Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είμαι πια ιδιαίτερα οπαδός αυτού του είδους των strategy, τα έχω μπουχτίσει. Παρόλα αυτά, το παιχνίδι (δεν μου έχει έρθει ακόμη) δεν είναι "απλά" ένα παιχνίδι.

Κουσούρια μπορεί να του βρει ο καθένας στο οτιδήποτε, optimization, διάρκεια, τεχνικό τομέα κτλ κτλ, ποτέ δεν μπορούν όλοι να είναι ικανοποιημένοι.

Το θέμα είναι ότι πρόκειται για ένα παιχνίδι-παγκόσμιο φαινόμενο, με τεράστιο πια υπόβαθρο και μυθολογία, θα παιχτεί από εκατομμύρια ανθρώπους με κάθε τρόπο και θα συνεχίσει αυτό που άφησε το SC. Η single campaign θα έλεγα ότι υπάρχει μόνο και μόνο για να συνεχίσει την ιστορία, να μη μας αφήσει κενά και για προπόνηση, "χάρη" μας έκανε η Blizzard που την συνέχισε, αφού τα λεφτά είναι στο multi και γενικά σε όλο αυτό το "γύρω γύρω" από το παιχνίδι.

Και στο ποδόσφαιρο αν θέλετε μπορώ να σας βρω δεκάδες αδυναμίες, αλλά κανείς δεν ασχολείται με αυτές. Ή το παρακολουθείς ή δεν ασχολείσαι, δεν έχει νόημα να γκρινιάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανεις το λαθος και συγχεεις το Sequel με ενα ολοκληρο παιχνιδι.

Ειδες κανενα C&C ποτε που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους GDI και τους NOD ?

Κανενα Red Alert που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους Allies αλλα και τους Russians ?

 

Εδω εχουμε ενα παιχνιδι που το Campaign ειναι 1, αυτο δεν ειναι λογικο.

 

Οταν το campaign ειναι 26 αποστολες λογικο ειναι. Στο συνολο οι αποστολες ειναι περιπου το ιδιο.

 

Φυσικα το στυλ των αποστολων αλλα και των cutscenes, σαφως επηρεασμενο απο το warcraft 3 εχει αρχισει και θυμιζει σαπουνοπερα. Αλλα αυτο ηταν αναμενομενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις το λαθος και συγχεεις το Sequel με ενα ολοκληρο παιχνιδι.

Ειδες κανενα C&C ποτε που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους GDI και τους NOD ?

Κανενα Red Alert που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους Allies αλλα και τους Russians ?

 

Εδω εχουμε ενα παιχνιδι που το Campaign ειναι 1, αυτο δεν ειναι λογικο.

 

Οταν το campaign ειναι 26 αποστολες λογικο ειναι. Στο συνολο οι αποστολες ειναι περιπου το ιδιο.

 

Φυσικα το στυλ των αποστολων αλλα και των cutscenes, σαφως επηρεασμενο απο το warcraft 3 εχει αρχισει και θυμιζει σαπουνοπερα. Αλλα αυτο ηταν αναμενομενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδακι ειναι καλο .

 

Αυτοι που το τελειωνουν σε 9 ωρες, μαλλον δεν εχουν κατι καλυτερο να κανουν!

Και το Baldurs gate να τους δωσεις , παλι μικρο θα το βρουνε.

Φανταζομαι "τα παντα" θα τα τελειωνουνε νωρις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνιδακι ειναι καλο .

 

Αυτοι που το τελειωνουν σε 9 ωρες, μαλλον δεν εχουν κατι καλυτερο να κανουν!

Και το Baldurs gate να τους δωσεις , παλι μικρο θα το βρουνε.

