Προς το περιεχόμενο

αξιόπιστα dvd δισκάκια


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω εχω βρει καταστημα στο κέντρο που με εστειλε αποκλειστικα η disk impex!με χαμηλοτερες τιμες

φίλε μου έκανες εγγραφή σήμερα για να μας ζαλίσεις με τα tayo?Ήμαρτον!!!

γκρίζα διαφήμιση κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καλύτερα ειναι τα taiyo yuden παιδιά!ειναι 100% αξιόπιστα σε οποιοδήποτε μηχάνημα!:):)

 

Για δες τη συζητηση στα gadgets dvd poy παιζουν ελληνικα που λεει οτι τα silvercrest τα μονα που δεν παιζουν ειναι τα tAYIO και ελα να ξανασυζητησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια ερωτηση πσιλο λαλακια αλλα ....

 

πηγα σε ενα μαγαζι και πηρα dvd εχωντας διαβασει αυτο το thread οποτε πηγα για τα TY. Πηρα κατι 2 δεκαδες ειναι ασπρο το καλυμα απο μπροστα απο πανω κοκκινο και λεει Τhat's ...kai taiyo yuden co.,ltd made in tokyo japan

tουτα ειναι σωστα ( ξερω ξερω αλλα δυστυχως ειμαι απο τους αθρωπους που το πανε στη παρανοια και θελω να το σιγουρεψω 101% )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοριφαία δισκάκια τα Γιούντεν αλλά όχι τέλεια. Λίγο χαμηλή η ανανακλαστικότητά τους, και κάποια προβλήματα στα 16x δισκάκια της με κάποια ρεκόρντερ, κυρίως παλαιότερα μοντέλα. Αλλά σίγουρα δεν υπάρχουν πολλά καλύτερα.

 

Stemac, μια χαρά είναι τα δισκάκια που πήρες. Πρέπει να είναι αυτά, ε;

 

liam84, δεν μας λες κι εμάς ποιό ειναι αυτό το μαγαζί με τις τόσο χαμηλές τιμές που σε έστειλε η diskimpex;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι με καποιες πσιλοδιαφορες στο τι γραφει και ενα στικερ που λεει προσοχη το DVD ειναι ακαταλληλο για χρηση με οδηγους DVD-ρ που δε πληρουν τισ προδιαγραφες για ταχυτητα 8x .... κινδυνος-θανατος κτλπ

 

ακομα και τη δικη μου τη παρανοια η foto τη καλυψε :mrgreen:

 

φιλε talos_2002 αν μπορεις γιατι εχω πσιλο μπερδευτει με τα ασπρα μπλε κεραμικα κτλπ ( και δεν εχω ανοιξει το πακετο ακομα) μπορεις να τα βαλεις σε καποια σειρα? δλδ στο περιπου με πια σειρα παει το quality ? αν εχει σχεση με τα χρωματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μπορεις να τα βαλεις σε καποια σειρα? δλδ στο περιπου με πια σειρα παει το quality ? αν εχει σχεση με τα χρωματα
Καταρχήν:

Οποιοδήποτε Taiyo Yuden CD ή DVD να πάρεις θα μείνεις ευχαριστήμενος. Σε αυτό δε χωράει άλλη συζήτηση. Όλα τους είναι πολύ καλά δισκάκια και θα συμφωνήσω με τον talos_2002 πως δεν υπάρχουν πολλά καλύτερα, για να μην πω πως δεν υπάρχουν καλύτερα (και χαρακτηριστώ...δογματικός! :lol:).-

 

Με σειρά προτεραιότητας:

Ceramic επίστρωση: είναι τα κορυφαία σε ποιότητα δισκάκια της Taiyo Yuden [και είναι αυτά που πήρες κι εσύ stemac! ;)].

Μπλε επίστρωση: είναι πολύ καλής ποιότητας δισκάκια και είναι πιο οικονομικά επειδή έχουν μια "απλή" μπλε επίστρωση και όχι Ceramic Coat.

 

Χρησιμοποιώ και μπλε και Ceramic Coat, αναλόγα με τη χρήση που θέλω τα δισκάκια, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια! ευχαριστω για τις απαντησεις! το πρωτο dvd με 1 σειρα anime γραφεται τωρα στα 8χ με nero 6 και nec optiarc κατι :)
Είσαι μια χαρά, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

 

...keep burning! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες τη συζητηση στα gadgets dvd poy παιζουν ελληνικα που λεει οτι τα silvercrest τα μονα που δεν παιζουν ειναι τα tAYIO και ελα να ξανασυζητησουμε.

 

Και επειδή ένα silvercrest (που στην τελική είναι και μάπα μηχάνημα) δε τα παίζει σημαίνει ότι δεν είναι καλά; Για σένα αυτό είναι μέτρο σύγκρισης ποιότητας; Μπορεί το silvercrest να παίζει princo-budget, τι σημαίνει ότι είναι καλύτερα; Άμα δε τα παίζει πάρε ένα Sony της σειράς DVP-NS (εγώ έχω το NS38 ) που παίζει τα πάντα! Αντί να δώσεις 30 ευρώ δίνεις 65 και αγοράζεις μηχάνημα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...