Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσα λεφτα εχει η χρεωστικη, τοσα εχει και η paypal; Δλδ αν κανω λογαριασμο paypal και η χρεωστικη μου αρχικα εχει 100 ευρω, τοσα θα εχει και η paypal. Αν μετα ξαναβαλω στην χρεωστικη αλλα 100 ευρω, θα πανε αυτοματα και στην paypal;

 

Και αυτο με τον τετραψηφιο κωδικο, για την χρεωστικη της eurobank τι κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχουν σχέση τα λεφτά που έχεις στο Paypal με αυτά που έχεις στη κάρτα. Δεν μεταφέρεις λεφτά εσύ στο Paypal. Απλώς πιστοποιείς το Paypal να τραβάει αυτό λεφτά εκ μέρους σου από το τραπεζικό λογαριασμό σου και να τα στέλνει σε όποιον θες. Τώρα άλλο αν θες να βάλεις μερικά λεφτά στο Paypal. Για παράδειγμα εμένα όταν έκανα αυτό με τον τετραψήφιο αριθμό (για να γίνω Verified) μου επέστρεψαν 1,5 ευρώ αλλά τα βάλαν στο Paypal

και όχι στο λογαριασμό μου στην Alpha. Μετά έκανα ένα donation με το 1,5 ευρώ (γύφτο!!! :-) ) και το πήραν από το Paypal δεν πείραξαν τίποτα στο λογαριασμό στην Alpha. Ελπίζω να ήμουν κατανοητός!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση που ίσως ακουστεί χαζή?Γράφτηκα στο Paypal...και έγινα και verified.Όταν κάνω login δινω το e mail μου και τον κωδικό.Το όνομα του λογαριασμού μου ποιό είναι?Δηλαδή αν θέλω να πάρω χρήματα μέσω paypal θα δώσω το e mail με το οποίο κάνω login?(και είναι και το προσωπικό μου)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με το Europhone Banking μπορω να ενημερωθω για τον τετραψηφιο κωδικο; Αν και δεν εχω καταλαβει γιατι χρειαζεται να γινω verified; Αφου και ετσι οπως ειμαι εχω κανει αγορες χωρις προβλημα..

 

Λογικα αμα τηλεφωνησω μπορω να μαθω και το υπολοιπο της καρτας μου, οπως λεει και στο site, ετσι; Χωρις να χρειαζεται να πηγαινω μεχρι την τραπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς σου έχει ένα όριο αγορών που μπορείς να κάνεις. Αν μπορείς μέσω το e-banking της τράπεζάς σου να δεις το κωδικό αυτό, δεν νομίζω (αν κρίνω από το δικό e-banking-της Alpha). Εγώ έστειλα e-mail στην Alpha και τους ρώτησα. Και μου το στείλαν. Αλλά μετά μου όταν μου ήρθε η μηνιαία αναφορά για τις κινήσεις που έχω κάνει το έγραφε εκεί. Εσύ αν είναι συνέχιζε να κάνεις αγορές και περίμενε για τη μηνιαία αναφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια , καλησπερα. Θελω να γραφτω στο paypal , αλλα δεν ξερω πιο acount να διαλεξω.... To απλο ή το premium? Εχει καποια χρεωσει αναλογα το ειδος του λογαριασμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια , καλησπερα. Θελω να γραφτω στο paypal , αλλα δεν ξερω πιο acount να διαλεξω.... To απλο ή το premium? Εχει καποια χρεωσει αναλογα το ειδος του λογαριασμου?

Εαν θελεις να το χρησιμοποιεις μονο για πληρωμες τον απλο, εαν σου στελνουν χρηματα το premier

 

Το απλό διάλεξε. Χρέωση δεν έχει όταν στέλνεις λεφτά. Όταν δέχεσαι τότε υπάρχει χρέωση 10 ευρώ ανά 100 ευρώ (αν δεν κάνω λάθος).

H χρεωση για καθε εισπραξη ειναι 3,4% επι του ποσου + 0,35 euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι τόσο πολύ, νομίζω λιγότερο, 1 ευρώ αν η ανάληψη προς τον λογαριασμό σου είναι μέχρι 100 ευρώ, από 100 ευρώ κ άνω δεν υπάρχει χρέωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι τόσο πολύ, νομίζω λιγότερο, 1 ευρώ αν η ανάληψη προς τον λογαριασμό σου είναι μέχρι 100 ευρώ, από 100 ευρώ κ άνω δεν υπάρχει χρέωση

Αυτο που λες ειναι για αναληψη απο ΡΡ προς τραπεζικο λογαριασμο και νομιζω ειναι 3 ευρω μεχρι 100. Οι υπολοιπες χρεωσεις ειναι οταν δεχεσαι χρηματα στο λογαριασμο σου στο ΡΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε, με μπέρδεψες τώρα,

επειδή παίζω online στοίχημα,

αν ας πούμε κερδίσω 100 ευρώ κ θέλω να τα στείλω πρώτα στο paypal κ μετά στην κάρτα μου τι θα χρεωθώ;

 

(πες τα αναλυτικά καλύτερα για να καταλαβαινόμαστε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε, με μπέρδεψες τώρα,

επειδή παίζω online στοίχημα,

αν ας πούμε κερδίσω 100 ευρώ κ θέλω να τα στείλω πρώτα στο paypal κ μετά στην κάρτα μου τι θα χρεωθώ;

 

(πες τα αναλυτικά καλύτερα για να καταλαβαινόμαστε...)

Απ οσο γνωριζω στα on line στοιχηματα δε μεσολαβει paypal. Πληρωνεις απ ευθειας με πιστωτικη καρτα για να στοιχηματισεις και αν εχεις κερδισει και θελεις να αποσυρεις το ποσον, θα μπει κατ ευθεια στη καρτα σου χωρις καποια μεσολαβηση του ΡΡ και φυσικα χωρις καμια χρεωση. Υποθετικα τωρα ΕΑΝ μεσολαβουσε το ΡΡ, για τα 100 ευρω που θα πηγαιναν απο την εταιρια στοιχηματων στο λογαριασμο σου στο paypal οι κρατησεις θα ηταν 3,75 ευρω, και βεβαια δε θα μπορουσες να μεταφερεις χρηματα απο το ΡΡ στη καρτα σου, αλλα στο τραπεζικο σου λογαριασμο. Γιαυτη την μεταφορα χρηματων (απο το ΡΡ στο τραπεζικο λογαριασμο) εφ οσον ειναι πανω απο 100 ευρω, το ΡΡ δε σου κραταει τιποτα αλλα θα σου κρατησει η τραπεζα κατι μεταξυ 3 - 7 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε!

 

γίνεται να παίξεις στοίχημα online στις εταιρείς bwin, betfair, ladbrokes κλπ

η betfair πάντως λέει ότι δεν χρεώνει κάτι για μεταφορά σε paypal, αλλά κ στην ladbrokes που έκανα μεταφορά στο paypal, δεν με χρέωσε,

αλλά αυτό για την τράπεζα με ενδιαφέρει,

το ήξερα δηλαδή ότι πρέπει να δώσω τραπεζικό λογαριασμό,

αλλά σε κάθε περίπτωση κρατάει τόσα;

δηλαδή 3-7 ευρώ;

ή εξαρτάται από το ποσό που θα μεταφέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...