Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Rapidshare


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=162012

 

Χρησιμοποιεί κανείς κάποιον portable download manager (εκτός rapget)?

Δυστυχώς με το flashget πρέπει να γράφω κάθε φορά τα στοχεία στον i.e.

 

IDM Βαλε να ησυχασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

επειδη δε βρηκα κατι αναλογο στο search και ειναι πολλες οι σελιδες αφιερωμενες στο RS ηθελα να ρωτησω:

 

εχω account με το γνωστο οριο των 5gb. Εαν σ'ενα 5ημερο εχω κατεβασει μεσω του account μου 25+gb μπορω σαν free user να κατεβασω άλλα π.χ. 5gb την ιδια μερα χωρις προβλημα? Ή μεσω παρακολουθησης του IP ξεπερναω το οριο και παλι?

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ όλους, και Καλή Χρονιά (αργοπορημένα μεν, αλλά ειλικρινά. Άλλωστε θα κόβουν βασιλόπιττες μέχρι το Πάσχα! LoL). Μόλις έκανα την εγγραφή μου στο φόρουμ των "άϋπνων"! Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση στους παλιότερους επαΐοντες: έληξε προχθές μια 3μηνη συνδρομή στο RS,και δεν είχα προσέξει ότι είχαν δώσει και 8.000 πόντους, εξ'αρχής, για να τους αυξήσω στις 10χιλ. για επιπλέον παράταση.

ΠΩΣ ; λοιπόν, μπορώ να μαζέψω τις υπόλοιπες 2χιλ. Εννοώ, πρέπει να δημιουργήσω "Collector's Account" (CA)? και μετά να ξεκινήσω να κάνω upload αρχεία μου, ώστε οι πόντοι που θα παίρνω από το κατέβασμα τους, να συγκεντρώνονται σ'αυτόν (τον CA), ή, μπορώ με κάποιον τρόπο ( και ποιόν ; ) να "ορίσω" τους πόντους που θα παίρνω, να πηγαίνουν στον ήδη υπάρχοντα (ληγμένο φυσικά, αλλά που, κατά πως λέει, διαγράφεται ένα μήνα μετά τη λήξη του), ή μήπως, δεν έχει σημασία, διότι μπορούν ίσως ( μπορούν αλήθεια ; ), να "συνδεθούν" ο υπάρχων-ληγμένος, που έχει τους 8000 πόντους, με έναν CA? Δηλαδή, να φτιάξω έναν CA, να μαζέψω με αυτόν 2000 πόντους, και μετά να τους προσθέσω στους 8χιλ από τον υπάρχοντα ακόμη ??? Βοήθεια.!

Και απ' ό,τι διάβασα στις οδηγίες του thread εδώ, (σελίδα 1), όταν ανεβάζω ένα αρχείο, για να μου δώσει το λίνκ του, πρέπει να κάνω κλικ στην επιλογή : "I don't want a collector's account right now, just give me the download link".

Τί θέλει να πει; ότι δεν χρειάζεται να έχεις CA για να ανεβάσεις αρχεία ; και τότε, ΠΟΥ πάνε οι πόντοι που θα παίρνεις όταν κατεβάζονται τα αρχεία σου ;

Συγχωρέστε τις απλοϊκές για σας, ερωτήσεις μου, αλλά υποθέτω πως όταν θα το κάνω μια φορά, θα το καταλάβω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως μπορω στο multi-upload να ανεβασω πανω απο 100mb?

παω εκει θελοντας να ανεβασω μια ταινια 700mb πχ και την σπαω σε 8 μερη. παω τα βαζω και τα 8 και μου λεει μονο μεχρι 100mb μπορω να ανεβασω. πως γινεται να ανεβασω το 1ο κομματι και μετα μολις τελειωσει να ανεβει μονο του το επομενο και παει λεγοντας? μπορω να χρησιμοποιησω καποιο αλλο προγραμμα ή υπαρχει λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι παω τωρα! Internet Download Manager (IDM) δοκιμασε το και θα με θυμηθεις για φουλ αξιοποιηση γραμμης στο κατεβασμα. βρηκα παντως αενα αλλο το RapidShare Manager που κανει πολυ καλη δουλεια και αυτο. θα δω και το αλλο ομως που λες.

 

κατι αλλο, η επιλογη που λεει "secured direct downloads" σε τι χρησιμευει? την επελεξα μαζιμε καποια αρχεια και μου λεει τωρα κατω απο το καθενα "(Secured direct download)". τι παιζει ακριβως? ειναι "ασφαλισμενα" και δεν μπορουν να διαγραφουν απο τριτο?

