Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυθαίρετα δεν κανει τιποτα το pp, to 0.80 δεν ξέρω τι ειναι, ρωτα καλύτερα την τράπεζα σου, αυτες κάνουν κατι τετοια αυθαίρετα.

 

Το οτι ενας λογαριασμός καποτε ειχε μια κάρτα που την ειχε αποδεχτεί το pp δεν σημαίνει οτι θα δεχτεί μετα και ποια κάρτα του βαλεις πχ ακόμα και την δικια μου που τυχόν γνωρίζεις τον αριθμό της.

Ρώτησα την τράπεζα και μετά κατηγόρησα το paypal ;) Η χρέωση έγινε από το paypal!

 

Για την πρώτη ερώτηση, δες εδώ.

Για τη δεύτερη ερώτηση, δεν καταλαβαίνω... επειδή έχεις κάνει verify τον λογαριασμό σου, σημαίνει ότι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να εισάγεις κλεμμένη κάρτα?

Ωραία! Είναι δεσμευμένο ακόμα και όντως δεν έχει αφαιρεθεί από το λογιστικό υπόλοιπο. Οπότε λογικά περιμένω να ξαναεπιστρέψει στο διαθέσιμο υπόλοιπο.

 

Όσο για το verify μάλλον δεν καταλάβατε τι εννοώ. Είχα κάνει επιβεβαίωση με μία κάρτα και ο λογαριασμός έγινε Verified. Από τότε έχω αλλάξει την μία κάρτα και σήμερα έβαλα κι άλλη μία και ο λογαριασμός είναι ακομα verified μια χαρά και χωρίς limits. Παρόλαυτα έχει σε κάθε κάρτα ξεχωριστά να κάνω verify. Ξαναλέω ο λογαριασμός στις αγορές που κάνω φαίνεται μια χαρά (στα email που μου έρχονται βλέπω στα στοιχεία μου confirmed) καθώς και όταν κάνω login βλέπω Status: Verified. Οπότε αυτό που αναρωτιέμαι είναι το εξής. Πως ο λογαριασμός είναι μια χαρά ενώ οι κάρτες ζητάνε verify? Κανονικά δε θα πρεπε να αλλάξει πάλι και η κατάσταση του λογαριασμού; Ή απλά με το πρώτο verify επιβεβαιώνεται και το account και η κάρτα και μετά απλά το account μένει μόνιμα επιβεβαιωμένο; Ποιος ο λόγος για αυτό αφού και να μην κάνω πλέον verify την κάθε κάρτα, το account μου φαίνεται μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενω γνωριζα πως παλιοτερα συνεφερε η μετατροπη συναλλαγματος να γινεται απο την τραπεζα και οχι απο το Πευπαλ, σαν να θυμαμαι οτι προσφατα πηρε το ματι μου πως πλεν ειναι το ιδιο και ισως οριακα να συμφερει η μεταροπη να γινετα απο το Πευπαλ. 

Ισχυει κατι ττοιο ή μπουρδα ειναι;

Αν δεν ισχυει, ειναι σε καποιον ευκολο πως να ρυθμισω να γινεται η μετατροπη νομισματος απο την τραπεζα και οχι με την ισοτιμια του Πευπαλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω γνωριζα πως παλιοτερα συνεφερε η μετατροπη συναλλαγματος να γινεται απο την τραπεζα και οχι απο το Πευπαλ, σαν να θυμαμαι οτι προσφατα πηρε το ματι μου πως πλεν ειναι το ιδιο και ισως οριακα να συμφερει η μεταροπη να γινετα απο το Πευπαλ. 

