Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι. Παράγγειλα την Πέμπτη στο multirama το συγκεκριμένο παιχνίδι και μάλιστα τη συλλεκτική έκδοση (γύρω στα 54 ευρώ). Το ίδιο απόγευμα που πήγα σε κάποιο από τα καταστήματα της αλυσίδας για μία άλλη δουλειά και ρώτησα, με ενημέρωσαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου μέχρι την Τρίτη (σήμερα) για να με ενημερώσουν εάν τελικά θα έρθει η συγκεκριμένη έκδοση στην Ελλάδα. Και ρωτάω εγώ τώρα: Γνωρίζει κανείς σας τι παίζει με αυτή την περίπτωση; Ψάχνω και σε άλλα site και μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχει έρθει ακόμη ούτε η απλή έκδοση!! θα έρθει ποτέ;

 

Ωραιοι επαγγελματιες εκει στο multiδραμα.Δεχονται παραγγελιες για collector's edition και δεν γνωριζουν καν αν θα φερουν Ελλαδα??Στη θεση σου θα με απασχολουσε οχι το αν θα φερουν αλλα πως θα τους βαλω στον τοιχο ως καταναλωτης που για ακομη μια φορα τον δουλευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aγαπητοί προλαλήσαντες μιά και απόψε έχω αρκετό χρόνο ας συνεχιστεί αυτή η ευγενής και δημοκρατική ανταλλαγή απόψεων μέχρι ποιός ξέρει πότε.

Φίλoi ikaruga24, freedubus το Baldur's Gate 3 ούτως ή άλλως είναι στα σκαριά σύμφωνα με πρόσφατη (1/2009) δήλωση του προέδρου της Infogrames Phil Harrison γιά μετά το πέρας του 2009. Ο καθείς όμως κρίνεται σύμφωνα με το παρελθόν και την προγενέστερη εμπειρία του.Θεωρώ λοιπόν επιεικώς απαράδεκτο μία εταιρία του μεγέθους και της ιστορίας της Βioware μετά από 5 ολόκληρα χρόνια προετοιμασίας ενός τίτλου με τόσο οικείο περιεχόμενο να προσφέρει ένα DAO το οποίο δεν πρωτοπορεί σε τίποτα απολύτως, δεν εισάγει καμία καινοτομία σε σχέση με ότι έχουμε δεί μέχρι τώρα στον χώρο των RPG's , απλά επαναλαμβάνει χαρακτηριστικά τα οποία τα έχουμε ξαναδεί πολλάκις στο παρελθόν με αρκετά προβληματικό και ελλειπή τρόπο.

Σε σχέση με το Witcher δεν υπάρχει σύγκριση, είναι 2 τελείως διαφορετικά rpg, party based το ένα, solo player το άλλο. Άν και φανατικός οπαδός των πρώτων ομολογώ ότι μόλις το ξεκίνησα στάθηκε αδύνατο να το σταματήσω μέχρι το τέλος του, αγόρασα μέχρι και την Enhanced Edition τόσο πολύ το απόλαυσα. Επίσης τα heroic, epic και dark στοιχεία ήταν απίστευτα έντονα στο Witcher σε σημείο που το DAO να μοιάζει με νερόβραστη πατάτα εις σύγκριση μαζί του.

Eάν έπαιζα rpg γιά πρώτη φορά ίσως να έκρινα το DAO με ένα τελείως διαφορετικό τρόπο. Στη συγκεκριμένη στιγμή όμως λαμβάνοντας υπόψη την εταιρία που βρίσκεται από πίσω και την εκτενή μου ενασχόληση με τον συγκεκριμένο τύπο παιχνιδιού νιώθω απλά απογοητευμένος.Ίσως μετά από ένα 6μηνο μετά από αρκετά patches και DLC's το παιχνίδι να αναδείξει τον πραγματικό του εαυτό, ίδωμεν.

Επιστρέφοντας σε προηγούμενη άποψή μου, εάν έχετε την δυνατότητα να παίξετε το παιχνίδι πριν προβείτε στην αγορά του (βλ.θείος:-)) κάντε το, γιατί φίλε scorpion8283 είναι κρίμα 12-13 ώρες εργασίας να πάνε στράφι.

 

 

Ποιός θέλει καινοτομίες σε ένα είδος που του αρέσει να παίζει έτσι ακριβώς όπως είναι...

