Προς το περιεχόμενο

αξιόπιστα dvd δισκάκια


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι δεν μπορεί να το γράψει το Nero δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και χαλασμένο. Αν διαβάσεις 5-6 posts πιο πάνω υπάρχει αντίστοιχο παράδειγμα. Από εκεί και πέρα, το ότι πέτυχες ένα ελλατωματικό, δεν λέει τίποτα. Μπορεί να πέτυχες στο 1 στα τόσα (δεν ξέρω πόσο ποσοστό δίνει η That's). Δοκίμασε και με κάποιο άλλο πρόγραμμα αντιγραφής ή/και σε άλλο pc. Αν είναι όλο το πακέτο προβληματικά, γνώμη μου, γύρισέ το πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Όσα χρόνια χρησιμοποιώ TDK δεν μου έχει καεί ποτέ κανένα ούτε έχει χαλάσει με τον καιρό. Μή[ως τα ΤΥ είναι καλά για overburn και έχετε λυσάξει όλοι;Πείτε τους λόγους που είναι καλύτερα για να ξέρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα χρόνια χρησιμοποιώ TDK δεν μου έχει καεί ποτέ κανένα ούτε έχει χαλάσει με τον καιρό. Μή[ως τα ΤΥ είναι καλά για overburn και έχετε λυσάξει όλοι;Πείτε τους λόγους που είναι καλύτερα για να ξέρουμε...

 

Ένταξη δεν εχουμε λυσάξει, απλά τα ΤΥ είναι (μαζί με τα Verbatim) τα καλύτερα που μπορείς να βρεις. ενώ με τα TDK μπορεί να βρεις, TDK / MBI / CMC MAG / TY, είναι λίγο λαχείο τα TDK, αλλά πάντα έχουν μια ποιότητα, απλά τα ΤΥ είναι λίγο ποιο καλά, κατά την προσωπική μου άποψη πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένταξη δεν εχουμε λυσάξει, απλά τα ΤΥ είναι (μαζί με τα Verbatim) τα καλύτερα που μπορείς να βρεις. ενώ με τα TDK μπορεί να βρεις, TDK / MBI / CMC MAG / TY, είναι λίγο λαχείο τα TDK, αλλά πάντα έχουν μια ποιότητα, απλά τα ΤΥ είναι λίγο ποιο καλά, κατά την προσωπική μου άποψη πάντα.

 

Εγω θα διαφωνησω ελαφρως.Εχω χρησιμοποιησει απειρα tdk και ολα ηταν μιαι χαρα.Απο ΤΥ τα χρυσα ηταν οκ απο τα μπλε ομως εχω σοβαρα παραπονα(sto ζοριζονται τοσο στο ps2 οσο και στις ταινιες-αργουν κοινως- οποτε και εκει υπαρχουν διαφορες ποιοτητες.Για τα ΤΥ τα ασπρα δεν μπορω να εκφερω γνωμη γιατι δεν τα εχω χρησιμοποιησει,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα που θα αντέξουν περισσότερο στον χρόνο είναι αυτά που κοστίζουν περισσότερο απο τα άλλα και ειναι γραμμένα σε χαμηλή ταχύτητα και ειναι προσεγμένα απο το ιδιοκτήτη τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα που θα αντέξουν περισσότερο στον χρόνο είναι αυτά που κοστίζουν περισσότερο απο τα άλλα και ειναι γραμμένα σε χαμηλή ταχύτητα και ειναι προσεγμένα απο το ιδιοκτήτη τους!

 

Αλήθεια είναι,ότι πληρώσεις παίρνεις..και όπως τους φερθείς..θα σου φερθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθέσω οτι αυτά που γράφονται και διαβάζονται ακόμα και απο χαλασμένα DVD/CD roms ειναι συνηθως κακής ποιότητας, φτηνότερα και αυτό συμβαίνει γιατί έχουν μια ή περισσότερες στρώσεις λιγότερη(ες) και όχι γιατί είναι "σκυλιά" ή "τα καλύτερα" ή "με την καλύτερη σχέσηξ ποιότητας τιμής"!!!!

Κακό αντιγραφικό->κακό αποθηκευτικό μέσο γιατί δεν γίνεται αλλιώς.

 

Εγω προσωπικά γράφω σε TDK cd/dvd πολλά χρόνια και δεν ειχα ποτέ πρόβλημα...Αλλα έχω και ΤΥ και ειναι επίσης καλά αλλα όχι η φτηνη σειρα τους, αυτή που φέρνει το e-shop, αλλα τα κεραμικά που είναι φυσικά και ακριβότερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά πιστεύω οτι αυτή την στιγμή τα καλύτερα είναι TDK-MAXELL -Taiyo Yuden-VERBATIM-RITEK(ορισμένα) και επείδη πιστεύω οτι η τιμές τους είναι αρκετά καλές..γιατί να ρισκαρεις με noname? και αν θέλεις..καποια απο τα επωνύμα δεν είναι βγαλμένα απο το δικό τους εργοστάσιο αλλα φασόν σε διάφορα αλλα λόγω κόστους..τα προτιμώ , απο τα noname(diakostayrianos name).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...