Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον έβαλα τα dlc και το patch 1.01 το παιχνιδι σα να γινεται πολυ ευκολο...Εκτος των άλλων πρεπει να μικραίνει και το loot και επισης οταν κανεις pickpocket παρα πολλοι δεν έχουν τιποτα να κλέψεις...Tα experience που παιρνεις μου φαινονται τα ίδια και μιλάω πάντα για το NORMAL...Ειχα κατι crash γι αυτο εβαλα το patch και πια δεν συμβαινουν..δεν ξέρω μάλλον πρέπει να βγάλουν κι άλλο να ισορροπεί λίγο το παιχνίδι και να εχει κάπως καλύτερο inventory γιατι αυτο νομιζω πως με κουράζει...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 03:45 ----------

 

α κατι αλλο ΘΕΑ η Morrigan...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον έβαλα τα dlc και το patch 1.01 το παιχνιδι σα να γινεται πολυ ευκολο...Εκτος των άλλων πρεπει να μικραίνει και το loot και επισης οταν κανεις pickpocket παρα πολλοι δεν έχουν τιποτα να κλέψεις...Tα experience που παιρνεις μου φαινονται τα ίδια και μιλάω πάντα για το NORMAL...Ειχα κατι crash γι αυτο εβαλα το patch και πια δεν συμβαινουν..δεν ξέρω μάλλον πρέπει να βγάλουν κι άλλο να ισορροπεί λίγο το παιχνίδι και να εχει κάπως καλύτερο inventory γιατι αυτο νομιζω πως με κουράζει...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 03:45 ----------

 

α κατι αλλο ΘΕΑ η Morrigan...

 

Τωρα με πιανεις γιατι δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα με το κλεψιμο μιας και ειχα το 1.01 απο τη πρωτη μερα κυκλοφοριας του. Το loot δεν μου φανηκε διαφορετικο, η δυσκολια οντως εχει πεσει αρκετα αλλα ακομα και ετσι εχει μπολικο challenge αλλα σαν να το ψιλοπροτιμαω ετσι. Τουλαχιστον καταλαβαινω ευθυς εξαρχης αν πρεπει να ειμαι καπου η οχι.

 

 

Τη μανα της Morrigan τη σκοτωσε κανεις η την αφησατε ολοι σας να φυγει? Αν καποιος δοκιμασε να τη φαει ποσο δυσκολη ειναι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δοκίμασα μερικές φορές ikaruga αλλά δεν παλεύεται. Δεν ξέρω τώρα που έχω το golem για tankz0r αν αλλάξει η τύχη μου. Θα το δοκιμάσω αλλά δεν νομίζω, με έκανε 1 shot κυριολεκτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν νομίζω να αποφύγεις την μάχη μαζί της.

 

Μια εικασία

 

 

Σου λέει στον διάλογο πριν επιλέξεις αν θα την σκοτώσεις ή όχι, ότι σε περίπτωση που την αφήσεις θα μπορείς να έχεις την Μοrrigan για λίγο ακόμα και ότι ίσως κάποια στιγμή της εμφανιστεί. Για μένα σε αυτήν την περίπτωση θα την συναντήσεις σε κάποια μάχη καθώς πηγαίνεις σε κάποιον προορισμό. Δεν νομίζω να μπορέσεις να την αποφύγεις εντελώς. Πάντως ως δράκος τα έσπασε η μάνα. Αλλά βεντούζα ρε γαμώτο, με πήδηξε πατόκορφα. Έχει το πλεονέκτημα ότι βαράει πρώτη και συνήθως το flame της πιάνει όλο το group γιατί είναι μαζεμένο σε ένα σημείο και κάνει τρελή ζημιά. Είναι και η απόσταση μέχρι να την φτάσεις καλά κρασιά.

 

 

Btw υπάρχει level cap?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν νομίζω να αποφύγεις την μάχη μαζί της.

 

Μια εικασία

 

 

Σου λέει στον διάλογο πριν επιλέξεις αν θα την σκοτώσεις ή όχι, ότι σε περίπτωση που την αφήσεις θα μπορείς να έχεις την Μοrrigan για λίγο ακόμα και ότι ίσως κάποια στιγμή της εμφανιστεί. Για μένα σε αυτήν την περίπτωση θα την συναντήσεις σε κάποια μάχη καθώς πηγαίνεις σε κάποιον προορισμό. Δεν νομίζω να μπορέσεις να την αποφύγεις εντελώς. Πάντως ως δράκος τα έσπασε η μάνα. Αλλά βεντούζα ρε γαμώτο, με πήδηξε πατόκορφα. Έχει το πλεονέκτημα ότι βαράει πρώτη και συνήθως το flame της πιάνει όλο το group γιατί είναι μαζεμένο σε ένα σημείο και κάνει τρελή ζημιά. Είναι και η απόσταση μέχρι να την φτάσεις καλά κρασιά.

