Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή αναβαθμίζοντε αυτό το καιρό τα alcatel dslam?

Σε τέτοιο ανήκω αλλά μακριά είμαι Ξάνθη...

Μάλλον θα αργήσω από ΟΤΕ αν κ η Forthnet με έχει αναβαθμίσει.

 

ola tha ginoun oso ginoun .apla perimente na teliosoun oi diplasiasmoi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

min kaneis ton kopo na pareis.apla den exoun anabathmistei ola ta dslam akoma.den se exoun xexasei.kane ligo ipomonoula.tora gia peretero pare to 1241 1242 pos legetai auto tou ote i to 121.

 

Πριν δω το ποστ σου, είχα πάρει το 134 που μου είπε ακριβώς το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν δω το ποστ σου, είχα πάρει το 134 που μου είπε ακριβώς το ίδιο.

 

kai to site tou ote einai ligo min po tin lexi.exei tixei kai se allous den ise o monos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αναβαθμίστηκε και η δική μου γραμμή (Καλαμαριά),αλλά έγινε και η (ευχάριστη) έκπληξη:η 512 forthnet γραμμή μου που την πήρα στην προσφορά της 1ης Ιουνίου έγινε...1024!!Και για 9 ευρά το μήνα,νομίζω ότι είναι πολύ φτηνό το 1mbit!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αναβαθμίστηκε και η δική μου γραμμή (Καλαμαριά),αλλά έγινε και η (ευχάριστη) έκπληξη:η 512 forthnet γραμμή μου που την πήρα στην προσφορά της 1ης Ιουνίου έγινε...1024!!Και για 9 ευρά το μήνα,νομίζω ότι είναι πολύ φτηνό το 1mbit!!

 

Eίσαι σίγουρος?Μήπως έχεις αναβαθμιστεί μόνο απ τον ΟΤΕ σε 1024?

Η Forthnet είναι ξεκάθαρη για τη 1 ιούνη ότι πάνε 768 λόγω κόστους...

Και άκουσα κ από άλλα παιδιά εδώ της 1 ιούνη ότι αναβαθμίστηκαν σε 768...

Για κοίταξε το κάνε κανά τεστ και πες μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, ολοι λεμε να περιμενουμε να τελειωσουν οι αναβαθμισεις του πΟΤΕ ωστε να βρουμε την υγεια μας. Ποτε τελειωνει η αναβαθμιση ξερουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, ολοι λεμε να περιμενουμε να τελειωσουν οι αναβαθμισεις του πΟΤΕ ωστε να βρουμε την υγεια μας. Ποτε τελειωνει η αναβαθμιση ξερουμε?

 

Βεβαίως...20 Νοεμβρίου τελειώνουν οι αναβαθμίσεις του ΟΤΕ σύμφωνα με υπεύθυνη της Forthnet και είναι απόλυτα λογικό με δεδομένο το δελτίο τύπου του ΟΤΕ της 21 Αυγούστου και το όριο των 3 μηνών που έθεσε πριν 1 μήνα περίπου...

Άρα 2 μήνες υπόλοιπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" Στην περιοχή σας έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ADSL ταχύτητας την 11/9/2006

Τελευταία ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 12/9/2006

Επόμενη ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 19/9/2006"

 

Αλλα η 512 παραμενει 512..εχει κανεις να πει κάτι; ο ΟΤΕ πάντως δεν εχει να πεί τίποτα...κάνουν πάσες ο ένας στον άλλον..δεν ξέρουν τι να πούν.

Μήπως έχει τυχει σε κανέναν το ίδιο;

υπάρχει περίπτωση να φταίω εγώ..το hardware μου;

 

Υ.Γ. Ξεχασα να σας πω οτι σε φίλο γείτονα μου στο ιδιο οικοδομικο τετραγωνο με μενα εχει γινει αναβαθμιση απο 512 σε 1024...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δελτίο τύπου

Ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση της ταχύτητας για όλους τους συνδρομητές FORTHnet ADSL

15/09/2006

 

Με ρυθμούς ADSL «έτρεξε» η FORTHnet και ολοκλήρωσε την αναβάθμιση της ευρυζωνικής πρόσβασης των χρηστών της, χωρίς κανένα επιπλέον κόστος, τέσσερις ημέρες νωρίτερα από την ημερομηνία που είχε αρχικά δηλώσει (15 Σεπτεμβρίου)!

 

Επισημαίνεται ότι η FORTHnet έχει ήδη ολοκληρώσει τη σταδιακή αναβάθμιση των συνδρομών FORTHnet ADSL, ανεξαρτήτως του χρονοδιαγράμματος αναβαθμίσεων των γραμμών ADSL από τον ΟΤΕ.

 

Έτσι οι συνδρομητές των υπηρεσιών FORTHnet ADSL (FORTHnet ADSL 1Bill, FORTHnet Fast Internet ADSL, ADSL in a Box, ADSL in a box Plus, FORTHnet Small Office ADSL, FORTHnet ADSL VPN) έχουν ήδη από 11/09/2006, τη δυνατότητα να διπλασιάσουν την ταχύτητα πρόσβασής τους στο internet χωρίς επιπλέον κόστος, εφόσον και ο ΟΤΕ έχει αναβαθμίσει την ADSL γραμμή τους.

 

Άρα τελείωσε η Forthnet μένει ο ΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως...20 Νοεμβρίου τελειώνουν οι αναβαθμίσεις του ΟΤΕ σύμφωνα με υπεύθυνη της Forthnet και είναι απόλυτα λογικό με δεδομένο το δελτίο τύπου του ΟΤΕ της 21 Αυγούστου και το όριο των 3 μηνών που έθεσε πριν 1 μήνα περίπου...

Άρα 2 μήνες υπόλοιπο...

 

Ευχαριστω!

 

Καταλαβα.... εχουμε μελλον μπροστα μας...

εχουμε σκαμπανεβασματα να δουμε...

υπομονη, laxotanil... και βλεπουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλλιθεα εδω!!Μας ξεχασε ο πΟτε?Ημαρτον.

 

pos zitate na sas anabathmisei o ote kai oti sas xexase otan exei pei oti tha teliosoun telos noembri.kai idika ellada kanto telos dekembri.thelete na anabathmistite gia na pigenete pio arga apla onomastika na ine pio grigora :P.giati biazomaste oloi.ax den exoume mathei san laos na perimenoume kai ta zitame prin teliosei kan i dioria.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pos zitate na sas anabathmisei o ote kai oti sas xexase otan exei pei oti tha teliosoun telos noembri.kai idika ellada kanto telos dekembri.thelete na anabathmistite gia na pigenete pio arga apla onomastika na ine pio grigora :P.giati biazomaste oloi.ax den exoume mathei san laos na perimenoume kai ta zitame prin teliosei kan i dioria.

 

Πέστα ρε pouline γιατί και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπάρχει αυτή η ανυπομονησία.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...