Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει, δεν θα διαφωνήσω με την άποψή σου για τον Χαριστέα διότι αποδεδειγμένα υπάρχουν παίκτες που καλούνται στην Εθνική από τον Ότο και είναι καλύτεροί του.

 

Για το κομμάτι που έκανα bold όμως δεν θα συμφωνήσω.

Και εξηγούμαι: Ναι ήταν ντροπιαστική ήττα αυτή από τους τούρκους αλλά σημασία έχει η πρόκριση στα τελικά. Αν λοιπόν περάσουμε στα τελικά το καλοκαίρι του 2008, τότε ποιος θα δίνει τόση αξία σε μια ήττα του πρώτου τριμήνου του 2007; Μήπως απλώς θα έχει χαθεί μία μάχη αλλά όχι ο πόλεμος;

 

Και ακόμα ακόμα: ποιος μου λέει εμένα ότι στη ρεβάνς δεν θα ξεπλύνουν την ντροπή οι δικοί μας; Σ' αυτή την περίπτωση τι θα λέμε; Μήπως θα υποδεχθούμε τους "ήρωες" στο αεροδρόμιο;

 

Και για το τελευταίο που έγραψες: Εσύ τον Μαραντόνα π.χ. πως τον θυμάσαι περισσότερο;

σαν τον παίκτη που πήγε σε μία μικρομεσαία ομάδα της Ιταλίας και την ανέστησε, σαν τον παίκτη που πήρε την Αργεντινή από το χεράκι και της έδωσε το μουντιάλ ή σαν τον παίκτη που καταστράφηκε από την κόκα;

Πιστεύω ότι κρίνουμε κάτι/κάποιον ΣΥΝΟΛΙΚΑ και όχι μεμονωμένα. Φιλικά πάντα :-D

 

Έχεις δίκιο αλλά τα bold τα έγραψα με βάση κάποιον φίλο πού σε παλιότερο μήνυμά του είχε πεί ότι σιγά καί τι έγινε καί πoιός θα το θυμάται ένα αθλητικό θέμα πού καί καλά δεν αποτελεί Ιστορία.Λάθος!Αν αθλητικά γεγονότα δεν αποτελούν Ιστορία μιάς χώρας τότε θάθελα να ρωτήσω εκείνο το φίλο γιατί κομπάζει π.χ γιά τούς Ολυμπιακούς αγώνες πού ξεκίνησαν οι αρχαίοι μας ή για τα Παναθήναια κ.λ.π. Όλα αποτελούν μέρος της Ιστορίας μιάς χώρας.Καί όλοι ξέρουμε ότι με τούς Τούρκους μιά νίκη είναι πάντα πιό γλυκιά.Όποιος δεν κατάλαβε ότι η προχθεσινή ήττα ήταν φοβερά ταπεινωτική τότε είναι άξιος της μοίρας του.Να θέσω ένα προβληματισμό?Κάντε μιά προσπάθεια να σκεφτείτε τι δηλώσεις θα έκανε ή ποιά ψυχολογία θα είχε αν ήταν Έλληνας ο προπονητής της Εθνικής μας καί όχι κρυόκωλος Γερμανός πού στο κάτω κάτω στά παπάρια του αν απέναντι είναι η Τουρκία ή η Ελβετία.

Φαντάζεστε τον Τέλη Μπατάκη (γιά όσους τον γνωρίζουν) πού αν θυμάμαι καλά έχει καί έντονα Εθνικιστικές απόψεις?Ή τον Γιάννη Ιωαννίδη(ας είναι τού μπασκετ) ή τον Αλέφαντο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Αλλά αλήθεια...αν ταξιδεύει τόσο πολύ στα ξένα ο προπονητής μας, για να δει κάποια κουρασμένα παληκάρια να μην παίζουν πλέον στις ομάδες τους ή να ταλαιπωρούνται με τραυματισμούς, υπάρχει και σοβαρό πρόβλημα αντίληψης.