 

 

Σοβαρα μιλας τωρα? Εμενα μου ετυχε εντελως αλλο πραγμα. Εμενα μου ειπε οτι αν παρω το βιβλιο της δεν θα την ξαναδω ποτε την ιδια και οτι ο λογος που μου δινει απο μονη της το βιβλιο και την επιλογη να το παρω και να φυγω ειναι γιατι αν της κανω αυτη τη "χαρη" (και στον εαυτο μου επισης) θα ηθελε να δει πως θα συμπεριφερθει η κορη της απο εδω και περα τωρα που ξερει οτι ειναι "ελευθερη" απο τη μανα της. Επειδη λοιπον σαν level 14 την εβλεπα ακομα κοκκινη και επειδη διαβασα διαφορα στα βιβλια του κοσμου για την παρτυ της ειπα να μην το διακινδυνευσω.

 

 

Btw υπάρχει level cap?

 

25 νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα DLC. Η απλή έκδοση έχει απ' ότι έχω καταλάβει μόνο Stone Prisoner. Μπορώ να βάλω κανονικά αυτήν και μετά σπασμένα τα άλλα ή θέλει login για να παίξεις με DLC οπότε πρέπει να τα βάλω όλα σπασμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι πολύ καλό.

Το πιο εντυπωσιακό του, είναι η δυσκολία της μάχης. Στο normal (no patch), είναι ακριβώς όσο challenging πρέπει να είναι. Είναι ίσως το πρώτο RPG, που δεν με νοιάζει το φοβερό efficiency, αλλά το να επιβιώσω στις μάχες. Και παίζω και με mage.

 

 

Χωρίς force field, Revenant and Co δεν πέφτουν.:-D

 

Αυτή η Flemmeth δεν παίζεται.

Εκεί που την είχα στριμώξει, μου έκανε ένα απίστευτο κόλπο: Crash!

Ήταν το πρώτο μου στο παιχνίδι.

Και εκνευρίστηκα ιδιαίτερα, γιατί μιλάμε ότι είχε ξημερώσει να την φτάσω στο 1/4 των HP της.

Δεν περνάει κανένα spell σχεδόν και τρώει και λίγο damage από meele.

 

 

Και η ατμόσφαιρα δεν είναι άσχημη, αν και μέχρι στιγμής, η ιστορία δεν είναι και κάτι το φοβερό. Περιμένω φοβερή ανατροπή, το καλό που του θέλω!

 

Και το πως αντιδρά το παιχνίδι σε αυτά που κάνεις είναι καταπληκτικό.

π.χ.

 

Πριν φύγω από τα elves

, τους έκλεψα όλους (πλην της keeper που δεν τα κατάφερα).

Ε, στο δρόμο μετά μου την πέφτει ένα απόσπασμα elves με μια τύπισσα που μου λέει ότι θα παρακούσει την keeper, γιατί πρέπει να τιμωρηθώ που τους έκλεψα!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες πως γίνονται heal persistent injuries όπως Head Trauma κτλ?? Το health είναι full αλλά αυτό παραμένει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον δράκο

 

Καταρχήν δεν χρειάζεται να πας αμέσως, εγώ την άφησα την μάχη και πήγα 14-15 lvl περίπου με καλό αριθμό pots κτλ.Επίσης σε καμία περίπτωση δε συμφέρει να έχεις melee class πάνω του εκτός του τανκ.Ο war μου βαρούσε με τόξο και ο Alistair τανκαρε.Σπάς firestone έχεις το healbot από πίσω και απλά τους κρατάς απλωμένους και σε απόσταση ο ένας από τον άλλο, ώστε αν κάνει firebreath να μην χτυπηθούν όλοι.Όταν κάνει grab το τανκ, κάνεις prison(αυτο που κάνει το στόχο immune) και σπάει,επίσης prison αν σου πεθάνει κάποιος για να τον σηκώσεις με την ησυχία σου.

Τον healer ή το main ranged dps είναι καλό να τον βάλεις στην βάση του λόφου,γιατί αν πάρει aggro από ranged ο δράκος κάνει pull,το οποίο δεν πιάνει λόγω εμποδίου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1.Τα injuries γιατρεύονται νομίζω και με ενα skill της Wynne..

2.Με την Morrigan και τη μανα της έχει πολύ ψωμί η υπόθεση απο αποψη σεναριου θα το καταλάβεται αργότερα..Εχει σκεφτεί κανεις αν η Morrigan θελει να συνεχισει το εργο της Flemmeth γι αυτο θελει τα βιβλία? Μηπως θελει κι αυτοι παιδια για ζει αιώνια? :fear:

3.Για να ψοφήσει ο δράκος θέλει προσπάθεια αλλα δεν ειναι ακατορθωτο με κατι Balms που σου ανεβάζουν το Fire resistance και το Nature σε ριχνει δυσκολα κάτω..Με Warrior Tank Βασικο και τον Alistair ( Crowley? ) Με το Templar Armor και ενα Sword απο τους μαγους με +10 Damage to Dragons επεσε αλλα μειναν με τα βιας αυτοι οι δυο ορθιοι..Στο Τελος ο δικος μου της εκανε και Final Blow καρφωνοντας στο ματι και γεμιζοντας τα παντα με μαυρο αίμα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις βγεις στο World Map πανω δεξια γωνια εχει μια περιοχη που λεγεται Camp...

Δεν γινόταν να κάνω πιό noob ερώτηση...Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...