Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=8RDFJErgHY0

 

επισης ο icefrog συνεργαζεται με την s2 τωρα (hon)

 

φιλε το έπαιξα αυτο το dota και ηταν αηδία

 

αφου να φανταστείς εγω συγκεκριμένα ήμουν bugged και ημουνα και με τις δυο ομαδες φιλικος, μονο με τα creepakia της μιας ομαδας ημουνα εχθρικος

 

παντως πιστεύω στο μελλον θα βγουν πολυ καλες πιστες εκτος dota, ισως να μην ταίριαζε και το dota στο sc2

 

το golem wars ειναι πολυ ωραιο οποιος το εχει παιξει αν και εχει τεραστια περιθώρια βελτίωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.youtube.com/watch?v=8RDFJErgHY0

 

επισης ο icefrog συνεργαζεται με την s2 τωρα (hon)

 

φιλε το έπαιξα αυτο το dota και ηταν αηδία

 

αφου να φανταστείς εγω συγκεκριμένα ήμουν bugged και ημουνα και με τις δυο ομαδες φιλικος, μονο με τα creepakia της μιας ομαδας ημουνα εχθρικος

 

παντως πιστεύω στο μελλον θα βγουν πολυ καλες πιστες εκτος dota, ισως να μην ταίριαζε και το dota στο sc2

 

το golem wars ειναι πολυ ωραιο οποιος το εχει παιξει αν και εχει τεραστια περιθώρια βελτίωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το campaign ειναι 26 αποστολες λογικο ειναι. Στο συνολο οι αποστολες ειναι περιπου το ιδιο.

 

Φυσικα το στυλ των αποστολων αλλα και των cutscenes, σαφως επηρεασμενο απο το warcraft 3 εχει αρχισει και θυμιζει σαπουνοπερα. Αλλα αυτο ηταν αναμενομενο

 

Δλδ στο αυθεντικο SC η καθε race ειχε 12 αποστολες ? Δεν νομιζω.....

 

Τωρα να ακουω πραγματα οπως χαρη μας εκαναν που συνεχισαν την ιστορια ειναι τραγικα αφου αν δεν το εκαναν οι πωλησεις απλα δεν θα ηταν αυτες που θα ειναι......

 

Φυσικα το σχολιο πως οσοι τα τελειωνουν νωρις κτλ κτλ κτλ ειναι ασχολιαστο......

 

Οσο για το Optimisation ελα μωρε σιγα, 7 χρονια λενε πως το εφτιαχναν το παιχνιδι, μαλλον δεν ειναι αρκετα για κατι τετοιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ στο αυθεντικο SC η καθε race ειχε 12 αποστολες ? Δεν νομιζω.....

 

 

Starcraft I

Terran Campaign by Mission

 

1: Wasteland

2: Backwater Station

3: Desperate Alliance

4: The Jacobs Installation

5: Revolution

6: Norad II

7: The Trump Card

8: The Big Push

9: New Gettysburg

10: The Hammer Falls

 

 

 

Zerg Campaign by Mission

 

1: Among the Ruins

2: Egression

3: The New Dominion

4: Agent of the Swarm

5: The Amerigo

6: The Dark Templar

7: The Culling

8: Eye for an Eye

9: The Invasion of Aiur

10: Full Circle

 

 

 

Protoss Campaign by Mission

 

1: First Strike

2: Into the Flames

3: Higher Ground

4: The Hunt for Tassadar

5: Choosing Sides

6: Into the Darkness

7: Homeland

8: The Trial of Tassadar

9: Shadow Hunters

10: Eye of the Storm

 

 

Και για το brood wars είχε 8 protoss 8 terran και 10 zerg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω πως δεν θυμομουν πως ειχε μονο 10, θυμομουν απλα πως μου ειχε παρει περισσοτερο καιρο για να το τερματισω, πολυ περισσοτερο απο 9 η 15 ωρες. Μηπως οι αποστολες ηταν μεγαλυτερες ?

Οπως και να εχει ολο αυτο δεν το κανουν επειδη δεν ειναι ετοιμο και το υπολοιπο αλλα για να βγαλουν περισσοτερα φραγκα....Οπως και να το κανουμε αλλιως ειναι 1 παιχνιδι με 60ε και αλλιως 3 με 60ε εκαστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω πως δεν θυμομουν πως ειχε μονο 10, θυμομουν απλα πως μου ειχε παρει περισσοτερο καιρο για να το τερματισω, πολυ περισσοτερο απο 9 η 15 ωρες. Μηπως οι αποστολες ηταν μεγαλυτερες ?

