min xaseis tpt oriste ena kalo programmataki, gia na kaneis BackUp to TB!

 

Oso gia to Negative Vibes apla

1) Kane Update to TB kai ta extensions

2) Sigourepsou oti to Account sou 8a to ftiakseis me vasi to WebMail stin arxi tou Setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολούθησα πιστά τον οδηγό για gmail και hotmail και έχω ένα πρόβλημα. μου βγάζει το εξής.

 

the RETR command did not succed.error retriving a message.mail server localhost responded:negative vibes from [email protected]

 

καμια ιδέα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν έκανα μεγάλη μ....κια!!!!

Ακολούθησα τον οδηγό για το Hotmail. Στην αρχή επέλεξα Email Account (όπως το λεει και ο οδηγός).. Όλα πήγαν καλά, μου κατέβασε όλα τα μηνύματα όμως δεν κατάλαβα τα κατέβασε και τα έσβυσε απο το Hotmail?

 

Μετά τσέκαρα ότι ο λογαριασμός δεν πρέπει να είναι Email Account αλλά WebMail.... οπότε έσβυσα τον λογαριασμό στο TB (μαζί μάλλον και όλα τα μηνύματα) και ξανά έκανα καινούργιο αλλά WebMail....

 

Τώρα πια δεν έχω κανένα μήνυμα ούτε στο TB αλλά ούτε στο Hotmail!!!!

 

Τελικά είμαι πολύ βλάκας???? Υπάρχει τρόπος να βρώ τα mail μου????

 

 

Θέλω λογικά IMAP λογαριασμό.... Πώς το κάνω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έκανα μεγάλη μ....κια!!!!

Ακολούθησα τον οδηγό για το Hotmail. Στην αρχή επέλεξα Email Account (όπως το λεει και ο οδηγός).. Όλα πήγαν καλά, μου κατέβασε όλα τα μηνύματα όμως δεν κατάλαβα τα κατέβασε και τα έσβυσε απο το Hotmail?

 

Επέλεξες Email Account και παρ' όλα αυτά σου κατέβασε τα μηνύματα από Hotmail; Είσαι σίγουρος; Νομίζω ότι δε γίνεται αυτό. Αν κάνεις sign in από web browser, δεν υπάρχουν διαθέσιμα τα μηνύματά σου δηλαδή;

 

 

Θέλω λογικά IMAP λογαριασμό.... Πώς το κάνω????

 

Όχι, δε χρειάζεται IMAP, δεν υποστηρίζει καν τέτοιο πράγμα το Hotmail. Αν το υποστήριζε, δε θα χρειαζόμασταν καθόλου το Webmail + Webmail-Hotmail plugin. Θα δημιουργήσεις ένα account τύπου Webmail, όπως ακριβώς περιγράφεται στον οδηγό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...