Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Μέχρις ότου η Ελλάδα ήταν μέσα στο παιχνίδι γιατί δεν γινόταν κανένα παρατράγουδο.

 

Παρντόν;! Τον είδες τον αγώνα ή είδες τα ρεπορτάζ στις ειδήσεις που τα δείχνουν με αντίστροφη σειρά απ' ότι έγιναν (και με εκνεύριζαν). Άρχισαν να πλακώνονται όταν το σκορ ήταν 1-1. Μπορείς να ανακαλέσεις.

 

Δε χρειάζεται να απορείς. Από το Ρεχάγκελ φυσικά. Κάποιος που προτιμά το Χαριστέα στη δεδομένη του κατάσταση, ακόμα κι από έναν ξύλινο πάγκο, έχει πρόβλημα αντίληψης.

 

Ξαναδιάβασε το αρχικό ποστ σου, και θα καταλάβεις ποιος έχει πρόβλημα αντίληψης.

 

Θα γράφω και δε θα απαντάς επιλεκτικά. ;)

 

Χαχα! Είπε ο γαϊδαρος τον πετεινό κεφάλα! Ο άνθρωπος που δεν απαντά ποτέ σε ότι του λένε αλλά αρχίζει τα "εσύ δεν είχες πει κάποτε μια βλακεία; Ε, άρα βλάκας είσαι γενικότερα, οπότε και αυτό που είπες τώρα θα είναι βλακεία (δε χρειάζομαι καν επιχειρήματα για να αντικρούσω τις απόψεις ενός βλάκα)".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξαναδιάβασε το αρχικό ποστ σου, και θα καταλάβεις ποιος έχει πρόβλημα αντίληψης.

 

Μην το παίρνεις προσωπικά και θίγεσαι. Εκτός κι αν σε λένε Ρεχακλή.

 

Χαχα! Είπε ο γαϊδαρος τον πετεινό κεφάλα! Ο άνθρωπος που δεν απαντά ποτέ σε ότι του λένε αλλά αρχίζει τα "εσύ δεν είχες πει κάποτε μια βλακεία; Ε, άρα βλάκας είσαι γενικότερα, οπότε και αυτό που είπες τώρα θα είναι βλακεία (δε χρειάζομαι καν επιχειρήματα για να αντικρούσω τις απόψεις ενός βλάκα)".

 

Συ είπας. Αν κι η αλήθεια είναι πως για κάποιον που έχει 9 μήνες να διαβάσει post μου, δείχνεις είτε ιδιαίτερα ενημερωμένος, είτε ιδιαίτερα απόλυτος επαληθεύοντας και το παράδειγμα που έθεσες. :razz:

 

Κατά τα άλλα (μια και κάνεις πανμέγιστη προσπάθεια να μην πέφτεις σε flame και προκλήσεις των άλλων) να ξεκαθαρίσω πως μια νίκη επί της Μάλτας, δε θα μου πει προσωπικά πολλά. Ειδικά αν επιτευχθεί με τη συνηθισμένη μας μέτρια έως κάκιστη εμφάνιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρντόν;! Τον είδες τον αγώνα ή είδες τα ρεπορτάζ στις ειδήσεις που τα δείχνουν με αντίστροφη σειρά απ' ότι έγιναν (και με εκνεύριζαν). Άρχισαν να πλακώνονται όταν το σκορ ήταν 1-1. Μπορείς να ανακαλέσεις.

Ανακαλώ κύριε δικαστά αλλά πρέπει πρώτα να ξέρω τον λόγο!

Εγώ είπα ότι οι φίλαθλοι τα έβαλαν με τούς παίχτες αφ ότου άρχισαν εκείνοι να κωλοβαράνε.Δεν μιλάμε γιά τσακωμούς μεταξύ φιλάθλων γιά τούς δικούς τους λόγους.Δεν επηρεάζονται οι παίχτες από τέτοια.Επηρεάζονται μόνο αν τούς κάνεις ευθεία επίθεση όπως έγινε στον Γιούρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Ουκρανια και Τουρκια στο δρομο για το Μουντιαλ και Δανια και Αγγλια μια 4αρα και αν δεν σου φτανουν αυτα εμενα μου φτανουν για ομαδα που εχει παιξει 14 επισημα σε αυτα τα 3 χρονια εκ των οποιων τα 8 ειναι με ΜολδοβοΜαλτες.

