Προς το περιεχόμενο

Νέα MacBook με Intel Core 2 Duo


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πριν από λίγες ώρες, το Applestore βγήκε εκτός λειτουργίας για λίγο, με το γνωστό μήνυμα "we 'll be right back".

 

Όταν επανήλθε, τα νέα μοντέλα Apple MacBook ήταν γεγονός.

 

Πλέον έχουν όλα 1GB μνήμης RAM σαν προεπιλογή. Οι επεξεργαστές τους είναι Intel Core 2 Duo 2.0 και 2.16GHz και ο σκληρός τους δίσκος 80, 120 ή 160GB (ενώ προαιρετικά μπορούν να αγοραστούν με 2GB μνήμης και 200GB δίσκο).

 

Αναλυτικότερα στοιχεία μπορούν να βρεθούν εδώ:

http://www.apple.com/macbook/macbook.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μαύρο macbook μπορεί να αναπαράγει HD video? (κυρίως 720p)

 

 

Αφού μπορεί το ταπεινό Mini μου, τότε μπορεί 100%. Και 1080 μπορεί και μην ακούσω χαζομάρες για την κάρτα γραφικών :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι αλλά αναβαθμίστηκαν τα MacBook. Περισσότερη μνήμη, μεγαλύτεροι δίσκοι και λίγο πιο γρήγοροι επεξεργαστές. Και την Ευρωπαική αγορά έπεσε και 70 ευρώ η τιμή τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι αλλά αναβαθμίστηκαν τα MacBook. Περισσότερη μνήμη, μεγαλύτεροι δίσκοι και λίγο πιο γρήγοροι επεξεργαστές. Και την Ευρωπαική αγορά έπεσε και 70 ευρώ η τιμή τους...

αν έρθουν και σύντομα ελλάδα .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

eixa kanei post ages ago ya ena problhmataki pou exw...

exw macbook core2duo apo ton dekembrio tou 2006 kai exw kanei install me bootcamp vista...(xreiazontai...) kai akoma den mporw na doulepsw to tap to click tou embedded pad...can ANYONE HELP ME???

BTW... ta mac (mac mini kai macbook core2duo) "paizoune" 1080 POLY KALYTERA kai pio smooth apo polla teratakia pc pou exw dei... egw to mac mini to exw monima syndedemeno pleon sthn lcd 40" sony bravia pou exw, kai einai apolaysh..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Θέλω 2GB μνήμη...

 

Να το πάρω εξαρχής έτσι ή συμφέρει να τις αγοράω εκ των υστέρων?

 

Γνωρίζετε τα spec της μνήμης που βάζει η Apple?

 

σίγουρα από οικονομικής πλευράς συμφέρει να το κάνεις μόνος σου

τώρα κατά πόσο το αξίζει, μια βδομάδα που έχω το macbook για απλή καθημερινή χρήση, το 1GB μου φαίνετε ικανοποιητικό προς το παρόν

 

τα χαρακτιριστικά είνια SODIMM DDR2-667

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν μου λετε, εχω παραγγειλει ενα 17 macbook pro (απο Rainbow) και κανονικα ερχεται σημερα αλλα δεν εχουν παρει κανενα τηλεφωνο, αυτο σημαινει οτι θα αργησει η ετσι κανουν γενικως? :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...