Ισχυει κατι ττοιο ή μπουρδα ειναι;

Αν δεν ισχυει, ειναι σε καποιον ευκολο πως να ρυθμισω να γινεται η μετατροπη νομισματος απο την τραπεζα και οχι με την ισοτιμια του Πευπαλ;

Δεν ισχύει

 

Για να αλλάξεις την μετατροπή

Αφου πρώτα κάνεις login στο παυπαλ μετά πατας το παρακάτω λινκ

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding

 

Μετα πατας "Conversion Options¨ εκει εσυ εχεις κλικαρισμενη την επιλογη

"Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency"

 

κλικαρεις λοιπόν αυτο που λεει

"Bill me in the currency listed on the seller's invoice" και πατας "Submit"

αυτο ήταν τελος, απο εδω και περα την μετατροπή θα την κανει η καρτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει

 

Για να αλλάξεις την μετατροπή

Αφου πρώτα κάνεις login στο παυπαλ μετά πατας το παρακάτω λινκ

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding

 

Μετα πατας "Conversion Options¨ εκει εσυ εχεις κλικαρισμενη την επιλογη

"Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency"

 

κλικαρεις λοιπόν αυτο που λεει

"Bill me in the currency listed on the seller's invoice" και πατας "Submit"

αυτο ήταν τελος, απο εδω και περα την μετατροπή θα την κανει η καρτα σου

 

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

Να εισαι καλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα παιδια..εχω κανει λογαρισμο στην paypal πριν καναν μηνα και ειχα βαλει την καρτα μου. Την δεχτηκε κανονικα απλα ηθελε εναν 4ψηφιο κωδικο ομως επειδη δεν βιαζομουν να τον μαθω απτην τραπεζα μου δεν ειχα παρει τηλεφωνο για καμια 10αρια μερες. Τοτε πηγα να μπω και να παρω τηλεφωνο και η καρτα αν θυμαμαι καλα δεν υπηρχε και οταν παω να την ξαναβαλω μου βγαζει το εξης μηνυμα : "We have disabled the use of this card on PayPal. You can add a different card. If you'd still like to use this card with PayPal,send us some documents."

Εστειλα τα αρχεια (ταυτοτητα μπρος-πισω και την καρτα με φανερα μονο τα 4 τελευταια ψηφια μπρος-πισω)

Αυτα τα εστειλα πριν καναν μηνα. Καμια απαντηση,Εστειλα ενα εμαιλ για αυτο τον λογο πριν 2 βδομαδες αλλα παλι καμια απαντηση. Ξαναεστειλα τα αρχεια αυτα παλι την προηγουμενη βδομαδα και χτες εστειλα και εμαιλ και ακομα στο περιμενε.Τι αλλο θελουν;;

 

edit 26/11: μου εστειλαν να τους πω την γνωμη μου σχετικα με το σαιτ την υποστηριξη κτλπ. Σε αυτα που επρεπε τους εβαλα χαμηλη βαθμολογια (στην επικοινωνια 0) και οταν το εκανα μετα απο 2-3 λεπτα μου ερχεται εμαιλ οπου λενε οτι ξεμπλοκαριστηκε η καρτα και μπορω να την ξαναπροσθεσω. Την εβαλα και ολα οκ. 

Επεξ/σία από newgeneration
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, έκανα μια παραγγελία σήμερα από efox αλλά μετά από λίγη ώρα αφού με ενημέρωσε το efox για την συσκευή αποφάσισα ότι ήθελα να ακυρώσω την παραγγελία... τώρα τι κάνω;

μου απάντησαν μέσω facebook, οτι ακυρωθηκε, μπαινω στο efox και δεν την εχει την παραγγελια στα orders, τι πρεπει να κανω απο το paypal; μου ειπαν οτι θα επιστραφουν σε 3 μερες αλλά δεν επρεπε να ερθει ενα email ακυρωσης απο το paypal πρώτα; ή πρεπει να περιμενω 3 μερες για αυτο το email

οποιος μπορει ας μου πει τι πρεπει να κανω βημα βημα, ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, έκανα μια παραγγελία σήμερα από efox αλλά μετά από λίγη ώρα αφού με ενημέρωσε το efox για την συσκευή αποφάσισα ότι ήθελα να ακυρώσω την παραγγελία... τώρα τι κάνω;

