Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σωστός είσαι:

 

250s3l0.jpg

 

8wxnnr.jpg

 

Please note that some banks charge their customers a fee for electronic funds transfers.

PayPal can make no assurances that you will not be charged by your bank.

Please ask your bank whether it charges for electronic fund transfers before you initiate a withdrawal.

 

Άρα, ξέρεις κανείς αν η alpha bank χρεώνει για τις μεταφορές από το paypal κ αν ναι, πόσο (έχω μια alpha visa electron);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι η Visa Electron που αναφέρεις είναι συνδεδεμένη με το λογαριασμό σου; Αν ναι, τότε μπορείς να μεταφέρεις χρήματα, στο λογαριασμό σου πάντα. Αν όχι, δε μπορείς.

 

Η Πειραιώς πάντως που έχω εγώ λογαριασμό χρεώνει 1 ευρώ κάθε φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ALPHA σιγουρα κραταει. Δε θυμαμαι ακριβως ποσα γιατι εχω πολυ καιρο να κανω μεταφορα αλλα νομιζω 6 η 7 ευρω ειναι ανεξαρτητως ποσου.

Οσο για τη λιστα με τα fees που εβγαλες ειναι για US accounts. Για EU accounts ειναι αυτη:

 

https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside&countries=EU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε! πάρα πολλά είναι, ειδικά εφόσον ο φίλος παραπάνω λέει ότι είναι 1 ευρώ για πειραιώς

καθε τραπεζα εχει τα δικα της τιμολογια. Ετσι κονομανε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γραφτηκα στο paypal σαν απλος user. Εαν καποιος θελει ν αμου στειλει λεφτα , θα μπορει? Εαν οχι θα πρεπει να κανω upgrade? Εαν ναι εχει καποιο κοστος?

 

Και κατι αλλο , αυτο που μου κρατησανε 1.5Ε , και θ πρεπει να τους γραψεις τον κωδικο που θα βρεις οταν θα σου ερθει η χρεωση τι ειναι? Βασικα εγω εχω προπληρωμενη καρτα , που θα βρω αυτον τον κωδικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε τραπεζα εχει τα δικα της τιμολογια. Ετσι κονομανε ;)

 

Σκεφτόμουν την λύση του να τους δώσω κάρτα,

για να κάνω εκεί ανάληψη,

αλλά δεν μ'αρέσει γιατί θέλουν λέει κ φωτοτυπία της κάρτας να τους στείλω,

το οποίο φυσικά δεν παίζει, ειδικά για σκανάρισμα κ email,

με fax είναι ασφαλές να την στείλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω ενα προβλημα

Μετα απο αγορα στο ebay με paypal και αφου περασε καιρος και ο τυπος δεν μου εστειλε τιποτα του ζητησα τα χρηματα πισω.

Οντως μου εστειλε τα χρηματα πισω το βλεπω μεσα στο paypal αλλα δεν μπορω να δω που ειναι τα χρηματα!!!!

Δεν ειναι ουτε μεσα στο paypal αλλα ουτε στην καρτα ουτε στον λογαριασμο τραπεζης

κανω κατι λαθος??πρεπει να περιμενω μερες??στο refund του τα ζηταω εγω??η γινετε μεσω ebay kai paypal απευτθειας??

help????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[QUOTE=xelonas;1898800]Εχω ενα προβλημα

Οντως μου εστειλε τα χρηματα πισω το βλεπω μεσα στο paypal αλλα δεν μπορω να δω που ειναι τα χρηματα!!!!

Δεν ειναι ουτε μεσα στο paypal αλλα ουτε στην καρτα ουτε στον λογαριασμο τραπεζης

κανω κατι λαθος??QUOTE]

 

Μηπως δε μας τα λες καλα? Τη μια μας λες οτι στα εστειλε και το βλεπεις μεσα στο paypal και την αλλη μας λες οτι ουτε μεσα στο paypal ειναι ουτε πουθενα αλλου:confused: Δε μας ξαναγραφεις ακριβως τι εχει γινει μηπως μπορεσουμε και καταλαβουμε τιποτα για να σε βοηθησουμε? Παντως αν στα εστειλε η στη καρτα σου πηγαν η στο paypal εχουν μεινει ωστε να τα χρησιμοποιησεις σε καποια μελλοντικη αγορα. Στη τραπεζα αποκλειεται να πηγαν διοτι δε πανε ποτε σε τραπεζικο λογαριασμο. Αρα εκει μη ψαχνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια για το paypal αν μπορει καποιος να μου εξηγησει κατι..

ειχα φορτωσει την καρτα πριν 1 μηνα περιπου με 30 euros (καρτα προπληρωμενου χρονου της eurobank)

1 μηνα μετα ελεγχοντας τον λογαριασμο μου online, δεν φαινεται οτι εχω φορτωσει αυτο το ποσο, ουτε το υπολοιπο που υπαρχει μετα απο μια αγορα που εκανα με 17 euros (αρα επρεπε να δειχνει υπολοιπο 13 euros)

ολα τα δειχνει 0, ενω την 1η φορα που ειχα φορτωσει την καρτα μεσα στο καλοκαιρι ολα εμφανιζονταν κανονικα...

εχει να κανει με καποια ρυθμιση? η κατι αλλο? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια για το paypal αν μπορει καποιος να μου εξηγησει κατι..

ειχα φορτωσει την καρτα πριν 1 μηνα περιπου με 30 euros (καρτα προπληρωμενου χρονου της eurobank)

1 μηνα μετα ελεγχοντας τον λογαριασμο μου online, δεν φαινεται οτι εχω φορτωσει αυτο το ποσο, ουτε το υπολοιπο που υπαρχει μετα απο μια αγορα που εκανα με 17 euros (αρα επρεπε να δειχνει υπολοιπο 13 euros)

ολα τα δειχνει 0, ενω την 1η φορα που ειχα φορτωσει την καρτα μεσα στο καλοκαιρι ολα εμφανιζονταν κανονικα...

εχει να κανει με καποια ρυθμιση? η κατι αλλο? :)

 

εχεις κανονικα 13 ευρω υπολοιπο, απλα δεν φαινονται online. ;)

ιδια περιπτωση:lol:, εβαλα 30E (eurobank) , αγορασα 17Ε , και χτες ξοδεψα και τα υπολοιπα, αρα υπαρχουν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...