Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι οτι δεν μπορείς να πας Char αν δεν έχει τελειώσει τις Zeratul mission ε;

Είναι μεγάλο κρίμα να τις πηδήξεις τις συγκεκριμένες. Για μένα ήταν το μισό παιχνίδι lor-ικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν τις κανεις με την σειρα που βγαινουν δεν θα εχεις προβλημα, απλα ο kiliik αποφασισε να το κανει καπως αλλιως.

α δλδ έκανε skip κάποιες αποστολές και μετά τις έπαιξε;

 

γιατί εγώ κατάλαβα ότι μπορείς να διαλέξεις εσύ τη σειρά που θα τις παίξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πλανητες σου βγαινουν ενας ενας αντε δυο το πολυ, φυσικα μπορεις να πηδηξεις την σειρα που σου βγηκαν και να πας στον 3ο που θα βγει. Αν το κανεις αυτο ναι παιζει να τα μπερδεψεις λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη σου, ποια θα ήταν η καλύτερη σειρά αποστολών (story-driven wise) για να παίξει κάποιος το campaign?

 

Εγώ δεν το ακούμπησα καθόλου και με ενδιαφέρει κυρίως το Campaign, εξ ου και η ερώτηση.

 

Bασικα εστιαζα στις mercenary αποστολες ενω τις αποστολες που ειχαν περισσοτερη σχεση με τα 2 κεντρικα στορυ τις αφηνα τελευταιες.Στο τελος μου μεινε το Char campaign και η UNN αποστολη.Yποψιν πως αν ξεκινησετε το Char campaign κλειδωνουν οι υπολοιπες αποστολες που δεν εχετε κανει και δεν μπορειτε να παιξετε το παιχνιδι.Σας ειδοποιει το ιδιο το παιχνιδι αν πατε να κανετε αυτο.

 

Το ποιες αποστολες διαλεγετε πρωτα εξαρταται απο το gamestyle σας,αφου καθε αποστολη πριν την επιλεξετε σας δειχνει τι νεο unit κερδιζετε μολις την τελειωσετε.Αν προτιματε ground units προτιμηστε πρωτα τις αποστολες που δινουν ground units κοκ.

 

Kατι αλλο.στο completetion δειχνει οτι τελειωσα 25/26 αποστολες.ποια ειναι η 26η; εχω τελειωσει και τις choice αποστολες αλλα στην λιστα δεν βρισκω καποια αποστολη που δεν εχω κανει.ειναι easter egg αποστολη;

 

---------- Προσθήκη στις 00:41 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:37 ----------

 

Οι πλανητες σου βγαινουν ενας ενας αντε δυο το πολυ, φυσικα μπορεις να πηδηξεις την σειρα που σου βγηκαν και να πας στον 3ο που θα βγει. Αν το κανεις αυτο ναι παιζει να τα μπερδεψεις λιγο.

 

 

ε οχι,εμενα σε καποια στιγμη που βγηκανε και 4 πλανητες μαζι για να διαλεξω.Οπως προειπα απο την μια ειναι ωραια η δυνατοτητα που σου δινει το game να διαλεγεις τις αποστολες που θες να παιξεις πρωτα,απο την αλλη ομως χαλαει αρκετα την ροη των κεντρικων ιστοριων.:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Kατι αλλο.στο completetion δειχνει οτι τελειωσα 25/26 αποστολες.ποια ειναι η 26η; εχω τελειωσει και τις choice αποστολες αλλα στην λιστα δεν βρισκω καποια αποστολη που δεν εχω κανει.ειναι easter egg αποστολη;

 

yeap από gamefaqs.com

 

Secret Mission: Piercing the Shroud *new*

 

To unlock the secret mission, on the "Media Blitz" mission, where you get to control the Odin in the city, head down to the far bottom right corner of the map. There's a civilian building on a little floating platform. Destroy it, and "secret documents" will be revealed. Pick these up with any ground unit, and then complete the mission as normal. After, you will now have the secret mission available for selection from the Star Map.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
θενξ.παω να την παιξω.

 

Too much information. :P

 

Σοβαρά όμως, επειδή κάποιοι δεν έχουν φτάσει στα συγκεκριμένα μέρη στην ιστορία, βάλτε spoilers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι παραπονουντε για τα γραφικα και διαφορα μικροπραγματα απλα δεν καταλαβαινουν το σκεπτικο της blizzard που αλλωστε το δηλωσε απο την αρχη οτι σκοπος του παιχνιδιου ειναι να γινει e-sport και να ενωσει ολες τις rts communities σε ενα game ,μαζι και τους κορεατες, για να γινει αυτο το παιχνιδι πρεπει να χρειαζεται καποιο skill και να ειναι οσο πιο balance γινεται .Η blizzard δεν εδωσε πολυ σημασια στο sp αν δειτε τα γραφικα πριν 1 χρονο ειναι σχεδον ιδια οι περισσοτερες αλλαγες αφορουν το mp κομματι αν ηθελε να κανει γραφικα και πιο πολλες αποστολες μπορουσε να το κανει πολυ ευκολα,επενδυσαν πιο πολυ στο mp που ειναι η ουσια του sc2, ειναι αδικο να κρινουμε το sc2 με βαση το sp ενω η blizzard δουλεψε υπερδιπλασιο χρονο το mp.Εμενα δεν θα με πειραζε να μην υπηρχε καν sp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όχι βέβαια, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έπρεπε να τσεκουρώσουν τα μισά units. (το οποίο είναι το μόνο κουλό που βρίσκω στο παιχνίδι εκτός του cheesy story :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν το gameplay δεν μοιάζει πάρα πολύ, γιατί οι διαφορές μπορεί να είναι μικρές, αλλά καταλυτικές. Πχ τα μαρίνια με τους medics δεν είναι πιο τόσο αποτελεσματικά, το ίδιο επίσης και τα siege tanks. Τα stalket με το blink από την άλλη ανοίγουν νέες δυνατότητες σε όσους δουλεύουν micromanagement (πχ στέλνεις τα stalkers προς ένα group siege tanks, με ένα probe για εμπροσθοφυλακή. Τα τανκς βαράνε το probe, κάνεις ένα blink δίπλα τους και τον πούλο τα τανκς. Ακόμα και μαρίνια να έχει ο άλλος δίπλα στα τάνκς, πάλι μέχρι να τα αλλάξει mode έχεις διαλύσει τα πάντα), ενώ χωρίς να το έχω δοκιμάσει ακόμα πιστεύω ότι με τους reapers θα μπορείς να κάνεις πολύ ενδιαφέροντες εφόδους μέσα στα SCVs του εχθρού.

Αλλά ναι δεν έχει καμία διαφορά, δίκαιο έχετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεπτικο της blizzard που αλλωστε το δηλωσε απο την αρχη οτι σκοπος του παιχνιδιου ειναι να γινει e-sport

 

παντα ημουν αθληταράς ο κερατάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...