Προς το περιεχόμενο

Οδηγός Rapidshare


x_vagos_x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα λινκς τα κατεβάζουμε ενε- ενα ακομα και με premium λογαριασμό?

με το getright & flashget μου κατεβαινουν μονο κατι μικρα αρχεια 5KB

 

 

Με Rapget τα κανω copy paste ολα οσα θελω και παω για υπνο και αυτο κανει τη ουλεια περιφημα.Εχει επιλογη ποασα να κατεβαζει ταυτοχρονα.Οταν τελειωνει το ενα ακολουθει το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολλοί download managers (idm, dap) μπορούν να κάνουν εισαγωγή πολλών διευθύνσεων για κατέβασμα μέσω αρχείων txt. Κάτι πάρα πολύ βολικό για τους premium χρήστες του rapidshare. Κάνετε copy & paste όλα τα αρχεία που θέλετε σε ένα txt. To σώζετε. Μετά πηγαίνεται στον download manager σας και κάπου λέει insert / import from txt file και βρήσκει μόνο του τα λινκ που υπάρχουν μέσα στο txt αρχείο και αναλαμβάνει να τα κατεβάσει. Πολύ πιο εύκολο από συνεχόμενο copy & paste κάθε λινκ ξεχωριστά!

 

Επειδή διάβασα μόνο την τελευταία σελίδα αν υπάρχει νωρίτερα το τιπ μέσα στο θέμα να με συγχωρέσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί download managers (idm, dap) μπορούν να κάνουν εισαγωγή πολλών διευθύνσεων για κατέβασμα μέσω αρχείων txt. Κάτι πάρα πολύ βολικό για τους premium χρήστες του rapidshare. Κάνετε copy & paste όλα τα αρχεία που θέλετε σε ένα txt. To σώζετε. Μετά πηγαίνεται στον download manager σας και κάπου λέει insert / import from txt file και βρήσκει μόνο του τα λινκ που υπάρχουν μέσα στο txt αρχείο και αναλαμβάνει να τα κατεβάσει. Πολύ πιο εύκολο από συνεχόμενο copy & paste κάθε λινκ ξεχωριστά!

 

Επειδή διάβασα μόνο την τελευταία σελίδα αν υπάρχει νωρίτερα το τιπ μέσα στο θέμα να με συγχωρέσετε.

 

Με το Rapget δεν χρειαζεται να τα σωσουμε σε txt .Τα μαρκαρουμε ολα μαζι απο τη σελιδα που τα βρηκαμε (αν υπαρχουν και ασχετα πραγματα στο copy paste κανενα προβλημα ) και τα κανουμε επικοληση απλα και ομορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λινκς τα κατεβάζουμε ενε- ενα ακομα και με premium λογαριασμό?

με το getright & flashget μου κατεβαινουν μονο κατι μικρα αρχεια 5KB

ενω τα ιδια λινκ κατεβαινουν κανονικα με το firefox

 

Βάλε τα στοιχεία σου στο flashget για να μπορεί να συνδέεται με το λογαριασμό σου και να κατεβάζει. Name- pass - και το site http://rapidshare.com/

Μπές στη σελίδα και στα options κοίτα να είναι τσεκαρισμένο το Direct-downloads: v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το rapget βγαζει συνεχεια ενα χρονομετρο που μετρα αντιστροφα ....

 

 

Θα πας στις ρυθμισεις -Διακομηστες και θα βαλεος τα στοιχεια του λογαριασμου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to rapget δεν ανοιγει πια μετα απο επανεκκινηση...

 

 

Τι εννοεεις δεν ανοιγει ?? Δεν σου ανοιγει το παραθυρο του ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, είμαι καινούριος στο κόλπο, πριν κανα μήνα πήρα μια 6μηνη premium και έχω πλέον καταργήσει τα torrent. 70GB είναι μόνο τα download των τελευταίων 2-3 εβδομάδων (όλα με rapget). Κορυφή το rapidshare, κακώς δεν το είχα πάρει χαμπάρι τόσο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, είμαι καινούριος στο κόλπο, πριν κανα μήνα πήρα μια 6μηνη premium και έχω πλέον καταργήσει τα torrent. 70GB είναι μόνο τα download των τελευταίων 2-3 εβδομάδων (όλα με rapget). Κορυφή το rapidshare, κακώς δεν το είχα πάρει χαμπάρι τόσο καιρό.

 

 

Ποτε δεν ειναι αργα φιλε μου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια sos.Απο την ωρα που εβαλε η forthnet το 1 mbit upload οταν κατεβαζω απο rapidshare μεσω flashget μου κατεβαζει με 500 -600 και στο τελοσ απο το 90% και μετα μοθ κατεβαζει με 1500.Εχθες κατεβαζα με 1 mbit σταθερα και παραπανω και πολοι λεγεσ φορες γαι λιγα δευτερα επεφτε στα 600 και κατευθειαν ανεβανε στε 1 mbit.Τι φταιει?Μηπως το router.Αλλα και με αυτο εχθες κατεβαζα μια χαρα.Αυριο θα παω να παρω το zyxel p- 660 αλλα θελω να ξερω τι συμβενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια sos.Απο την ωρα που εβαλε η forthnet το 1 mbit upload οταν κατεβαζω απο rapidshare μεσω flashget μου κατεβαζει με 500 -600 και στο τελοσ απο το 90% και μετα μοθ κατεβαζει με 1500.Εχθες κατεβαζα με 1 mbit σταθερα και παραπανω και πολοι λεγεσ φορες γαι λιγα δευτερα επεφτε στα 600 και κατευθειαν ανεβανε στε 1 mbit.Τι φταιει?Μηπως το router.Αλλα και με αυτο εχθες κατεβαζα μια χαρα.Αυριο θα παω να παρω το zyxel p- 660 αλλα θελω να ξερω τι συμβενει.

 

Εβαλε η forthnet upload 1mb? απο ποτε? και σε πιες συνδεσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γίνει από τις 5 αν δεν κάνω λάθος γι'αυτό και το download στο RS έχει...πέσει!Σε μένα τουλάχιστον στο μισό περίπου.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=224075

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλε η forthnet upload 1mb? απο ποτε? και σε πιες συνδεσεις?

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=162012

 

Χρησιμοποιεί κανείς κάποιον portable download manager (εκτός rapget)?

Δυστυχώς με το flashget πρέπει να γράφω κάθε φορά τα στοχεία στον i.e.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γίνει από τις 5 αν δεν κάνω λάθος γι'αυτό και το download στο RS έχει...πέσει!Σε μένα τουλάχιστον στο μισό περίπου.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=224075

 

Αρα δεν ειναι απο το router.Και τι θα γινει.Συνεχεια με τοσο θα κατεβαζουμε?Πιστευω να το φτιαξει η forthnet.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...