 

Θα συμφωνήσω στο συγκεκριμένο. Από ποιόν υπάρχει το πρόβλημα είναι το θέμα

 

ΥΓ. Όπως είδες τελείωσε ο 9μηνος αποκλεισμός (τουλάχιστον δοκιμαστικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kaizer δεν μπορεί να αλλάξει τώρα ο Ρεχαγκελ πολλά πράγματα είπαμε έτσι είναι οι ομαδες, ένας αγώνας ήταν η τουρκία και την έκταση σε αυτήν την ήττα εκτός από την χάλια απόδοση , την έδωσε και η εθνικιστική μαλακία του κόσμου. Άσε να δούμε τι θα γίνει μεθαυριο αν με την μαλτα γίνουν τα ιδια οκ να αναθεωρήσουμε . . . νικη ξενικη πάντως τα νευρα τσακισμένα θα είναι αμα βλέπεις τον αντωνακη σε έξοδο ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Τι φάπα τρώει 3 χρόνια τώρα αγαπητέ KaizerSoze;

Φαντάζομαι μιλάς για τις ήττες από Τουρκία και Αλβανία.

Για πες μου όμως:

Μήπως το Σάββατο που μας πέρασε έφαγε φάπα η Αγγλία από το Ισραήλ; ή η Σέρβοι από το Καζακστάν; ή οι Νορβηγοί από τους Βόσνιους; Τι πάει να πει δηλαδή ότι Άγγλοι, Σέρβοι και Νορβηγοί είναι για τα μπάζα; ότι οι άλλοι τους έχουν για κολατσιό; ότι δεν γίνονται εκπλήξεις;

 

Την πρόκριση στο μουντιάλ, αν θυμάσαι, τη χάσαμε στις λεπτομέρειες...Και μέχρι τώρα στα προκριματικά του euro είμαστε δεύτεροι (σε θέση πρόκρισης). Για ποιες φάπες μιλάς;

ή μήπως επειδή πήραμε το euro, που βάση των δυνατοτήτων μας ήταν κάτι εκτός ορίων, θα γινόμασταν και οι βραζιλιάνοι της Ευρώπης; Μια μικρομεσαία ομάδα είμασταν, είμαστε και θα 'μαστε!

 

Μπράβο ρε skimnos, χαίρομαι που τα γράφεις εσύ και δε χρειάζεται να τα γράφω εγώ.

 

Λες και έχουμε κρυμμένους τίποτα μαγικούς παίχτες που θα τα πάνε καλύτερα. Ας αλλάξουμε προπονητή και τότε θα δείτε τι θα πει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ φάπα. Τώρα είμαστε μια χαρά. Λες και είχαμε ξαναπάρει πολλές φορές πρόκριση στο παγκόσμιο και ήταν μεγάλη αποτυχία.

 

Ναι, ξέρω, πήραμε euro και τώρα υπάρχουν απαιτήσεις. Κακώς όμως υπάρχουν οι απαιτήσεις, γιατί η ποιότητα του ελληνικού πρωταθλήματος δεν άλλαξε και γενικά τίποτα δε χτίστηκε πάνω σ' αυτήν την επιτυχία. Εξακολουθούμε να είμαστε μέτριοι, αλλά παρ' όλα αυτά, τα πηγαίνουμε πολύ καλά. Και μόνο που φτάσαμε να διεκδικούμε την πρόκριση στο Παγκόσμιο, είναι επιτυχία (αν νικάγαμε την Δανία ας πούμε, θα περνάγαμε στους knock out αγώνες ή αν δεν είχαμε το άτυχο αποτέλεσμα με τους Ουκρανούς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε ρε παιδιά το παραμύθι ότι γιά την ήττα φταίει ο κόσμος.Ο κόσμος πίκρανε τούς παίχτες ή το αντίστροφο?Μέχρις ότου η Ελλάδα ήταν μέσα στο παιχνίδι γιατί δεν γινόταν κανένα παρατράγουδο.Άντε τώρα πού φταίει ο κόσμος!

