Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γραφτηκα πληρωσα κατι μεσω πιστωτικης και τωρα θελω να καταργησω τελειως το λογαριααμο γινεται?

 

απο τα παραπανω που διαβασα το μονο που βρηκα πως γινεται ειναι να βγαλω τα στοιχεια της καρτας

 

μπορω να διαγραψω πληρως το λογαριασμο ?

 

Ακυρο: Απο το closing Account γινεται

 

ναι μπορεις να κάνεις closing Account τόσο στο ebay ( σχετικές πληροφορίες θα βρεις εδώ http://pages.ebay.ie/help/account/closing-account.html ) όσο και στο PAYPAL ( πηγαίνεις στο profile και επιλέγεις Close Account )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως μπορώ να συνδέσω το λογαριασμό μου στο paypal με κάποιον λογαριασμό τραπέζης?

 

Πάω profile -> Bank account ?

 

Ρωτάω επειδή δεν θέλω να μπλέξω με πιστωτικές και επιτόκια!

 

Ευχαριστώ!

 

Υπάρχουν αρνητικά στην όλη ιστορία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορώ να συνδέσω το λογαριασμό μου στο paypal με κάποιον λογαριασμό τραπέζης?

 

Πάω profile -> Bank account ?

 

Ρωτάω επειδή δεν θέλω να μπλέξω με πιστωτικές και επιτόκια!

 

Ευχαριστώ!

 

Υπάρχουν αρνητικά στην όλη ιστορία?

 

ναι αν και δεν εχω προσθέση καποιο λογαριασμο profile -> Bank Accounts -> Add a Bank Account in Greece

 

( The safety and security of your bank account information is protected by PayPal. We will never reveal your financial information, and PayPal will notify you by email whenever you initiate a transaction with this bank account.

 

Your bank account in Greece must contain only Euros.Enter your name exactly as it appears on your bank account statement. If the names do not match exactly, the transfer will fail and a return fee will be charged. )

 

σου βγαζει ενα εντυπω και σου ζηταει να συμπληρώσεις τα σχετικά στοιχεια

 

Country:

First Name:

Last Name:

Bank Name:

Bank Location

Account Type: Checking

Savings

IBAN Number:

(27 digits without spaces, for example

GR1600101250000000012300695)

Re-enter IBAN Number:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και χωρίς να δηλώσεις πιστωτική, έχεις κανονικά account έτσι?

 

Στο Bank Name θα βάλω πχ. Εθνική Τράπεζα ή Ethniki Bank??

 

Χάνεις προνόμια αν αντί για πιστωτική βάλεις τραπεζικό λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και χωρίς να δηλώσεις πιστωτική, έχεις κανονικά account έτσι?

 

Στο Bank Name θα βάλω πχ. Εθνική Τράπεζα ή Ethniki Bank??

 

Χάνεις προνόμια αν αντί για πιστωτική βάλεις τραπεζικό λογαριασμό;

 

Λογικά έχεις account .

Καλλίτερα να βάλεις όλα τα στοιχεία με λατινικούς χαρακτήρες ( πάντα ζητάνε τα στοιχεία έτσι όπως αυτά είναι γραμμένα ακόμη και είναι λάθος γραμμένα)

Δεν γνωρίζω αν έχεις προνόμια με τους τραπεζικούς λογαριασμούς γιατί δεν έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια μπορει καπιος να μου πει αμα η χρεωστικη καρτα της alpha bank για το προγραμα 1-2-3 για νεους(http://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=860) μπορει να χρησιμοποιηθει στο paypal?γιατι αποτι βλεπω η πιστωτικη εχει το σημα της visa ενω η χρεωστικη το σημα visa electron και στη σελιδα της paypal εχει μονο το σημα visa...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανει

(προς moderators για ποιο λογο μου ζηταει να γραψω περισοτερους χαρακτηρες το συστημα;)

 

παιδια μπορει καπιος να μου πει αμα η χρεωστικη καρτα της alpha bank για το προγραμα 1-2-3 για νεους(http://www.alpha.gr/page/default.asp?la=1&id=860) μπορει να χρησιμοποιηθει στο paypal?γιατι αποτι βλεπω η πιστωτικη εχει το σημα της visa ενω η χρεωστικη το σημα visa electron και στη σελιδα της paypal εχει μονο το σημα visa...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν λογαριασμό στην τράπεζα Κύπρου και θέλω να μεταφέρω σε αυτόν τα χρήματα που έχω στο paypal. Στο πεδίο bank name γράφω Bank of Cyprus, στο πεδίο bank location τι πρέπει να βάλω; Στο account type τι επιλέγω;

 

Έχω μία prepaid card και θα την βάλω για να γίνω verified. Στις prepaid μπορούν να βάλουν χρήματα ή θα τα ζητάω πάντα στον λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το paypal κατα την εγγραφη μου αναφερει οτι θα σηκωσει 1.5e απο τον λογαριασμο,σωστα?

το υπολοιπο μου ομως απο τα 195 e εχει παει στα 192,5 e αρα λειπει ενα ευρω.

παιζει να ειναι προμηθεια της τραπεζας?τι αλλο θα μπορουσε να ειναι?

εγκυκλοπαιδικα και μονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια,θελω να γραφτω στο paypal για αγορες απο το αγγλικο ebay.

η ερωτηση που εχω ειναι:

χρειαζεται να γινει verification της καρτας με το 1,5 ευρω και τα νουμερα που στελνουν ή επιτρεπονται οι αγορες μεχρι 500 ευρω και μετα χρειαζεται να γινει verification?

εχω μια προπληρωμενη eurobank visa αν χρειαστω τα νουμερα απο το paypal

μπορουν να μου τα πουν αν παω στην τραπεζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα subscribe, με μία χρεωστική της Eurobank που έβγαλα και τώρα μου λέει:

 

"This is a reminder that we need you to enter your Expanded Use Number."

 

Και επίσης:

 

"it may take up to 4 business days for your Expanded Use Number to appear. If you don't have online access to your credit card statement, please wait for your printed statement to arrive in the mail.* "

 

Τι παίζει;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...