 

Με ουκρανία ισοπαλία εκτός, ήττα με 1-0 εντός, με Τουρκία δύο ισοπαλίες, με Δανία μία νίκη, μία ήττα, Αγγλία????. Επιμένω, για ποιες φάπες μιλάς;;; Εκτός και αν περιμένεις να είμαστε οι μαμάο του ποδοσφαίρου:-P

 

ΑΣΤΕΙΕΥΕΣΑΙ???ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΟΡΒΗΓΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΕΡΒΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΑ ΘΗΡΙΟ!!! Και οι Αγγλοι πολυ πεσμενοι. Οι μονοι που δειχνουν περιεργη πτωση ειναι οι Ιταλοι. Αλλα και αυτοι παιζουν με Γαλλους και λοιπες δυναμεις, οχι με την Μαλτα. Και στο φιναλε απο ποτε ειναι εκπληξη οτι χασαμε απο τους Τουρκους?Δηλαδη το λογικο για σενα ειναι να περνουμε Ευρωπαικα?

 

Νορβηγοί και Σέρβοι δεν είναι θηρία, αλλά όταν παίζουν με Βόσνιους και Κοζάκους κανονικά περιμένεις να μην χάνουν...

 

Για το γεγονος εκτος των 2 ματς με τους Σκανδιναβους περσυ και φετος εντος, δεν εχουμε κανει 1 νικη σε "μεγαλο" ματς.Ηττες και ισοπαλιες απο Τουρκια, ηττες και ισοπαλιες απο Ουκρανια, ηττα απο Αλβανια εκτος. ΒΕΒΑΙΑ σου ξαναλαω ο λογος που δεν γκρινιαζω νωριτερα ειναι γιατι ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΕΙΜΑΣΤΕ και δεν τα θεωρω περιεργα αυτα, αντιθετα περιεργο και εκτος του κανονικου ειναι το ΕΥΡΩ. Εμ τωρα ερχεσαι στα λογια μου!!Οποτε μην μου λες για εκπληξεις, μεχρι εκει φτανει ο ισκιος μας.

 

Ωραία. Εξήγησέ μου τώρα γιατί τη μία στιγμή λες ότι είμαστε μικρομεσαίοι (άρα μπορεί και να χάσουμε από Ουκρανούς, Τούρκους κλπ) και την άλλη στιγμή μιλάς για φάπες...Λυπάμαι, έχασα τη μπάλα:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα αυτά που αναφέρεις skimnos, ξεχνάς κάτι σημαντικό: χάσε κι ειδικά απέναντι σε έναν υπέρτερο αντίπαλο, όπως είναι η Τουρκία...αλλά με αξιοπρέπεια. Χάσε παίζοντας κι όχι παίζοντάς τον.

 

Αν δεν μπορείς να αποδώσεις καλύτερα (μολονότι έχεις αποδείξει στο παρελθόν πως μπορείς), τότε οφείλει ο προπονητής να φροντίσει να βρει λύσεις, εξαντλώντας έστω τις λίγες, αλλά υπαρκτές, δυνατότητες που του παρέχονται, μέσα από τις αλλαγές ορισμένων προσώπων.

 

Τελικά όμως επιμένω...τι μήνυμα περνάει ο προπονητής μας; Πως όσο καλά κι αν παίξεις, ευκαιρία δεν πρόκειται να σου δοθεί να επανδρώσεις το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, για να μη διασπαστεί η καλή παρέα που δημιουργήσαμε. Οι μεν λοιπόν χάνουν το όποιο κίνητρο διαθέτουν για να μπουν στην Εθνική, οι δε επαναπαύονται, μια και βρέξει-χιονίσει πάλι αυτοί θα συμμετέχουν. Κι από εκεί που η κλήση στην Εθνική ήταν απόδειξη της υπεροχής σου τη δεδομένη στιγμή, κατάντησε δημοσιουπαλληλίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δεν μιλάμε γιά τσακωμούς μεταξύ φιλάθλων γιά τούς δικούς τους λόγους.Δεν επηρεάζονται οι παίχτες από τέτοια.Επηρεάζονται μόνο αν τούς κάνεις ευθεία επίθεση όπως έγινε στον Γιούρκα.

 

Μια χαρά επηρεάζονται όταν ασχολούνται οι φίλαθλοι με άσχετα θέματα. Εδώ πολύ απλά διαφωνούμε. Εγώ το θεωρώ και χειρότερο για τους παίχτες να μην ασχολείται μαζί τους η κερκίδα αλλά με βλακείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά επηρεάζονται όταν ασχολούνται οι φίλαθλοι με άσχετα θέματα. Εδώ πολύ απλά διαφωνούμε. Εγώ το θεωρώ και χειρότερο για τους παίχτες να μην ασχολείται μαζί τους η κερκίδα αλλά με βλακείες.

 

Μάλλον δεν έχεις παίξει ποτέ μπάλλα μπροστά σε κόσμο.Δηλαδή άμα πλακωθώ εγώ με τον διπλανό μου γιατι μού έφαγε την...γκόμενα θα στενοχωρηθεί ο Γιούρκας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ είμαι βέβαιος ότι θα κάνει ανανέωση ο Ρεχάγκελ. Μετά το καλοκαίρι, όταν οι τρεις "μεγάλοι" θα έχουν πάρει από "μικρομεσαίους" παίκτες που σήμερα ο Ρεχάγκελ ούτε τους ξέρει, θα τους καλέσει στην Εθνική.

