Προς το περιεχόμενο

Dragon Age: Origins


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες απορία.

Λοιπόν έχω την απλή έκδοση του παιχνιδιού. Το dlc του warden's keep το πήρα από το θείο.

Κατά αρχάς αναφέρεται στο quest soldier's peak που μας δίνει ένας τύπος στο camp?

Κ δεύτερον, ενώ του μιλάω και του npc, του λέω πάμε στο soldier's peak και μου λέει εντάξει θα στο σημειώσω στο χάρτη παρόλα αυτά δε μου το κάνει κ το θαυμαστικό παραμένει. Είναι μήπως bugged το quest ή έχει σχέση με το πως πήρα το warden's keep?

 

Δοκίμασα κ έβαλα κ το patch αλλά τίποτα!

Ευχαριστώ!

 

Έχουν βγει fixαρισμένα dlc που δουλεύουν κανονικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σιγά τα σποιλερς...μην γινεστε παρανοικοι...

 

 

Το οτι η γαμωFlemeth είναι γαμωδράκος ( :-( ακόμα στο 34% είμαι και το μαθα κι αυτό) πιστεύω να καταλαβαίνεις οτι ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΕΛΕΙ ΣΠΟΙΛΕΡ έτσι; :mad:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι η Leliana, εκτός αν είσαι εσύ rogue, ή αν μάθεις από πουθενά skill Assassin

 

Μου φαίνεται θα το ξαναρχίσω πριν να το τερματίσω, για να βρω αυτήν την γ@μ@Leliana :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι η γαμωFlemeth είναι γαμωδράκος ( :-( ακόμα στο 34% είμαι και το μαθα κι αυτό) πιστεύω να καταλαβαίνεις οτι ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΘΕΛΕΙ ΣΠΟΙΛΕΡ έτσι; :mad:

 

 

Αν δεν κάνω λάθος ημουν στο 24% οταν την εσφαξα....απλα δεν ειναι και τοσο τραγικο να μαθεις τι ειναι..χαλαρωσε

 

 

οσον αφορα τα σεναρια περι Morrigan kai Flemeth...διαβαστε οσοι εχετε τερματησει..

 

 

Σκεφτειτε οτι βρισκόμαστε στο 5o κατα σειρα Blight...ο archdemon ειναι δρακος ή εχει τη μορφή τελος πάντων...Η Flemeth μεταμορφώνεται σε Δρακο...To παιδι που κουβαλαει η Morrigan θα εχει τη ψυχη του archdemon...Προφανως η Flemmeth ειχε πεισει κάποιον αλλο Grey Warden να κανει καποτε μαζι της αυτη την τελετη...Αν αρνηθεις στη Morrigan την τελετη τοτε αυτη νευριαζει φευγει και συμμαχει με τους Darkspawn στην τελικη μαχη..Αυτο σημαίνει οτι δεν εδινε ποτε δεκαρα για την ομαδα και απο την αρχη ειχε ενα σχεδιο...Αρα κατι θα παιξει απο κει στο μελλον...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

οσον αφορα τα σεναρια περι Morrigan kai Flemeth...διαβαστε οσοι εχετε τερματησει..

 

 

Σκεφτειτε οτι βρισκόμαστε στο 5o κατα σειρα Blight...ο archdemon ειναι δρακος ή εχει τη μορφή τελος πάντων...Η Flemeth μεταμορφώνεται σε Δρακο...To παιδι που κουβαλαει η Morrigan θα εχει τη ψυχη του archdemon...Προφανως η Flemmeth ειχε πεισει κάποιον αλλο Grey Warden να κανει καποτε μαζι της αυτη την τελετη...Αν αρνηθεις στη Morrigan την τελετη τοτε αυτη νευριαζει φευγει και συμμαχει με τους Darkspawn στην τελικη μαχη..Αυτο σημαίνει οτι δεν εδινε ποτε δεκαρα για την ομαδα και απο την αρχη ειχε ενα σχεδιο...Αρα κατι θα παιξει απο κει στο μελλον...

 

Freedubus μακριά! :-D

 

Αφού την Flemeth την έσφαξες, πως θα βγει ξανά; :rolleyes:. Όλα βασίζονται στο interest ρε συ, αν ήταν υψηλό, και δαχτυλίδι σου δίνει και farewell my love, και κολοκύθια τούμπανα. Αν την είχες σμεχενη όπως ο φίλος freedubus :-D, τότε ναι, σε οποιοδήποτε DLC/expansion, το να στρέφεται εναντίον σου διόλου απίθανο δεν είναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά, αν δεν καταλαβαίνετε από μόνοι σας οτι αυτό που κάνετε είναι χοντράδα και οτι 1 κωλοφάκην κουμπάκι είναι το ζητούμενο για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι (τη στιγμή που έχει ειπωθεί 100μύρια φορές και κάποιοι το αγνοούν επιδεικτικά), ε, δε θα κάθομαι εγώ να κάνω υποδείξεις για πράγματα που τα καταλαβαίνει ακόμα και 5 χρονών παιδάκι, ούτε να κάνω το δάσκαλό σας για να μου λέτε οτι γίνομαι παρανοικός και να χαλαρώσω (λόλ), λίγο με νοιάζει στην τελική- έως καθόλου.