 

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι. Παράγγειλα την Πέμπτη στο multirama το συγκεκριμένο παιχνίδι και μάλιστα τη συλλεκτική έκδοση (γύρω στα 54 ευρώ). Το ίδιο απόγευμα που πήγα σε κάποιο από τα καταστήματα της αλυσίδας για μία άλλη δουλειά και ρώτησα, με ενημέρωσαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου μέχρι την Τρίτη (σήμερα) για να με ενημερώσουν εάν τελικά θα έρθει η συγκεκριμένη έκδοση στην Ελλάδα. Και ρωτάω εγώ τώρα: Γνωρίζει κανείς σας τι παίζει με αυτή την περίπτωση; Ψάχνω και σε άλλα site και μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχει έρθει ακόμη ούτε η απλή έκδοση!! θα έρθει ποτέ;

 

Από πλαίσιο έχω κάνει προπαραγγελία τον κολέκτορα και μου είπαν ότι θα έρθει μέσα στην εβδομάδα. Τώρα και αυτούς δεν του έχω και τόσο αξιόπιστους καθώς στην αρχή μου λέγανε ότι θα έρθει μαζί με την κανονική έκδοση αλλά που..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός θέλει καινοτομίες σε ένα είδος που του αρέσει να παίζει έτσι ακριβώς όπως είναι...

 

Μαζί σου είμαι, όμως τι γίνεται εάν το συγκεκριμένο παιχνίδι κάποιοι το θεωρούν μία απλή επανάληψη του ένδοξου παρελθόντος περιτυλιγμένη με μπόλικο marketing και ομολογουμένως εντυπωσιακά trailers και videos? Αξίζει να σκάσουν τα πολύτιμα ευρουλάκια τους γιά να το αποκτήσουν και μετά να το μετανοιώσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευουν πλεον τα dlc αλλα πρεπει να τα ενεργοποιησεις σε ver1.0 και να βαλεις μετα το patch αν θες.

 

Βάζοντας πρώτα το patch 1.01 και μετά τα dlc (τα οποία και ενεργοποίησα στο 1.01) εμφανίστηκαν τα εκνευριστικά προβληματάκια...

αν ξανά περάσω το 1.01 πάνω από τα dlc, στρώνει ή θέλουν εγκατάσταση και ενεργοποίηση αποκλειστικά πριν το patch ;

 

Ξέρεις αν υπάρχει τρόπος να το στρώσω πλέον, χωρίς να γίνουν τα πράγματα χειρότερα ή να χαθεί κανένα save/πρόοδο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζοντας πρώτα το patch 1.01 και μετά τα dlc (τα οποία και ενεργοποίησα στο 1.01) εμφανίστηκαν τα εκνευριστικά προβληματάκια...

αν ξανά περάσω το 1.01 πάνω από τα dlc, στρώνει ή θέλουν εγκατάσταση και ενεργοποίηση αποκλειστικά πριν το patch ;

 

Ξέρεις αν υπάρχει τρόπος να το στρώσω πλέον, χωρίς να γίνουν τα πράγματα χειρότερα ή να χαθεί κανένα save/πρόοδο ;

 

Kανε uninstall το παιχνιδι κρατωντας τα saves σου και κανε τη διαδικασια που εγραψα πιο πανω.Μην βαλεις το patch.Αλλωστε δεν προσφερει κατι.Κανει πιο ευκολο απλα το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω :-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 09:13 ----------

 

Απορία...τα saves που πλέων είναι στην 1.01 και με addons,

θεωρητικά μετά δεν θα έχουν πρόβλημα να δουλέψουν σωστά στην αρχική έκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι. Παράγγειλα την Πέμπτη στο multirama το συγκεκριμένο παιχνίδι και μάλιστα τη συλλεκτική έκδοση (γύρω στα 54 ευρώ). Το ίδιο απόγευμα που πήγα σε κάποιο από τα καταστήματα της αλυσίδας για μία άλλη δουλειά και ρώτησα, με ενημέρωσαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου μέχρι την Τρίτη (σήμερα) για να με ενημερώσουν εάν τελικά θα έρθει η συγκεκριμένη έκδοση στην Ελλάδα. Και ρωτάω εγώ τώρα: Γνωρίζει κανείς σας τι παίζει με αυτή την περίπτωση; Ψάχνω και σε άλλα site και μου κάνει εντύπωση ότι δεν έχει έρθει ακόμη ούτε η απλή έκδοση!! θα έρθει ποτέ;

 

Ρε παιδια ειπαμε. Η συλλεκτικη εκδοση θα ερθει αυτην την εβδομαδα στην Ελλαδα, απλα τα κομματια θα ειναι πραγματικα πολυ λιγα.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μάλλον αυτό θα κάνω :-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 09:13 ----------

 

Απορία...τα saves που πλέων είναι στην 1.01 και με addons,

θεωρητικά μετά δεν θα έχουν πρόβλημα να δουλέψουν σωστά στην αρχική έκδοση;