 

Όπως έκανε με το Γκέκα, τον Τοροσίδη, τον Ταραλίδη.

 

Τους οποίους ούτε να τους...φτύσει όταν έπαιζαν σε κάτι "τσόφλια" τύπου Καλλιθέας και Ξάνθης.

 

Με αφορμή την κλήση του Νίνη στην Ελπίδων, είδα το ρόστερ των "μικρών". Παίκτες από πολλές ομάδες, ακόμη και Β' Εθνικής. Ο Ρεχάγκελ, όμως, ακλόνητος. "Αυτούς ξέρω, αυτούς εμπιστεύομαι". Μαράζι έχω να τον δω να ποντάρει σε έναν παίκτη του Ιωνικού (ναι, γελάτε) πριν τον πάρει με μεταγραφή η ΑΕΚ, ας πούμε. Γιατί, αν τον καλέσει μετά, να το βράσω.

 

Και το άσχημο είναι ότι διάφοροι...αναλυτές, τύπου Χελάκη, αναμασούν την καραμέλα ότι μετά τους "εκλεκτούς" του Ρεχάγκελ, το χάος στο Ελληνικό ποδόσφαιρο. Τις ίδιες σοφίες έλεγε και ο Σαργκάνης.

 

Ευτυχώς που κληρωθήκαμε σε βατό γκρουπ. Βλέπω αυτόν τον Β' Όμιλο και με πιάνει ίλιγγος...

 

Υ.Γ. Αλήθεια, τον Σεϊταρίδη και τον Αμανατίδη, γιατί δεν τους αντικατέστησε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα αυτά που αναφέρεις skimnos, ξεχνάς κάτι σημαντικό: χάσε κι ειδικά απέναντι σε έναν υπέρτερο αντίπαλο, όπως είναι η Τουρκία...αλλά με αξιοπρέπεια. Χάσε παίζοντας κι όχι παίζοντάς τον.

 

Συμφωνώ ότι στο συγκεκριμένο ματς και στο ματς με την Αλβανία παίξαμε αναξιοπρεπώς. Αλλά ρε παιδιά δύο παιχνίδια ήταν... Σε ποιο άλλο επίσημο παιχνίδι παίξαμε αναξιοπρεπώς; Μήπως στα παιχνίδια με Ουκρανία ή με Τουρκία στην προηγούμενη διοργάνωση; Γιατί ο KaizerSoze μίλησε για φάπες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να θυμήσω το νικηφόρο 1-2 με το Καζακστάν; Το γκολ του Λυμπερόπουλου στο 90-φεύγα;

 

Φάπα μπορεί να μην ήταν, αλλά σίγουρα δεν ήταν καλή εμφάνιση απέναντι στην τύποις και ουσία υποδεέστερη ομάδα του ομίλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως υπάρχει μια παρεξήγηση. Όταν είσαι πρωταθλητής Ευρώπης, οφείλεις αν μη τι άλλο να δικαιώνεις και μέρος της προσπάθειας που σε έφερε εκεί ψηλά, πόσο μάλλον τον τίτλο σου. Δε σημαίνει πως πιάσαμε κορυφή κι εφεξής θα απολαμβάνουμε της αποθέωσης και του φραπέ μας. Οι ευθύνες μεγαλώνουν με βάση το κατόρθωμά σου, όπως κι οι προσδοκίες του κόσμου.

 

Οι ίδιοι ήταν που ομολογούσαν πως το επίτευγμα δεν ήταν προϊόν κωλοφαρδίας, αλλά αγαστής σύμπνοιας, ικανοτήτων, σκληρής δουλειάς και θέλησης. Αν λοιπόν υπάρχουν όλα αυτά τα τελευταία, αλλά η παρουσία εντός του γηπέδου είναι μονάχα μια σκιά της στιβαρότητας που επιδείξαμε στο Euro, τότε κάτι παίζει.