Οπως και να εχει ολο αυτο δεν το κανουν επειδη δεν ειναι ετοιμο και το υπολοιπο αλλα για να βγαλουν περισσοτερα φραγκα....Οπως και να το κανουμε αλλιως ειναι 1 παιχνιδι με 60ε και αλλιως 3 με 60ε εκαστος.

 

Συμφωνώ και σου πήρε περισσότερες ώρς γιατί τότε ήμασταν αρχάριοι για τέτοιου έιδους παιχνίδια. 1997 rts ήταν λίγα και δεν είχαμε εμπειρία. Παίξτο σήμερα να δεις πόσο γρήγορα θα τελειώσει :)

Το diablo πχ το τελειώνω σε 1-2 μέρες αν το παίξω σήμερα. τότε ήθελα καμιά εβδομάδα.

 

Φυσικά και θέλουν περισσότερα φράγκα αν και δε θα τα κοστολογήσουν 60 ευρά. μάλλον για 30-40 λένε όπως όλα τα expansion τους. αυτή είναι η πολιτική τους χρόνια τώρα. λίγο παρακάτω από το κανονικά game. νομίζω το έχουν δηλώσει κιόλας ότι έτσι θα είναι.

 

Μεταξύ μας αν ήταν άλλη εταιρεία με τέτοιο αγοραστικό κοινό και επιτυχία θα τα έδινε πολύ παραπάνω ή θα το έκανε και συνδρομητικό multiplayer μη σου πω...

Να το πω και αλλιώς: Αν υπάρχει μια εταιρεία που δικαιούται να κοστολογήσει και λίγο παραπάνω αυτή είναι η blizzard. Το αν θα της βγει σε καλό, δεν ξέρω. ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ Μ'ΑΡΕΣΕΙ αλλά δεν είμαι εγώ η blizzard :)

Τώρα αφού το πήραμε, ας το απολαύσουμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειχε βγει το πρωτο C&C ειχε σπειρει πανικο σε ολους και οι πωλησεις ηταν ισαξιες με του SC. Το αναλογο φυσικα με το Doom/Quake της id Software.... Δεν ειδα ποτε καμια απο τις δυο να κανει κατι αναλογο, σημασια εχει πως η Blizzard βγαζει απο την μυγα Ξυγκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ εσύ αν ήσουν blizzard θα τα έδινες τζάμπα ή 60 missions με 50 ευρώ;

Έχω πληρώσει ΠΟΛΥ χειρότερα 50ευρa για βλακοπαίχνιδα ώστε να μπορέσω να γκρινιάξω για το starcraft το οποίο κατα γενική ομολογία αξίζει τα λεφτά του μέχρι και το τελευταίο ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και σου πήρε περισσότερες ώρς γιατί τότε ήμασταν αρχάριοι για τέτοιου έιδους παιχνίδια. 1997 rts ήταν λίγα και δεν είχαμε εμπειρία. Παίξτο σήμερα να δεις πόσο γρήγορα θα τελειώσει :)

Το diablo πχ το τελειώνω σε 1-2 μέρες αν το παίξω σήμερα. τότε ήθελα καμιά εβδομάδα.

 

Δεν θα τα ελεγα και καινουρια. Το dune2 τα ξεκινησε τελη '92. Μεχρι το 98 που βγηκε το SC, ηδη ειχαν βγει warcraft, warcraft 2, C&C και Red Alert περα απο λιγοτερο γνωστα οπως το KKND.

 

Για το diablo 1 εχει πλακα να δεις ενα βιντεακι στο YT απο καποιον που το τελειωνει γυρω στο 10λεπτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω σε κανα 2-3 σελιδες αναφερεστε σε παλια games τυπου πριν 2000 και κανεις δν ανεφερε AOE(1997) που ειχε πανω απο 15 εκατομυρια πωλησεις αν θυμαμαι καλα....και ειχε βγει και καλυτερο RTS...Παρολα αυτα το σταρκραφτ ηταν το μελλον...:D αν και ψιλοαργησε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...