Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσους λογαριασμούς τραπεζών και πόσες κάρτες μπορούμε να συνδέσουμε με τον λογαριασμό μας paypal;  Νομίζω πως το όριο είναι 4 για κάθε περίπτωση (4 τράπεζες + 4 κάρτες), γνωρίζει κάποιος;

 

Μέχρι 8 κάρτες (διαπιστωμένα-δοκίμασα να περάσω 9η και δεν με άφησε ζητώντας να διαγράψω κάποια από τις προηγούμενες). Για λογαριασμούς δεν ξέρω. Είχα την εντύπωση ότι αφήνει μέχρι 2 μόνο, αλλά πέρασα πριν 1-2 μήνες και 3ο. Μπορεί να αφήνει και ακόμα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα. Έκανα αγορά Ιούνη 2016 Xiaomi mi4 από κουλικουλ. Ξαφνικά πριν ενάμιση μήνα έσβησε και δεν ξανααναψε.
Μέσω mail επικοινώνησα με κατάστημα ζητώντας να μου σταλεί καινούργιο . Έστειλα όπως είπα αυτό να το δουν με βίντεο ότι δεν άναβε κλπ. Ενώ είχε παραδοθεί το δέμα ,λέγανε ότι ότι δεν έφτασε και σε συνεχείς οχλήσεις μου δεν απαντούσαν στο mail. Φοβούμενος ότι καθυστερούν επίτηδες έκανα dispute στο PayPal και claim για refund ,γιατί τελείωνε η διορία των 180 ημερών .
Το PayPal την άλλη μέρα έκλεισε την υπόθεση λέγοντας να επικοινωνήσω με τον πωλητή. Τι κάνω τώρα. ;

Επεξ/σία από cmad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα. Έκανα αγορά Ιούνη 2016 Xiaomi mi4 από reportspam. Ξαφνικά πριν ενάμιση μήνα έσβησε και δεν ξανααναψε.

Μέσω mail επικοινώνησα με κατάστημα ζητώντας να μου σταλεί καινούργιο . Έστειλα όπως είπα αυτό να το δουν με βίντεο ότι δεν άναβε κλπ. Ενώ είχε παραδοθεί το δέμα ,λέγανε ότι ότι δεν έφτασε και σε συνεχείς οχλήσεις μου δεν απαντούσαν στο mail. Φοβούμενος ότι καθυστερούν επίτηδες έκανα dispute στο PayPal και claim για refund ,γιατί τελείωνε η διορία των 180 ημερών .

Το PayPal την άλλη μέρα έκλεισε την υπόθεση λέγοντας να επικοινωνήσω με τον πωλητή. Τι κάνω τώρα. ;

Από πού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να αλλάξω την διεύθυνση email που χρησιμοποιώ στο paypal και δεν με αφήνει. Τι πρέπει να κάνω;

 

Πάω να την κάνω edit και μου γράφει: This is your primary email address. Sorry, you cannot edit it.

 

Πάω να κάνω προσθήκη νέας διεύθυνσης και μου βγάζει: We're sorry. You cannot claim funds as you have requested payment from this account.

post-52872-0-25402500-1480860743_thumb.jpg

post-52872-0-59403700-1480860754_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το email στο Paypal δεν αλλαζει για κανεναν λογο.Επισης απο οτι καταλαβαινω για το δευτερο που ρωτας μαλλον εχεις κανει συναλλαγη με το μαιλ που προσπαθεις να προσθεσεις οποτε για αυτο δεν το δεχεται.Δοκιμασε καποιο αλλο ισως δουλεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το email στο Paypal δεν αλλαζει για κανεναν λογο.Επισης απο οτι καταλαβαινω για το δευτερο που ρωτας μαλλον εχεις κανει συναλλαγη με το μαιλ που προσπαθεις να προσθεσεις οποτε για αυτο δεν το δεχεται.Δοκιμασε καποιο αλλο ισως δουλεψει

Γίνεται να αλλάξεις το email. Προφανώς δεν με αφήνει να βάλω αυτό που θέλω γιατί τώρα που το θυμήθηκα το είχα χρησιμοποιήσει για το κόλπο με την μεταφορά χρημάτων όταν είχαν βγει τα capital controls.