Όσο γιά το αν μας πείραξε εξ ίσου η ήττα από την Ουκρανία στα προκριματικά τού μουντιάλ λέω καί νομίζω ότι εκφράζω την πλειοψηφία ότι όχι δεν μας πείραξε τόσο.Απλά μας πίκρανε.Έπειτα δεν είναι οι Οκρανοί πού βγήκαν στούς δρόμους πολιτισμέμα να γιορτάσουν την νίκη της ομάδας τους καί όχι να πικάρουν τούς Έλληνες με τούς οποίους έχουν Ιστορικούς δεσμούς οι Ουκρανοί.Εσείς νομίζετε ότι είναι το ίδιο?Όποιος έχει αντίθετη άποψη ας βγεί να το αιτιολογήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η ομάδα ή αυτός ο προπονητής (που έτσι κι αλλιώς ακόμη δεν χάθηκε τίποτα, καθώς ήταν μόλις η πρώτη ήττα, αλλά και τα πρώτα γκολ που φάγαμε στα προκριματικά). Αλλά καλό θα ήταν να κοιτάμε και το τι κάνουν και οι άλλες χώρες π.χ. Ιταλία (Παγκόσμια πρωταθλήτρια) με μόλις 7 βαθμούς!! Αγγλία με 8 βαθμούς σε 5 αγώνες!! Ισπανία μόλις 6 βαθμούς!!!

 

Εγώ πάντως αηδίασα με αυτό που έζησα στο Καραϊσκάκη. Η βλακεία και το κόμπλεξ του Νεοέλληνα σε όλο τους το μεγαλείο!!!!! Ελπίζω να νιώθουν ικανοποιημένοι όλοι η ανεγκέφαλοι-κομπλεξικοί οπαδοί διαφόρων συλλόγων που έβγαλαν πάλι τη μιζέρια τους και κατάφεραν να "βοηθήσουν" την εθνική μας. Γιατί είναι "μέγιστη βοήθεια" το ότι θα παίξει τους επόμενους αγώνες τιμωρημένη.

 

Ελπίζω κάποτε οι διοικούντες να καταλάβουν ότι οι Νεοέλληνες δεν είναι άξιοι να βλέπουν ζωντανά τους αγώνες της Εθνικής και να μεταφέρουν την έδρα της ομάδας σε κάποια άλλη χώρα όπως π.χ. Γερμανία ή Αγγλία, όπου οι Έλληνες ομογενείς θα την αντιμετωπίσουν με τον σεβασμό που της αξίζει.

 

Υ.Γ. Είχα να δω αγώνα της Εθνικής από το 1992 με την Ολλανδία στο Καυτατζόγλειο, καθώς ήταν ελάχιστες οι φορές που έπαιξε εκτός Αθήνας η Εθνική και το τελευταίο που μου περνούσε από το μυαλό πριν πάω στον αγώνα ήταν το να ακούσω γιουχαΐσματα και ύβρεις κατά των Ελλήνων ποδοσφαιριστών. Σήμερα κάποιοι φτύνουν εκεί που έγλυφαν εχθές και σε μερικούς μήνες θα αρχίσουν πάλι να γλύφουν εκεί που έφτυναν. Μου θυμίζει το σκηνικό πριν τους αγώνες του Euro2004. Λίγες μέρες πριν ξεκινήσουν οι αγώνες έψαχνα στην Θεσσαλονίκη φανέλα της Εθνικής, αλλά κανένα κατάστημα με αθλητικά δεν είχε και σαν απάντηση μου λέγαν τι την θέλεις αφού θα ξεφτιλιστούμε πάλι. Και μετά από λίγες μέρες (λόγω των αποτελεσμάτων) όλα τα μαγαζιά γέμισαν ως εκ θαύματος με φανέλες!!! Αυτός είναι ο Νεοέλληνας!!! Θέλει να είναι στην πρώτη γραμμή στις χαρές… αλλά άφαντος στα δύσκολα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η ομάδα ή αυτός ο προπονητής (που έτσι κι αλλιώς ακόμη δεν χάθηκε τίποτα, καθώς ήταν μόλις η πρώτη ήττα, αλλά και τα πρώτα γκολ που φάγαμε στα προκριματικά). Αλλά καλό θα ήταν να κοιτάμε και το τι κάνουν και οι άλλες χώρες π.χ. Ιταλία (Παγκόσμια πρωταθλήτρια) με μόλις 7 βαθμούς!! Αγγλία με 8 βαθμούς σε 5 αγώνες!! Ισπανία μόλις 6 βαθμούς!!!