Δεν τρέχει κάστανο, να 'στε καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακα τα ψεματα αρχιζω να τα βρισκω αρκετα σκουρα τα πραγματα τωρα που το γκρουπακι μου ειναι απο spec αερα πατερα. Οτι να 'ναι, οτι μου αρεσε το επαιρνα και κατεληξα να εχω ηλιθια skills που δεν μου χρησιμευουν αρκετα η που να μην κανουν combo με τα αλλα ισχυρα spells που εχω. Ο μονος που εχει -σωστο- spec και σωστους ποντους στα χαρακτηριστικα του ειναι ο Alistair και το διχνει τωρα που τον εχω ντυμενο με juggernaut gear και μερικα αγορασμενα τελεια items (σαν το helmet που δινει +25 physical resistance) και το παλικαρι δε νοιωθει. Τους αλλους ομως τους εχω.....αστο καλυτερα....

 

Μαλλον το παιχνιδι θα το παρατησω σε ακριβως αυτο το σημειο και θα το ξαναξεκινησω απο την αρχη ωντας τωρα που εχω καλυτερη ιδεα του τι συμβαινει και εχω ενα γενικο πλανο του πως λειτουργουν τα skills, spells και attributes στο παιχνιδι. Βεβαια υπαρχει και η λυση του να το γυρισω στο easy και να το τερματισω μονο και μονο για να δω το story (παιζει να το κανω και αυτο) αλλα με ψιλοχαλαει η ιδεα οτι το γκρουπακι μου στην πραγματικοτητα ειναι GTP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά, αν δεν καταλαβαίνετε από μόνοι σας οτι αυτό που κάνετε είναι χοντράδα και οτι 1 κωλοφάκην κουμπάκι είναι το ζητούμενο για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι (τη στιγμή που έχει ειπωθεί 100μύρια φορές και κάποιοι το αγνοούν επιδεικτικά), ε, δε θα κάθομαι εγώ να κάνω υποδείξεις για πράγματα που τα καταλαβαίνει ακόμα και 5 χρονών παιδάκι, ούτε να κάνω το δάσκαλό σας για να μου λέτε οτι γίνομαι παρανοικός και να χαλαρώσω (λόλ), λίγο με νοιάζει στην τελική- έως καθόλου.

Δεν τρέχει κάστανο, να 'στε καλά.

 

Για να πω την αλήθεια, και εγώ χαζομάρα θεωρώ το spoiler.

Επειδή όμως επηρεάζει και άλλα άτομα που μπορεί να μην θέλουν να μάθουν

κάτι που δεν έχουν φτάσει στο παιχνίδι, δεν έχει σημασία τι πιστεύω εγώ και

πρέπει να σεβαστώ την επιλογή τους.

 

Έτσι προσπαθώ να βάζω spoiler (όπου νομίζω ότι χρειάζεται). Αν έχω παραλείψει

κάποιο ήταν όχι λόγω αναισθησίας/ασέβειας αλλά γιατί δεν θεώρησα ότι

χρειαζόταν spoiler στο συγκεκριμένο σημείο.

 

Αν έχω παραλείψει κάποιο, ζητώ συγγνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα DLC. Η απλή έκδοση έχει απ' ότι έχω καταλάβει μόνο Stone Prisoner. Μπορώ να βάλω κανονικά αυτήν και μετά σπασμένα τα άλλα ή θέλει login για να παίξεις με DLC οπότε πρέπει να τα βάλω όλα σπασμένα?

 

Κανείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα εχω να πω. Cone of Cold FTW. Εβαλα και το patch και η αληθεια ειναι οτι δυναμωνει το melee λιγο, κατι που χρειαζοταν το παιχνιδη. BTW η Leliana χωρις patch δε λεει και πολλα. Μονο για να κλεβει ηταν. Με το patch δεν δοκιμασα αλλα πιστευω να ειναι λιγο πιο χρησιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φοβερές μάχες επιτέλους ενα game που δικαιολογεί το "hard' setting προσφέροντας πραγματικό challenge. Οι μαχες με τους 10+ werewolves και με τον revenant + adds στους τάφους μου έχουνε μείνει και ειναι ακόμα αρχή!!

 

BTW η Leliana χωρις patch δε λεει και πολλα. Μονο για να κλεβει ηταν. Με το patch δεν δοκιμασα αλλα πιστευω να ειναι λιγο πιο χρησιμη

 

Και με το patch η Leiana κρέας είναι .. ακόμα και μπαούλο να παει να ανοίξει ψοφάει lol

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο μέχρι στιγμής, πήρα elfen mage και τώρα είμαι στο camp. Βρήκα κ το πρώτο bug btw. Αν η μάχη τελειώσει ενώ ετοιμάζεται το Arcane Bolt, μένεις με το εφε του καπνού κολλημένο στο χαρακτήρα. Επίσης εκεί στο camp που έχει κάποια σημεία να δεις τη θέα στο δάσος, μου φάνηκε σαν μικρό σχετικά το view distance. Κατα τ' άλλα τα γραφικά του είναι πανέμορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...