 

μου απάντησαν μέσω facebook, οτι ακυρωθηκε, μπαινω στο efox και δεν την εχει την παραγγελια στα orders, τι πρεπει να κανω απο το paypal; μου ειπαν οτι θα επιστραφουν σε 3 μερες αλλά δεν επρεπε να ερθει ενα email ακυρωσης απο το paypal πρώτα; ή πρεπει να περιμενω 3 μερες για αυτο το email

οποιος μπορει ας μου πει τι πρεπει να κανω βημα βημα, ευχαριστω για τον χρονο σας

 

Πήγαινε στην συναλλαγή αυτή στο paypal και δεν τι γράφει στο status της. Αν στην ακύρωσαν θα πρέπει να γράφει cancelled.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ερθει άλλο ενα τέτοιο που διπλά θα γράφει refund +70,19e from aukey international ktl.Το paypal δεν είναι το μαγαζί που αγορασες δεν σου κανει τπτ.Η aukey θα ξαναστείλει τα λεφτά σου.Περιμενε μέχρι αύριο και εαν δεν έχει εμφανιστεί εκεί επικοινώνησε με την aukey.Κανονικά φαίνονται αμέσως τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ερθει άλλο ενα τέτοιο που διπλά θα γράφει refund +70,19e from aukey international ktl.Το paypal δεν είναι το μαγαζί που αγορασες δεν σου κανει τπτ.Η aukey θα ξαναστείλει τα λεφτά σου.Περιμενε μέχρι αύριο και εαν δεν έχει εμφανιστεί εκεί επικοινώνησε με την aukey.Κανονικά φαίνονται αμέσως τα χρήματα.

 

οπότε περιμένω, να τονίσω σήμερα έγινε η παραγγελία και μετά από 1 ώρα η ακύρωσή της, μου είπαν ότι θέλει 3-5 μέρες να φανούν τα λεφτά, απλά δεν γνώριζα την διαδικασία, αν στο Paypal θα έπρεπε να έχει φανεί ήδη το cancel, ή θα φανεί στις 3 επόμενες ημέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε περιμένω, να τονίσω σήμερα έγινε η παραγγελία και μετά από 1 ώρα η ακύρωσή της, μου είπαν ότι θέλει 3-5 μέρες να φανούν τα λεφτά, απλά δεν γνώριζα την διαδικασία, αν στο Paypal θα έπρεπε να έχει φανεί ήδη το cancel, ή θα φανεί στις 3 επόμενες ημέρες

 

Δεν υπάρχει καμιά ακύρωση και μην περιμένεις χρήματα σε 1-2 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

οπότε περιμένω, να τονίσω σήμερα έγινε η παραγγελία και μετά από 1 ώρα η ακύρωσή της, μου είπαν ότι θέλει 3-5 μέρες να φανούν τα λεφτά, απλά δεν γνώριζα την διαδικασία, αν στο Paypal θα έπρεπε να έχει φανεί ήδη το cancel, ή θα φανεί στις 3 επόμενες ημέρες

 

Δεν υπάρχει καμιά ακύρωση και μην περιμένεις χρήματα σε 1-2 μερες

Δηλαδή ; δεν το πιασα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα παιδιά. Χθές μου ήρθε μύνημα οτι έλαβα refund απο μια ακύρωση παραγγελίας . Ενώ μου δείχνει την κίνηση των χρημάτων στην Paypal ( οτι η Asos έστειλα το refund και η Paypal τα μετέφερε στην κάρτα μου ) , όταν μπαίνω να ελέγξω το ποσό μέσω ebanking δεν μου εμφανίζει οτι μπήκαν χρήματα στον λογαριασμό μου.Καθυστερεί γενικά η μεταφορά ;

post-268477-0-45160000-1417261931_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...