 

Εγώ πάντως αηδίασα με αυτό που έζησα στο Καραϊσκάκη. Η βλακεία και το κόμπλεξ του Νεοέλληνα σε όλο τους το μεγαλείο!!!!! Ελπίζω να νιώθουν ικανοποιημένοι όλοι η ανεγκέφαλοι-κομπλεξικοί οπαδοί διαφόρων συλλόγων που έβγαλαν πάλι τη μιζέρια τους και κατάφεραν να "βοηθήσουν" την εθνική μας. Γιατί είναι "μέγιστη βοήθεια" το ότι θα παίξει τους επόμενους αγώνες τιμωρημένη.

 

Ελπίζω κάποτε οι διοικούντες να καταλάβουν ότι οι Νεοέλληνες δεν είναι άξιοι να βλέπουν ζωντανά τους αγώνες της Εθνικής και να μεταφέρουν την έδρα της ομάδας σε κάποια άλλη χώρα όπως π.χ. Γερμανία ή Αγγλία, όπου οι Έλληνες ομογενείς θα την αντιμετωπίσουν με τον σεβασμό που της αξίζει.

 

Υ.Γ. Είχα να δω αγώνα της Εθνικής από το 1992 με την Ολλανδία στο Καυτατζόγλειο, καθώς ήταν ελάχιστες οι φορές που έπαιξε εκτός Αθήνας η Εθνική και το τελευταίο που μου περνούσε από το μυαλό πριν πάω στον αγώνα ήταν το να ακούσω γιουχαΐσματα και ύβρεις κατά των Ελλήνων ποδοσφαιριστών. Σήμερα κάποιοι φτύνουν εκεί που έγλυφαν εχθές και σε μερικούς μήνες θα αρχίσουν πάλι να γλύφουν εκεί που έφτυναν. Μου θυμίζει το σκηνικό πριν τους αγώνες του Euro2004. Λίγες μέρες πριν ξεκινήσουν οι αγώνες έψαχνα στην Θεσσαλονίκη φανέλα της Εθνικής, αλλά κανένα κατάστημα με αθλητικά δεν είχε και σαν απάντηση μου λέγαν τι την θέλεις αφού θα ξεφτιλιστούμε πάλι. Και μετά από λίγες μέρες (λόγω των αποτελεσμάτων) όλα τα μαγαζιά γέμισαν ως εκ θαύματος με φανέλες!!! Αυτός είναι ο Νεοέλληνας!!! Θέλει να είναι στην πρώτη γραμμή στις χαρές… αλλά άφαντος στα δύσκολα!!!

 

Εσύ τι λες είχαν δίκιο ή όχι οι καταστηματάρχες αθλητικών ειδών της Θεσσαλονίκης?Μάλλον είχαν!Γιατί αποδείχτηκε ότι τα θαύματα γίνονται μιά φορά καί ότι ο άθλος της Πορτογαλίας ήταν απλά μιά καλή παρένθεση.Εσύ πού βλέπεις την αντίφαση δηλαδή?Επειδή κατακτήσαμε το euro φτειάξαμε ξαφνικά ποδόσφαιρο.Καί δεν είναι λογικό να χαίρεσαι στις νίκες καί να διαμαρτύρεσαι στις ήττες?Νομίζω κάπου τα έχουμε μπερδέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά τα έχετε μπερδέψει!!! Το ποδόσφαιρο έχει και νίκες και ήττες. Και οι ήττες της Εθνικής είναι περισσότερες από τις νίκες!!! Αλλά αυτό δεν με σταματά από το να είμαι δίπλα της ακόμη και στις ήττες και όχι μόνο να πανυγηρίζω για το Euro. Αν και είμαι δηλωμένος Εθνικιστής (και για μερικούς ίσως και ρατσιστής) ποτέ δεν θα έκανα αυτές τις γελοιότητες που είδα το Σάββατο στο γήπεδο. Και το συμβάν με την φανέλα το έγραψα για να δείξω το πόσο σοβαρά και με σεβασμό αντιμετωπίζουμε την Εθνική (σε οποιοδήποτε άθλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά τα έχετε μπερδέψει!!! Το ποδόσφαιρο έχει και νίκες και ήττες. Και οι ήττες της Εθνικής είναι περισσότερες από τις νίκες!!! Αλλά αυτό δεν με σταματά από το να είμαι δίπλα της ακόμη και στις ήττες και όχι μόνο να πανυγηρίζω για το Euro. Αν και είμαι δηλωμένος Εθνικιστής (και για μερικούς ίσως και ρατσιστής) ποτέ δεν θα έκανα αυτές τις γελοιότητες που είδα το Σάββατο στο γήπεδο. Και το συμβάν με την φανέλα το έγραψα για να δείξω το πόσο σοβαρά και με σεβασμό αντιμετωπίζουμε την Εθνική (σε οποιοδήποτε άθλημα)