 

Δεν θα εχουν προβλημα.Δεν επηρεαζονται απο το patch.Εγω θα βαλω patch μονο οταν κανουν πιο balanced το παιχνιδι με rogue/archer.Tωρα με mage πριν το patch η δυσκολια στο νορμαλ ειναι η ιδανικη.Αν τα βρω σκουρα το βαζω easy που ειναι το αντιστοιχο νορμαλ απο τις κονσολες.Ουσιαστικα με το patch εκαναν τα επιπεδα δυσκολιας ιδια με αυτα της εκδοσης για τις κονσολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητοί προλαλήσαντες μιά και απόψε έχω αρκετό χρόνο ας συνεχιστεί αυτή η ευγενής και δημοκρατική ανταλλαγή απόψεων μέχρι ποιός ξέρει πότε.

Φίλoi ikaruga24, freedubus το Baldur's Gate 3 ούτως ή άλλως είναι στα σκαριά σύμφωνα με πρόσφατη (1/2009) δήλωση του προέδρου της Infogrames Phil Harrison γιά μετά το πέρας του 2009. Ο καθείς όμως κρίνεται σύμφωνα με το παρελθόν και την προγενέστερη εμπειρία του.Θεωρώ λοιπόν επιεικώς απαράδεκτο μία εταιρία του μεγέθους και της ιστορίας της Βioware μετά από 5 ολόκληρα χρόνια προετοιμασίας ενός τίτλου με τόσο οικείο περιεχόμενο να προσφέρει ένα DAO το οποίο δεν πρωτοπορεί σε τίποτα απολύτως, δεν εισάγει καμία καινοτομία σε σχέση με ότι έχουμε δεί μέχρι τώρα στον χώρο των RPG's , απλά επαναλαμβάνει χαρακτηριστικά τα οποία τα έχουμε ξαναδεί πολλάκις στο παρελθόν με αρκετά προβληματικό και ελλειπή τρόπο.

 

To θεμα ειναι οτι το παιχνιδι ειναι ετοιμο εδω και ΠΑΡΑ πολυ καιρο αλλα δεν το βγαζαν γιατι ηθελε η ΕΑ να πεσει ταυτοχρονη κυκλοφορια και για τις κονσολες. Το παιχνιδι σιγουρα ηταν ετοιμο την ιδια περιοδο με το Mass Effect αφου ειχα διαβασει στο Edge οτι δεν ηθελαν να αφησουν κανεναν fan (si-fi η medieval) παραπονεμενο αλλα αποφασισαν να βαλουν το DAO πισω για να αυξησουν την ποιοτητα του (εγω το λεω αυτο μαχαιρι στο λαιμο απο τον publisher). Δεν μπορω να εντοπισω τα προβληματα τα οποια λες μιας και ο τροπος μαχης ειναι ιδιος με του NWN2. Βαλε το οτι δεν υπαρχει alignment και συνεπως μπορεις να το παιζεις οσο καλος η κακος θελεις χωρις bonus η penalty στα στατιστικα σου, μια ομαδα που εχει στομα και δικο του χαρακτηρα, αρκετους ηθοποιους και προσπαθεια στους διαλογους ωστε να μην ακουγεται ιδιος απο παιχτη σε παιχτη (οπως το Witcher η το Oblivion) και εχεις ενα RPG που κανει καλυτερες επιλογες στο θεμα gameplay.

 

Σε σχέση με το Witcher δεν υπάρχει σύγκριση, είναι 2 τελείως διαφορετικά rpg, party based το ένα, solo player το άλλο. Άν και φανατικός οπαδός των πρώτων ομολογώ ότι μόλις το ξεκίνησα στάθηκε αδύνατο να το σταματήσω μέχρι το τέλος του, αγόρασα μέχρι και την Enhanced Edition τόσο πολύ το απόλαυσα. Επίσης τα heroic, epic και dark στοιχεία ήταν απίστευτα έντονα στο Witcher σε σημείο που το DAO να μοιάζει με νερόβραστη πατάτα εις σύγκριση μαζί του.

 

Ναι αλλα δεν λες και το σοβαρα προβληματα του Witcher κιολας ακριβως επειδη σου αρεσε και ειτε δεν τα παρατηρησες ειτε δεν σου φανηκαν. Να πουμε για το απαισιο συστημα μαχης? Για την εντελως κακη αποδοση των διαλογων? Το οτι οι γυναικες τον μονο ρολο που ειχαν εκει μεσα ηταν να τις σφαξεις η να τις πηδηξεις? Το loading ισως? Και πολλα αλλα φυσικα. Αυτα τα παραπανω ειναι σοβαροι λογοι για μην δωσει καποιος σημασια στο παιχνιδι ασχετα αν εγω οπως και αλλοι οπως λες το απολαυσαν. Το DOA ομως δεν εχω καμια αμφιβολια οτι ειναι καλυτερο ακομα και μετα απο 20 ωρες gameplay ειναι σιγουρα (για μενα) καλυτερο απο το Witcher.

