Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και παλι σε ολους. Επηδει αυριο προκειται να λαβω ενα χρηματικο ποσο στο Paypal και ειναι δε δολαρια, εχω ακουσει πως ειναι καλυτερα να αφησω την τραπεζα να κανει την μετατροπη. Πως το κανω ομως αυτο??? Εψαξα στο Paypal και δεν βρηκα καποια ρυθμιση. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε γινεται.

Αν εχεις στο paypal euro + usd νομισμα τότε το paypal θα κανει αυτοματα τη μετατροπη και θα στο δειχνει σε ευρω.

Το paypal οριζει πόσο θα είναι το ποσό σε ευρώ. Μετα τα τραβας στο λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει πως εάν θέλεις μπορείς να επιλέξεις την τράπεζα να το κάνει... Μπορώ να κάνω primary currency το δολάριο και να τραβήξω τα δολάρια στην κάρτα και μετά η ίδια η τράπεζα θα κάνει την μετατροπή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε και γω εκει βασιζομουν αλλά ετσι μου παν και μενα.

Να φανταστεις εδω και 20 μερες ακομα δε τα εχω τραβηξει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος της μετατροπής το παυπαλ εχει και κρατήσεις(fees), όπως όλοι οι οργανισμοί που διακινούν χρήματα. 

https://www.paypal.com/gr/fees

 

 

Δηλαδη μου στελνουν 35$....Κανονικα παιρνω 25 σε ευρω...Δηλαδη με την PayPal ποσο παιρνω???? 10-15??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είχα παραγγείλει ένα τροφοδοτικό από το ebay κ δεν το πήρα ποτέ. Μου έστειλε τα χρήματα πίσω ο πωλητής. Το πρόβλημα μου είναι ότι εγώ άλλαξα χρεωστική κ τα χρήματα απ' ότι κατάλαβα τα έστειλε στην παλιά που είχα δηλωμένη. Τώρα για να τα πάρω πρέπει να ξανα συνδέσω την παλιά χρεωστική στο paypal ή θα μπουν κανονικά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα τα επιστρέφει το παυπαλ απο εκει που τα πήρε, πέραν αυτου δεν χρειάζεται να την συνδέσεις ξανα, απλά πας στην τράπεζα σου και τους λες η να στα δώσουν μετρητά η να στα καταθέσουν σε ενα λογαριασμό που διατηρείς σε αυτήν την τράπεζα, για  να κανεις την κατάθεση στον λογαριασμό σου μπορείς και τηλεφωνικά.

 

Η μεταφορές χρημάτων εχουν και κάποιες κρατήσεις ανάλογα την τράπεζα

 

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Είχα παραγγείλει ένα τροφοδοτικό από το ebay κ δεν το πήρα ποτέ. Μου έστειλε τα χρήματα πίσω ο πωλητής. Το πρόβλημα μου είναι ότι εγώ άλλαξα χρεωστική κ τα χρήματα απ' ότι κατάλαβα τα έστειλε στην παλιά που είχα δηλωμένη. Τώρα για να τα πάρω πρέπει να ξανα συνδέσω την παλιά χρεωστική στο paypal ή θα μπουν κανονικά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα τα επιστρέφει το παυπαλ απο εκει που τα πήρε, πέραν αυτου δεν χρειάζεται να την συνδέσεις ξανα, απλά πας στην τράπεζα σου και τους λες η να στα δώσουν μετρητά η να στα καταθέσουν σε ενα λογαριασμό που διατηρείς σε αυτήν την τράπεζα, για  να κανεις την κατάθεση στον λογαριασμό σου μπορείς και τηλεφωνικά.

 

Η μεταφορές χρημάτων εχουν και κάποιες κρατήσεις ανάλογα την τράπεζα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάπως έτσι το είχα σκεφτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

αν θέλω να μεταφέρω στο paypal κάποιο ποσό ποιά είναι η διαδικασία , θα πρέπει να κάνω απλή κατάθεση από την προπληρωμένη κάρτα ή έμβασμα από έναν λογαριασμό; Γιατί λέει:

You can transfer money from your bank account in EUR to your PayPal account just as you would when making a domestic payment transfer. You'll need to use your PayPal Customer Reference /ID and enter it exactly as it appears below.

Step 1 - Log in to your bank to make a domestic payment to PayPal. Follow your bank's online instructions

Important!

The money must come from a bank account that's in the same name as your PayPal account, which we have as ... <name>

Use your PayPal Customer Reference/ID exactly as it appears below and enter it into the payment description field when transferring money from your bank to PayPal.

Step 2 - We'll send you an email when the money is in your PayPal account. It usually takes 1-2 business days to complete a transfer.

Don't forget to complete your transaction

Making a purchase or sending money? You'll need to return to finish what you were doing.

Εσείς γενικά πώς κάνετε την μεταφορά στο paypal και ποιά είναι η χρέωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα θέμα με το paypal. Έχω 2 χρεωστικές συνδεμένες, τώρα έχω την 6000 που τελειώνει σαν αρχική αλλά ότι αγορές κ να προσπαθήσω να κάνω με χρεώνει στη 5001. Πρέπει να το αλλάζω εγώ σε κάθε αγορά. Αυτό γιατί γίνεται κ δεν κρατάει την 6000 σαν βασική?? Επίσης εκεί που αλλάζω με ποια κάρτα να γίνει η πληρωμή την 6000 κάρτα λέει visa credit card ενώ στην 5001 visa debit card. Τι διαφορά έχουν? Κ οι δύο είναι χρεωστικές της Πειραιώς.

post-266084-0-32881400-1402851432_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα , εχω κανει μια αγορα απο Ioffer , δευτερα 23 ιουνιου και  επρεπε πριν 1-2 μερες να σταλθει το προιον αλλα δεν ξεκινησε ακομη

ποσες μερες εχω προθεσμια για να παρω πισω τα λεφτα μου απο την paypal , σε περιπτωση που δεν ξεκινησει ποτε ή δεν θα το παραλαβω ποτε ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...