 

Πες μου απαγορεύεται η κριτική στον Ρεχάγκελ ή στον Γκαγκάτση ή καί σε ποδοσφαιριστές?Απορείς ένας μη προπονητής,να μπορεί να βλέπει την αλήθεια καί να μην τη βλέπει ο προπονητής?Δεν είναι θρησκεία καί δεν υπάρχουν εδώ δόγματα τού στυλ 'πίστευε καί μη ερεύνα'

Από τη στιγμή πού πιστεύεις ότι το ποδόσφαιρο είναι μόνο ένα παιχνίδι γιατί να μη συμμετέχεις καί συ με κάποιο τρόπο?Φυσικά όχι με τον τρόπο πού αντέδρασαν κάποιοι φίλαθλοι στο Καραισκάκη.

Όσο γιά τον σεβασμό στην Εθνική τον θεωρώ δεδομένο.Γιατί η Εθνική μόνο μπορεί να μας ενώσει όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gigenis ++++

Ελλειψη κουλτουρας ,αγωγης και αθλητικης παιδειας.Θυμηθηκα φαση απο Αργεντινη-Ιταλια ολυμπιαδα 2004.Μαγικη μπαλα.Ξαφνικα ενας μπαμπας με τον πιτσιρικο διπλα του αρχιζει στο ασχετο να φωναζει γ....ται ο ΠΑΟ κι η Λεωφορος...Πολλοι αμεσως τον μιμηθηκαν.Οταν διαμαρτυρηθηκαν καποιοι για το ακαιρο και ματαιο της υποθεσης απειληθηκε συρραξη.Οι ξενοι φιλαθλοι κοιταζαν απορημενοι.Πειτε μου σας παρακαλω ο πιτσιρικαςδεν εχει ολες τις προϋποθεσεις να γινει ενας καθως πρεπει χουλιγκανος.Αναφερομαι σε ολους τους οπαδους ολων των ελληνικων ομαδων.Αυτοι ειμαστε.Οσο για την εθνικη μας μην πατε μακρια.Δειτε τη γυμνια του ελληνικου πρωταθληματος και τι μπαλα παιζεται,γιατι να πηγαινε καλυτερα η εθνικη.Δυστυχως αν δε προσεχουν τις μικρες ηλικιες θα περιμενουμε αλλον αιωνα για πυροτεχνημα τυπου Euro.Εκεινο που με απογοητευει δεν ειναι η ηττα αλλα η ανυπαρξια μας στον αγωνιστικο χωρο.Ειμαστε πραγματικα τραγικοι.Οι Τουρκοι κερδισαν δικαια και πρεπει να ειμαστε ευχαριστημενοι με την εκταση του σκορ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φάπα τρώει 3 χρόνια τώρα αγαπητέ KaizerSoze;

Φαντάζομαι μιλάς για τις ήττες από Τουρκία και Αλβανία.

Και Ουκρανια και Τουρκια στο δρομο για το Μουντιαλ και Δανια και Αγγλια μια 4αρα και αν δεν σου φτανουν αυτα εμενα μου φτανουν για ομαδα που εχει παιξει 14 επισημα σε αυτα τα 3 χρονια εκ των οποιων τα 8 ειναι με ΜολδοβοΜαλτες.