 

Eάν έπαιζα rpg γιά πρώτη φορά ίσως να έκρινα το DAO με ένα τελείως διαφορετικό τρόπο. Στη συγκεκριμένη στιγμή όμως λαμβάνοντας υπόψη την εταιρία που βρίσκεται από πίσω και την εκτενή μου ενασχόληση με τον συγκεκριμένο τύπο παιχνιδιού νιώθω απλά απογοητευμένος.Ίσως μετά από ένα 6μηνο μετά από αρκετά patches και DLC's το παιχνίδι να αναδείξει τον πραγματικό του εαυτό, ίδωμεν.

 

Επειδη παιζω και εγω RPG απο την εποχη του Might and Magic και φυσικα J-RPG δεν μπορω να πω οτι το DOA δεν ηταν αυτο που περιμενα. Εχει εντονο σεναριο, τρομερους χαρακτηρες ως τωρα, πολυ καλους διαλογους (ακομα ομως BG2 δεν πιανει, τουλαχιστον μεχρι στιγμης) οι οποιοι χαλαρα ειναι οτι καλυτερο απο οποιοδηποτε αλλο τετιου τυπου RPG, ενδιαφερον περιβαλοντα, επιτελους ενα παιχνιδι οπου τα speech skills πιανουν τοπο και γενικα ενα υψηλης ποιοτητας RPG. Οπως ειπα η μεγαλη σου δυσκολια ειναι το να χωνεψεις οτι αυτο που πηρες δεν ειναι DnD παιχνιδι.

 

Επιστρέφοντας σε προηγούμενη άποψή μου, εάν έχετε την δυνατότητα να παίξετε το παιχνίδι πριν προβείτε στην αγορά του (βλ.θείος:-)) κάντε το, γιατί φίλε scorpion8283 είναι κρίμα 12-13 ώρες εργασίας να πάνε στράφι.

 

Ο θειος παντα μετραει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα το patch και πλεον το παιχνιδι ειναι playable ακομα και στο normal επιπεδο που το παιζω εγω...καμμια σχεση με πρωτα που εφτυνες αιμα για να κερδισεις τη παραμικρη μαχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε σήμερα το collectors guide απο το amazon (πολύ ποιοτικό btw) και περιμένω ακόμα το multirama. Πιστεύω ότι δε φταίει το κατάστημα αλλά είναι απαράδεκτο σε τέτοιο major τιτλο και να το παίζει όλος ο κόσμος εκτός απο μας. Και όχι, δε θα το κατεβάσω από το "μπάρμπα" τον 'θείο" ή οποιον άλλο συγγενή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως χωρίς το patch στο Hard με έναν rogue, warrior (shield), warrior (two-handed) και τη shapeshifter δεν τα έχω βρει σκούρα. Πέρα από το δράκο στο δάσος που δε μπορώ να τον νικήσω όλα οκ. Εντάξει η μάχη στο Redcliffe εναντίον του Revenant μου πήρε 1:30 ώρα περίπου και καμμία 15αριά προσπάθειες αλλά αξίζει πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ειναι εξαιρετικο παιχνιδι ,αφου σχεδον ολα τα sites του βαζουν απο 9 και πανω

 

Xωρίς να θέλω να υποβιβάσω την κριτική ικανότητα των site reviewers ανά το κόσμο, κάτι δεν μου κολλάει καλά στη συγκεκριμένη περίπτωση. Με μέσο όρο 9.5 λογικά ξεπερνάει όλα τα rpg που έχουν εκδοθεί μέχρι, κάτι που έχοντας παίξει το παιχνίδι σε διαβεβαιώ ότι αυτό δεν συμβαίνει. Κάποιοι μιλούν γιά οικονομικά συμφέροντα απευθείας στους ιδιοκτήτες των sites και γιά μείωση της δυναμικής της Wizards of the Coast δημιουργό των Dungen&Dragon γιατί γιά σκέψου τι θα συνέβαινε εάν το συγκεκριμένο προσωπικό δημιούργημα της μεγάλης Bioware έπαιρνε μία βαθμολογία γύρω στο 7.5-8, κάτι που κατά τη γνώμη μου του ταιριάζει καλύτερα.