Φανταζομαι "τα παντα" θα τα τελειωνουνε νωρις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδώ με το MBP 13 (Mid 2009) έχω φάει ήδη 2 :/

 

Δε φταίει πάντως το mb. Ο client κάπου κάτι κάνει στραβά. Και σε win μπουριά μηχανήματα έφαγα crash ίδιου τύπου.. :\

 

ο Icefrog έχει πάρει άδεια από την Blizzard από πέρσυ αν δεν κάνω λάθος :P

 

AWESOME!! Go go go!! = D

 

Φανταζομαι "τα παντα" θα τα τελειωνουνε νωρις !

 

:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εδώ με το MBP 13 (Mid 2009) έχω φάει ήδη 2 :/

 

Δε φταίει πάντως το mb. Ο client κάπου κάτι κάνει στραβά. Και σε win μπουριά μηχανήματα έφαγα crash ίδιου τύπου.. :\

 

ο Icefrog έχει πάρει άδεια από την Blizzard από πέρσυ αν δεν κάνω λάθος :P

 

AWESOME!! Go go go!! = D

 

Φανταζομαι "τα παντα" θα τα τελειωνουνε νωρις !

 

:lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Κανεις το λαθος και συγχεεις το Sequel με ενα ολοκληρο παιχνιδι.

Ειδες κανενα C&C ποτε που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους GDI και τους NOD ?

Κανενα Red Alert που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους Allies αλλα και τους Russians ?

 

Εδω εχουμε ενα παιχνιδι που το Campaign ειναι 1, αυτο δεν ειναι λογικο.

 

Command and Conquer 3: Kane's Wrath. Μόνο Nod campaign. Αλλά είναι expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Κανεις το λαθος και συγχεεις το Sequel με ενα ολοκληρο παιχνιδι.

Ειδες κανενα C&C ποτε που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους GDI και τους NOD ?

Κανενα Red Alert που να μην σε αφηνει να παιρνεις και τους Allies αλλα και τους Russians ?

 

Εδω εχουμε ενα παιχνιδι που το Campaign ειναι 1, αυτο δεν ειναι λογικο.

 

Command and Conquer 3: Kane's Wrath. Μόνο Nod campaign. Αλλά είναι expansion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οπως ειπα εχω μολις 3 προβληματα με το game εκ των οποιων το βασικοτερο ειναι απλα η anti-climatic ιστορια που εχει. Ειναι αυτο που λεμε λιγο all over the place. Το δευτερο "προβλημα" ειναι οτι τα strategy εχουν εξελιχθει αρκετα απο τοτε οποτε τα mechanics του πρωτου starcraft (αν και πολυ καλα ακομα και τωρα και τελεια στην εποχη του) δεν φτανουν πλεον το Dawn of War 2 ή ακομα και το Company of heroes οπου δημιουργουνται ευκαιριες real time για καλυψη, προστασια, επιθεση κτλ. Το τριτο και τελευταιο ειναι κατι που φτιαχνεται ευκολα και αυτο ειναι το optimization της μηχανης γραφικων. Δεν εχω κανενα προβλημα σε κανενα cut-scene, μονο της ωρα της μαχης με Zerg συγκεκριμενα οπου και η αποδοση πεφτει αισθητα χωρις λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οπως ειπα εχω μολις 3 προβληματα με το game εκ των οποιων το βασικοτερο ειναι απλα η anti-climatic ιστορια που εχει. Ειναι αυτο που λεμε λιγο all over the place. Το δευτερο "προβλημα" ειναι οτι τα strategy εχουν εξελιχθει αρκετα απο τοτε οποτε τα mechanics του πρωτου starcraft (αν και πολυ καλα ακομα και τωρα και τελεια στην εποχη του) δεν φτανουν πλεον το Dawn of War 2 ή ακομα και το Company of heroes οπου δημιουργουνται ευκαιριες real time για καλυψη, προστασια, επιθεση κτλ. Το τριτο και τελευταιο ειναι κατι που φτιαχνεται ευκολα και αυτο ειναι το optimization της μηχανης γραφικων. Δεν εχω κανενα προβλημα σε κανενα cut-scene, μονο της ωρα της μαχης με Zerg συγκεκριμενα οπου και η αποδοση πεφτει αισθητα χωρις λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...