 

Δεν απόλαυσαν λίγες τιμές για όσα έκαναν. Αν όμως σου σώσω τη γυναίκα, αλλά μετά στη βιάσω, δε νομίζω πως θα συνεχίζεις εσαεί να είσαι ευγνώμων. Ας αναλάβουν λοιπόν κι οι ίδιοι μέρος της ευθύνης που τους αναλογεί κι ας σταθούν στο ύψος του πύχη που οι ίδιοι φρόντισαν να θέσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ουκρανία ισοπαλία εκτός, ήττα με 1-0 εντός, με Τουρκία δύο ισοπαλίες, με Δανία μία νίκη, μία ήττα, Αγγλία????. Επιμένω, για ποιες φάπες μιλάς;;; Εκτός και αν περιμένεις να είμαστε οι μαμάο του ποδοσφαίρου:-P
Περιμενω οι προ διετιας Ευρωπαιοι Πρωταθλητες να κανουν εστω μια νικη σε 3 ματς, τα 2 εντος με το μεγαθηριο Τουρκια, να κερδισουν 1 φορα εστω την Ουκρανια, να μην χανουν με κατω τα χερια απο την ΑΛβανια και να μην φανε 4 για πλακα στην Αγγλια και ας χασουν αξιοπρεπως. Μαλλον ζηταω πολλα...Εχεις δικιο, καμια φαπα, ολα μεσα στο προγραμμα ηταν μωρε...

 

 

 

 

Νορβηγοί και Σέρβοι δεν είναι θηρία, αλλά όταν παίζουν με Βόσνιους και Κοζάκους κανονικά περιμένεις να μην χάνουν...

Εδω εσυ χανεις απο τους Αλαβανους. Και οπως και να το κανεις, αν θες να λεγεσαι ακομα Πρωταθλητης Ευρωπης πρεπει να εισαι λιγο πανω απο Σερβια και Νορβηγια. ΑΛΛΙΩΣ να μην το λες εκμεταλλευομενος ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ οτι γινεται καθε 4 χρονια το Ευρωπαικο

 

 

Ωραία. Εξήγησέ μου τώρα γιατί τη μία στιγμή λες ότι είμαστε μικρομεσαίοι (άρα μπορεί και να χάσουμε από Ουκρανούς, Τούρκους κλπ) και την άλλη στιγμή μιλάς για φάπες...Λυπάμαι, έχασα τη μπάλα:confused:

 

Γιατι πιστευω οτι αυτη την στιγμη οι 22 του Ρεχαγκελ ΚΑΙ ο Ρεχαγκελ με την τακτικη του ειναι για εκει και το χειροτερο?Δεν βλεπουν να παει τιποτα στραβα, θεωρουν ακομα οτι μια ηττα εντος με την Τουρκια ειναι απολυτα φυσιολογικο με ΟΠΟΙΕΣΔΗΠΟΤΕ συνθηκες λες και οι Τουρκοι ειναι η Αργεντινη, θεωρουν δηλαδη οτι με οποιαδηποτε αλλαγη συστηματος και προσωπων δεν θα ειχε αποτελεσμα ΑΡΑ δεν φταινε ποτε αυτοι. Το γεγονος βεβαια παραμενει οτι αν σε βιασει καποιος πιο μεγαλοσωμος, παλι βιασμενος θα εισαι, απλα θα εχεις "δικαιολογια". Και ας μην ειναι τοσο "μεγαλοσωμος" που να μην μπορεις να τον αποφυγεις.

 

Συμπερασμα. Τρωμε φαπες που θα μπορουσαμε να ειχαμε αποφυγει. Ή αντε, να στο θεσω αλλιως, θα μπορουσαμε να ειχαμε δοκιμασει να αποφυγουμε. Να χαζουμε στο Μαρακανα δεν το αποφευγουμε, αδυνατο να πιστεψω οτι δεν μπορουμε να κερδισουμε εντος την Τουρκια (που εδω που τα λεμε δεν επαιξε και καμια μπλαρα ετσι? ) ή οτι η ιδια Αγγλια που την σταματαει το Ισραηλ μας εριξε 4 για πλακα 1 χρονο μετα το Γιουρο. Και σου ξαναλεω, δεν με πειραζει οτοσ οτι ΕΠΟ και Ρεχαγκελ μας εχουν φτασει εκει που ειμασταν το 2000, με ενοχλει οτι μας το πασαρουν για απολυτα φυσικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτή τη νίκη-περίπατο (το 4-0, ντε) οι Άγγλοι την έχουν σκυλομετανιώσει. Ξεκίνησε "καλά" (ασέλγησε επί των "πρωταθλητών") ο ασπρουλιάρης και πήρε πίστωση χρόνου. Εκεί που οι Άγγλοι Γκαγκάτσηδες κυνηγούσαν τον Χίντινγκ και το Σκολάρι, βολεύτηκαν με τον κόουτς της Μίντλεσμπρο. Τους κατσικώθηκε ο τρίχας ο Μακλάρεν (ο οποίος αγνοεί τη λέξη φιλότιμο) και εκεί που το 0-0 με το Ισραήλ τον έφερε στα πρόθυρα της εξόδου, έχει την Τετάρτη τον ποδοσφαιρικό κολοσσό που ακούει στο όνομα της Ανδόρας και θα πάρει παράταση ο τρισμέγιστος κόουτς.

 

Κάτι λέγαμε για την Εθνική Ελλάδας, όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...