Tέσπα προσωπική μου άποψη είνα πάνω απ'όλα όταν διαβάζουμε κριτικές να κοιτάμε πρώτα κριτικές παιχτών και ειδικότερα εκείνες με την πιό μικρή βαθμολογία προσπαθώντας να διακρίνουμε κοινά σημεία μεταξύ τους και δεύτερον εάν έχουμε τη δυνατότητα να παίξουμε το παιχνίδι είτε μέσω κάποιου demo είτε με τη βοήθεια του θείου και εάν μας ικανοποιεί να το αγοράσουμε. Μετά τη ψυχρολουσία του NWN1 ακολουθώ πιστά τον παραπάνω κανόνα και ουδέποτε μέχρι τώρα δεν το έχω μετανοιώσει:-)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 16:37 ----------

 

Εβαλα το patch και πλεον το παιχνιδι ειναι playable ακομα και στο normal επιπεδο που το παιζω εγω...καμμια σχεση με πρωτα που εφτυνες αιμα για να κερδισεις τη παραμικρη μαχη.

 

Ένας από τους κύριους λόγους που το άφησα στην άκρη γιά μετά από κανένα εξάμηνο όταν θα έχει ωριμάσει περισσότερο σαν παιχνίδι (όχι σαν φρούτο:-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρίς να θέλω να υποβιβάσω την κριτική ικανότητα των site reviewers ανά το κόσμο, κάτι δεν μου κολλάει καλά στη συγκεκριμένη περίπτωση. Με μέσο όρο 9.5 λογικά ξεπερνάει όλα τα rpg που έχουν εκδοθεί μέχρι, κάτι που έχοντας παίξει το παιχνίδι σε διαβεβαιώ ότι αυτό δεν συμβαίνει. Κάποιοι μιλούν γιά οικονομικά συμφέροντα απευθείας στους ιδιοκτήτες των sites και γιά μείωση της δυναμικής της Wizards of the Coast δημιουργό των Dungen&Dragon γιατί γιά σκέψου τι θα συνέβαινε εάν το συγκεκριμένο προσωπικό δημιούργημα της μεγάλης Bioware έπαιρνε μία βαθμολογία γύρω στο 7.5-8, κάτι που κατά τη γνώμη μου του ταιριάζει καλύτερα.

 

Σκεψου οτι οι περισσοτεροι reviewers ειναι μικροτεροι απο πολλους απο εμας. Σκεψου οτι εδω και ποσσα χρονια το fast food gaming δινει και παιρνει. Τωρα ομως που λες οτι το παιχνιδι αξιζει 7.5 - 8 με το να εχεις παιξει μολις 20 ωρες ε συγνωμη αλλα δεν μπορεις να κρινεις κατι τετοιο. Ειναι σαν να βαζω το BG 2 μια βαθμολογια της ταξης του 7.5 - 8 γιατι εκρινα μονο απο το Waukeens Promenade (τοσο μου πηρε για να "τελειωσω" την συγκεκριμενη περιοχη). Απλα ειναι ελειπης. Εγω οσο παιζω με το DOA τοσο ποιο πολυ κολλαω και τοσο ποιο πολυ το ψαχνω. Εχει ΠΟΛΥ πραμα μεσα για να δεις και να κανεις. BG2 ως τωρα δεν ειναι αλλα ειναι το μονο 3D RPG που πραγματικα ακολουθει στα χναρια του.

 

Tέσπα προσωπική μου άποψη είνα πάνω απ'όλα όταν διαβάζουμε κριτικές να κοιτάμε πρώτα κριτικές παιχτών και ειδικότερα εκείνες με την πιό μικρή βαθμολογία προσπαθώντας να διακρίνουμε κοινά σημεία μεταξύ τους και δεύτερον εάν έχουμε τη δυνατότητα να παίξουμε το παιχνίδι είτε μέσω κάποιου demo είτε με τη βοήθεια του θείου και εάν μας ικανοποιεί να το αγοράσουμε. Μετά τη ψυχρολουσία του NWN1 ακολουθώ πιστά τον παραπάνω κανόνα και ουδέποτε μέχρι τώρα δεν το έχω μετανοιώσει:-)

 

Ναι αλλα εσυ οπως ειπες επαιξες μολις 20 ωρες. Να παρω την δικη σου γνωμη σοβαρα ή του reviewer που λεει οτι εχει "χαραμισει" πανω απο 150 ωρες στο παιχνιδι και συνεχιζει να θελει και αλλο? Περιμενε λιγακι καιρο να το παιξει ο κοσμος -τουλαχιστον ως εχει χωρις DLC- και μετα βλεπεις καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...