 

edit: το κατεβασα αυτο που λες αλλα μολις παω να βαλω username και password μου τα βρισκει λαθος! θελει απο το .de και οχι απο το .com! εγω απο εκει εχω... λυση υπαρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι αλλο. εγω ανεβαζω ενα αρχειο στο RS. για να κερδισω ποντους αυτο το αρχειο πρεπει να ειναι οσο το δυνατον μεγαλυτερο γινεται ή σημασια εχει να κατεβει οσο το δυνατον περισσοτερες φορες?

 

δηλ τι ειναι καλυτερα:

 

1)10mb να κατεβουν 10 φορες

2)1gb να κατεβει 1 φορα

 

και ποσους ποντους παιρνουμε με το καθε κατεβασμα ξεχωριστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φορές μετράνε,όχι το μέγεθος.Πρέπει το αρχείο να είναι όμως τουλάχιστον 1MB και ο άλλος να το κατεβάσει ως free όχι premium.

 

Ναι έκανα λάθος για το rapidget :eek:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω και εγω το idm και οταν παω να κατεβασω πολλα μαζι αντι για τα rar αρχεια μου κατεβαζει html ενω εχω κανει ολες τις ρυθμισεις και στο rapidshare site και εχω βαλει και τον λογαριασμο μου στο ide. με τον μονο τροπο που κατεβαζω ειναι με δεξι κλικ εκει δεν εχω προβλημμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χρησιμοποιώντας το IDA (Internet Download Accelerator), είμαι πλήρως ικανοποιημένος. :-) Και για μαζικά κατεβάσματα. Καταλαβαίνει την αρχή και το τέλος του λινκ. Το έχω ρυθμισμένο να κατεβάζει μέχρι 2 αρχεία ταυτόχρονα (όχι 1, διότι μπορεί κάποιο λνικ να έχει πρόβλημα και να κολλήσει η διαδικασία, ούτε πάνω από 2-3, ώστε να υπάρχει αρκετή ταχύτητα κατεβάσματος ανά αρχείο). Μπορεί να του βάλω και >50 λινκς, φεύγω και το αφήνω να κάνει τη δουλειά του και στο τέλος να κλείσει κατι πι-σι! Όλα καλά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση στους παλιότερους επαΐοντες: έληξε προχθές μια 3μηνη συνδρομή στο RS,και δεν είχα προσέξει ότι είχαν δώσει και 8.000 πόντους, εξ'αρχής, για να τους αυξήσω στις 10χιλ. για επιπλέον παράταση.

ΠΩΣ ; λοιπόν, μπορώ να μαζέψω τις υπόλοιπες 2χιλ. Εννοώ, πρέπει να δημιουργήσω "Collector's Account" (CA)? και μετά να ξεκινήσω να κάνω upload αρχεία μου, ώστε οι πόντοι που θα παίρνω από το κατέβασμα τους, να συγκεντρώνονται σ'αυτόν (τον CA), ή, μπορώ με κάποιον τρόπο ( και ποιόν ; ) να "ορίσω" τους πόντους που θα παίρνω, να πηγαίνουν στον ήδη υπάρχοντα (ληγμένο φυσικά, αλλά που, κατά πως λέει, διαγράφεται ένα μήνα μετά τη λήξη του), ή μήπως, δεν έχει σημασία, διότι μπορούν ίσως ( μπορούν αλήθεια ; ), να "συνδεθούν" ο υπάρχων-ληγμένος, που έχει τους 8000 πόντους, με έναν CA? Δηλαδή, να φτιάξω έναν CA, να μαζέψω με αυτόν 2000 πόντους, και μετά να τους προσθέσω στους 8χιλ από τον υπάρχοντα ακόμη ??? Βοήθεια.!

Και απ' ό,τι διάβασα στις οδηγίες του thread εδώ, (σελίδα 1), όταν ανεβάζω ένα αρχείο, για να μου δώσει το λίνκ του, πρέπει να κάνω κλικ στην επιλογή : "I don't want a collector's account right now, just give me the download link".

Τί θέλει να πει; ότι δεν χρειάζεται να έχεις CA για να ανεβάσεις αρχεία ; και τότε, ΠΟΥ πάνε οι πόντοι που θα παίρνεις όταν κατεβάζονται τα αρχεία σου ;

Συγχωρέστε τις απλοϊκές για σας, ερωτήσεις μου, αλλά υποθέτω πως όταν θα το κάνω μια φορά, θα το καταλάβω.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Rapidshare Manager το έχει δοκιμάσει κανείς σας;Εμένα μου βγάζει error.

 

 

Το εχω εν χρησει και τωρα.Μια χαρα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...