Επεξ/σία από George!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εχθες το έχω κανει μια αγορά στο ebay και στην σελιδα του paypal η πληρωμη είναι σε κατασταση σε pending. Στη σελιδα του του ebay εμφανίζει μια κλεψιδρα ενω μεσω ebanking που κοίταξα η πληρωμή έχει γίνει κανονικά τα λεφτά έχουν φύγει απο τον λογαριασμό μου. Ξέρει κανεις τι μπορεί να έχει συμβεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εχθες το έχω κανει μια αγορά στο ebay και στην σελιδα του paypal η πληρωμη είναι σε κατασταση σε pending. Στη σελιδα του του ebay εμφανίζει μια κλεψιδρα ενω μεσω ebanking που κοίταξα η πληρωμή έχει γίνει κανονικά τα λεφτά έχουν φύγει απο τον λογαριασμό μου. Ξέρει κανεις τι μπορεί να έχει συμβεί?

 

Σαν τι να έχει συμβεί; Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα... Πλήρωσες, τα λεφτά έφυγαν από την κάρτα σου, η παραγγελία ετοιμάζεται. Με τα "pending" είπαμε μην ασχολείστε. Δεν έχουν κάποια ουσιαστική σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα έχουν φύγει από την κάρτα μου αλλά ο πωλητής δεν τα έχει λάβει. Στο status γράφει pending και έχουν συμπληρωθεί είδη 24 ώρες. Έχω κάνει αμέτρητες αγορές ποτέ όμως δεν συνέβαινε κάτι παρόμοιο όλες είχαν ολοκληρωθεί το πολύ μέσα σε πέντε λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρήματα έχουν φύγει από την κάρτα μου αλλά ο πωλητής δεν τα έχει λάβει. Στο status γράφει pending και έχουν συμπληρωθεί είδη 24 ώρες. Έχω κάνει αμέτρητες αγορές ποτέ όμως δεν συνέβαινε κάτι παρόμοιο όλες είχαν ολοκληρωθεί το πολύ μέσα σε πέντε λεπτά.

 

Δεν σε αφορά αυτό σου είπα. Δεν ασχολούμαστε με τα pending. Ήταν αργία χθες για αυτό το εμφανίζει ακόμα έτσι στην περίπτωσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , εχω παραγγείλει  μια θήκη κινητού άλλα κατα λάθος για αλλο μοντέλο και πλήρωσα μεσω paypal , προσπάθησα να επικοινωνήσω με το κατάστημα  αλλα το κατάστημα ειναι κλειστό , είναι εφικτό να ακυρώσω την συναλλαγή μου και πως ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , εχω παραγγείλει  μια θήκη κινητού άλλα κατα λάθος για αλλο μοντέλο και πλήρωσα μεσω paypal , προσπάθησα να επικοινωνήσω με το κατάστημα  αλλα το κατάστημα ειναι κλειστό , είναι εφικτό να ακυρώσω την συναλλαγή μου και πως ; 

 

Ο μόνος τρόπος είναι να επικοινωνήσεις με το κατάστημα όταν ανοίξει (αύριο υποθέτω).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα , εχω παραγγείλει μια θήκη κινητού άλλα κατα λάθος για αλλο μοντέλο και πλήρωσα μεσω paypal , προσπάθησα να επικοινωνήσω με το κατάστημα αλλα το κατάστημα ειναι κλειστό , είναι εφικτό να ακυρώσω την συναλλαγή μου και πως ;

Επικοινωνησες ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παλιά χρεωστική που έχω στο PayPal λήγει και μου έστειλαν καινούρια από την Πειραιώς, στο PayPal τι κάνω; η κάρτα έχει τα ίδια στοιχεία και νούμερα το μόνο που αλλάζει είναι ο κωδικός ασφαλείας πίσω. Κάνω διαγραφή την παλιά και προσθήκη την νέα; την αφήνω όπως είναι; προσθέτω και την άλλη παράλληλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...