Για πες μου όμως:

Μήπως το Σάββατο που μας πέρασε έφαγε φάπα η Αγγλία από το Ισραήλ; ή η Σέρβοι από το Καζακστάν; ή οι Νορβηγοί από τους Βόσνιους; Τι πάει να πει δηλαδή ότι Άγγλοι, Σέρβοι και Νορβηγοί είναι για τα μπάζα; ότι οι άλλοι τους έχουν για κολατσιό; ότι δεν γίνονται εκπλήξεις;

ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ???ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΡΒΗΓΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΕΡΒΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ ΘΗΡΙΟ!!! Και οι Αγγλοι πολυ πεσμενοι. Οι μονοι που δειχνουν περιεργη πτωση ειναι οι Ιταλοι. Αλλα και αυτοι παιζουν με Γαλλους και λοιπες δυναμεις, οχι με την Μαλτα. Και στο φιναλε απο ποτε ειναι εκπληξη οτι χασαμε απο τους Τουρκους?Δηλαδη το λογικο για σενα ειναι να περνουμε Ευρωπαικα?

 

Την πρόκριση στο μουντιάλ, αν θυμάσαι, τη χάσαμε στις λεπτομέρειες...Και μέχρι τώρα στα προκριματικά του euro είμαστε δεύτεροι (σε θέση πρόκρισης). Για ποιες φάπες μιλάς;

Για το γεγονος εκτος των 2 ματς με τους Σκανδιναβους περσυ και φετος εντος, δεν εχουμε κανει 1 νικη σε "μεγαλο" ματς.Ηττες και ισοπαλιες απο Τουρκια, ηττες και ισοπαλιες απο Ουκρανια, ηττα απο Αλβανια εκτος. ΒΕΒΑΙΑ σου ξαναλαω ο λογος που δεν γκρινιαζω νωριτερα ειναι γιατι ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ και δεν τα θεωρω περιεργα αυτα, αντιθετα περιεργο και εκτος του κανονικου ειναι το ΕΥΡΩ.

 

ή μήπως επειδή πήραμε το euro, που βάση των δυνατοτήτων μας ήταν κάτι εκτός ορίων, θα γινόμασταν και οι βραζιλιάνοι της Ευρώπης; Μια μικρομεσαία ομάδα είμασταν, είμαστε και θα 'μαστε!

Εμ τωρα ερχεσαι στα λογια μου!!Οποτε μην μου λες για εκπληξεις, μεχρι εκει φτανει ο ισκιος μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω στο συγκεκριμένο. Από ποιόν υπάρχει το πρόβλημα είναι το θέμα

 

Δε χρειάζεται να απορείς. Από το Ρεχάγκελ φυσικά. Κάποιος που προτιμά το Χαριστέα στη δεδομένη του κατάσταση, ακόμα κι από έναν ξύλινο πάγκο, έχει πρόβλημα αντίληψης.

 

ΥΓ. Όπως είδες τελείωσε ο 9μηνος αποκλεισμός (τουλάχιστον δοκιμαστικά)

 

Με συγκινείς. Γι' αυτή τη μοναδική στιγμή που θα γίνεις αναγνώστης μου και πάλι ζούσα. :razz: Θα γράφω και δε θα απαντάς επιλεκτικά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1*

 

Κάποτε ο Ρεχάγκελ πανηγύριζε σαν Έλληνας, ανέπνεε σαν Έλληνας, έξυνε τη μύτη του σαν Έλληνας, ήταν πονηρός σαν Έλληνας, λατρευόταν σαν Έλληνας..

 

Τώρα ξαναέγινε παλιοΓερμανός που κοιμάται στον πάγκο κ δεν ξέρει μπάλα ..

 

2*

Η μα**κία είναι ότι κ να νίκαγε με 7-0 η εθνική, πάλι 700€ θα έπαιρνα στη δουλειά. Βέβαια θα ένιωθα πιο κοντά στον εργοδότη μου αφού κ οι 2 θα δακρύζαμε αγκαλιά μπροστά στην νέα εθνική παλιγενεσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...