Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) Απο την στιγμη που παιζεις 1 Campaign για μενα ειναι 3 δοσεις.

 

2) Το optimisation ειναι χαλια, οχι μεσα στο παιχνιδι αλλα στα cutscenes, εκει ειδικα αν το εχεις στα 2560χ1600 ακομα και η 5870 τα βρισκει σκουρα.

 

3) 9 ωρες σε normal με ολους τους πλανητες τελειωμενους.

 

Στο 1) δεν προκειται να το συνεχισω, το πως οριζει ο καθενας το "σε δοσεις" η το "ολοκληρο" μου ειναι παντελως αδιαφορο, με την ιδια λογικη τα Assasin's Creed θα επρεπε να ειναι 1 παιχνιδι γιατι συνεχιζεται η ιδια ιστορια. ΟΚ, αποψεις, τι να πω...

 

Για το 2) δεν εχω δει κατι τετοιο αλλα παιζω σε 1680, μπορει σε πιο πανω αναλυσεις να εχει προβλημα, πασο.

 

Για το 3) πραγματικα εκπλησσομαι με τις 9 ωρες αλλα οκ. Ειναι πως παιζει ο καθενας το παιχνιδι, πχ εχω φιλο που εκανε 95 ωρες να τελειωσει το Red Dead Redemption και εναν αλλο που εκανε 20. Ειναι μεγαλο η μικρο το παιχνιδι? Τα ιδια και για το Super Mario Galaxy 2, αν θες απλα να τελειωσεις το παιχνιδι ειναι ευκολο και μικρο, αν θες να παρεις ολα τα εξτρα αστερια παιζεις τον τριπλασιο χρονο. Ετσι και με το SC, και replay value εχει, και αλλα modes εκτος του Campaign εχει οποτε ειναι πως το προτιμαει κανεις, το παιχνιδι ομως μικρο δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Απο την στιγμη που παιζεις 1 Campaign για μενα ειναι 3 δοσεις.

 

2) Το optimisation ειναι χαλια, οχι μεσα στο παιχνιδι αλλα στα cutscenes, εκει ειδικα αν το εχεις στα 2560χ1600 ακομα και η 5870 τα βρισκει σκουρα.

 

3) 9 ωρες σε normal με ολους τους πλανητες τελειωμενους.

 

Στο 1) δεν προκειται να το συνεχισω, το πως οριζει ο καθενας το "σε δοσεις" η το "ολοκληρο" μου ειναι παντελως αδιαφορο, με την ιδια λογικη τα Assasin's Creed θα επρεπε να ειναι 1 παιχνιδι γιατι συνεχιζεται η ιδια ιστορια. ΟΚ, αποψεις, τι να πω...

 

Για το 2) δεν εχω δει κατι τετοιο αλλα παιζω σε 1680, μπορει σε πιο πανω αναλυσεις να εχει προβλημα, πασο.

 

Για το 3) πραγματικα εκπλησσομαι με τις 9 ωρες αλλα οκ. Ειναι πως παιζει ο καθενας το παιχνιδι, πχ εχω φιλο που εκανε 95 ωρες να τελειωσει το Red Dead Redemption και εναν αλλο που εκανε 20. Ειναι μεγαλο η μικρο το παιχνιδι? Τα ιδια και για το Super Mario Galaxy 2, αν θες απλα να τελειωσεις το παιχνιδι ειναι ευκολο και μικρο, αν θες να παρεις ολα τα εξτρα αστερια παιζεις τον τριπλασιο χρονο. Ετσι και με το SC, και replay value εχει, και αλλα modes εκτος του Campaign εχει οποτε ειναι πως το προτιμαει κανεις, το παιχνιδι ομως μικρο δεν ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω εγώ κάτι άσχετο, όλα καλά βασικά αλλά νομίζω το σενάριο είναι λίγο "κλισέ". Όχι βαρετό αλλά...ο zeratul σε ρόλο σοφού ας πούμε δε λέει. Στο 1 υποτίθεται ήταν ο μαμώ και δέρνω bad-ass protoss. Εντάξει να έχει βάθος αλλά ξέρω 'γω. Νομίζω το σενάριο του 1 (όπως το βλέπω εγώ προς το παρόν) με τις ανατροπές του ήταν πιο ενδιαφέρον. Δεν το τελείωσα ακόμα αλλά μου φαίνεται πχ ο raynor λίγο super-hero με τάσεις αυτοκαταστροφής αλλά τελικά θα την κάνει τη δουλειά.

Ήθελα περισσότερο ίντριγκα!

Μπλέξανε και τους xel naga να ουμ' ε και στο τελευταίο exp θα δούμε raynor / zeratul kai kerrigan vs xel naga το οποίο αμα γίνει θα σπαστώ.

ΑΥΤΑ!

Κατά τα άλλα όλα καλα και ωραία, ειδικά οι αποστολές που διαλέγεις ποιον θα υπερασπιστείς, αν και σιχαίνομαι τη δύσκολη θέση να διαλέξω, είναι ωραία προσθήκη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα πω εγώ κάτι άσχετο, όλα καλά βασικά αλλά νομίζω το σενάριο είναι λίγο "κλισέ". Όχι βαρετό αλλά...ο zeratul σε ρόλο σοφού ας πούμε δε λέει. Στο 1 υποτίθεται ήταν ο μαμώ και δέρνω bad-ass protoss. Εντάξει να έχει βάθος αλλά ξέρω 'γω. Νομίζω το σενάριο του 1 (όπως το βλέπω εγώ προς το παρόν) με τις ανατροπές του ήταν πιο ενδιαφέρον. Δεν το τελείωσα ακόμα αλλά μου φαίνεται πχ ο raynor λίγο super-hero με τάσεις αυτοκαταστροφής αλλά τελικά θα την κάνει τη δουλειά.

Ήθελα περισσότερο ίντριγκα!

Μπλέξανε και τους xel naga να ουμ' ε και στο τελευταίο exp θα δούμε raynor / zeratul kai kerrigan vs xel naga το οποίο αμα γίνει θα σπαστώ.

ΑΥΤΑ!

Κατά τα άλλα όλα καλα και ωραία, ειδικά οι αποστολές που διαλέγεις ποιον θα υπερασπιστείς, αν και σιχαίνομαι τη δύσκολη θέση να διαλέξω, είναι ωραία προσθήκη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1) δεν προκειται να το συνεχισω, το πως οριζει ο καθενας το "σε δοσεις" η το "ολοκληρο" μου ειναι παντελως αδιαφορο, με την ιδια λογικη τα Assasin's Creed θα επρεπε να ειναι 1 παιχνιδι γιατι συνεχιζεται η ιδια ιστορια. ΟΚ, αποψεις, τι να πω...

 

Για το 2) δεν εχω δει κατι τετοιο αλλα παιζω σε 1680, μπορει σε πιο πανω αναλυσεις να εχει προβλημα, πασο.

 

Για το 3) πραγματικα εκπλησσομαι με τις 9 ωρες αλλα οκ. Ειναι πως παιζει ο καθενας το παιχνιδι, πχ εχω φιλο που εκανε 95 ωρες να τελειωσει το Red Dead Redemption και εναν αλλο που εκανε 20. Ειναι μεγαλο η μικρο το παιχνιδι? Τα ιδια και για το Super Mario Galaxy 2, αν θες απλα να τελειωσεις το παιχνιδι ειναι ευκολο και μικρο, αν θες να παρεις ολα τα εξτρα αστερια παιζεις τον τριπλασιο χρονο. Ετσι και με το SC, και replay value εχει, και αλλα modes εκτος του Campaign εχει οποτε ειναι πως το προτιμαει κανεις, το παιχνιδι ομως μικρο δεν ειναι.

 

 

Κανεις το λαθος και συγχεεις το Sequel με ενα ολοκληρο παιχνιδι.

Ειδες κανενα C&C ποτε που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους GDI και τους NOD ?

Κανενα Red Alert που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους Allies αλλα και τους Russians ?

 

Εδω εχουμε ενα παιχνιδι που το Campaign ειναι 1, αυτο δεν ειναι λογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1) δεν προκειται να το συνεχισω, το πως οριζει ο καθενας το "σε δοσεις" η το "ολοκληρο" μου ειναι παντελως αδιαφορο, με την ιδια λογικη τα Assasin's Creed θα επρεπε να ειναι 1 παιχνιδι γιατι συνεχιζεται η ιδια ιστορια. ΟΚ, αποψεις, τι να πω...

 

Για το 2) δεν εχω δει κατι τετοιο αλλα παιζω σε 1680, μπορει σε πιο πανω αναλυσεις να εχει προβλημα, πασο.

 

Για το 3) πραγματικα εκπλησσομαι με τις 9 ωρες αλλα οκ. Ειναι πως παιζει ο καθενας το παιχνιδι, πχ εχω φιλο που εκανε 95 ωρες να τελειωσει το Red Dead Redemption και εναν αλλο που εκανε 20. Ειναι μεγαλο η μικρο το παιχνιδι? Τα ιδια και για το Super Mario Galaxy 2, αν θες απλα να τελειωσεις το παιχνιδι ειναι ευκολο και μικρο, αν θες να παρεις ολα τα εξτρα αστερια παιζεις τον τριπλασιο χρονο. Ετσι και με το SC, και replay value εχει, και αλλα modes εκτος του Campaign εχει οποτε ειναι πως το προτιμαει κανεις, το παιχνιδι ομως μικρο δεν ειναι.

 

 

Κανεις το λαθος και συγχεεις το Sequel με ενα ολοκληρο παιχνιδι.

Ειδες κανενα C&C ποτε που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους GDI και τους NOD ?

Κανενα Red Alert που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους Allies αλλα και τους Russians ?

 

Εδω εχουμε ενα παιχνιδι που το Campaign ειναι 1, αυτο δεν ειναι λογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι πια ιδιαίτερα οπαδός αυτού του είδους των strategy, τα έχω μπουχτίσει. Παρόλα αυτά, το παιχνίδι (δεν μου έχει έρθει ακόμη) δεν είναι "απλά" ένα παιχνίδι.

Κουσούρια μπορεί να του βρει ο καθένας στο οτιδήποτε, optimization, διάρκεια, τεχνικό τομέα κτλ κτλ, ποτέ δεν μπορούν όλοι να είναι ικανοποιημένοι.

Το θέμα είναι ότι πρόκειται για ένα παιχνίδι-παγκόσμιο φαινόμενο, με τεράστιο πια υπόβαθρο και μυθολογία, θα παιχτεί από εκατομμύρια ανθρώπους με κάθε τρόπο και θα συνεχίσει αυτό που άφησε το SC. Η single campaign θα έλεγα ότι υπάρχει μόνο και μόνο για να συνεχίσει την ιστορία, να μη μας αφήσει κενά και για προπόνηση, "χάρη" μας έκανε η Blizzard που την συνέχισε, αφού τα λεφτά είναι στο multi και γενικά σε όλο αυτό το "γύρω γύρω" από το παιχνίδι.

Και στο ποδόσφαιρο αν θέλετε μπορώ να σας βρω δεκάδες αδυναμίες, αλλά κανείς δεν ασχολείται με αυτές. Ή το παρακολουθείς ή δεν ασχολείσαι, δεν έχει νόημα να γκρινιάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...