Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Billator είπε

Υπάρχει buyer protection, το καλύτερο είναι να κάτσεις να το διαβάσεις μόνος σου. Χοντρικά καλύπτει περιπτώσεις όπως ότι το προϊόν δεν το έχεις παραλάβει (αν μιλάμε για κίνα να αργήσει πάνω από 60 μέρες), το προϊόν που παρέλαβες είναι χαλασμένο/κατεστραμμένο, όταν λείπουν πράγματα μέσα από μια παραγγελία κλπ.

Απλά να έχεις το νου σου ότι το Paypal είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ σου (έσχατη)  λύση σε οποιοδήποτε πρόβλημα και αν προκύψει. Πάντα πρώτα πρέπει να προσπαθήσεις να βρίσκεις λύση με τα καταστήματα που αγοράζεις το προϊόν. Αν δεν βγάλεις άκρη μαζί τους τότε καταφεύγεις στην paypal. 

Τα λεφτά τα παίρνεις πίσω μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία του dispute στο paypal. Παίρνει από 5-25 μέρες.
Απλά εσύ ξέρεις ότι θα τα πάρεις οπότε δεν σε νοιάζει και να αργήσουν. 

τελεια σε ευχαριστω για την απαντηση σου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βρε παιδιά αντιμετωπίζεται και εσείς θέμα με την είσοδο στο PayPal μέσω ebay?

Προσπαθώ από χτες να πληρώσω μια αγορά και δεν μπαίνει με τίποτα. Στην κανονική σελίδα του PayPal μπαίνω κανονικά.

Έχω δοκιμάσει και από κινητό, ταμπλετ και σταθερό  pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Lnk Hlk είπε

Καλημέρα παιδιά. Επειδή στην κάρτα που θέλω να συνδέσω δεν έχω ebanking να δώ τον 4ψήφιο κωδικό, στο ΑΤΜ σε πόσες μέρες φαίνεται να πάω να δω?

πάρε τηλεφωνο το support της τραπεζας σου και θα στο πουν αυτοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα! Θέλω να σας ρωτήσω το εξής: έχω account στην paypal αλλά προσπαθώ να ανοίξω και ένα καινούριο για την μητέρα μου. Ενώ της έχω βάλει στο sign up σωστά όλα τα στοιχεία (με λατινικούς χαρακτήρες) και χωρίς συντμήσεις ή ψευδώνυμα κλπ μου βγάζει το μήνυμα please check your information and try again. Γιατί γίνεται αυτό;;; Κοίταξα τα στοιχεία που έχω βάλει ξανά και ξανά και είναι σωστά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Θα ήθελα ανα κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει με την όλη φάση της PayPal και πως μπορώ να εξασφαλίσω τα χρήματα μου, εφόσον θα αγοράσω ένα προϊόν εντός Ελλάδας από ιδιώτη.

Ψάχνοντας στο forum είδα κάτι σχετικά με ένα "τιμολόγιο" που προσφέρει  η PayPal ώστε όταν εγώ θα βάλω τα λεφτά στον πωλητή να ξέρει το paypal ότι έγινε η τάδε συναλλαγή κ αυτός μου πούλησε το χ προϊόν. 

Ισχύει όλο Αυτό? Επίσης δεν θα σας ενοχλούσα αλλά μιλάμε για αγορά άνω 500€.

Έψαξα σε αυτό το ποστ βρήκα κάποια πραγματάκια απλά θέλω κάποιος αν μπορεί να μου επιβαιβεωση την όλη φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα μαγκες

ειχα κανει μια paypal πριν αρκετα χρονια και την χρησιμοποιω κανονικα(επο τραπεζα εθνικη).

θελω να κανω μια δευτερη σε αλλη τραπεζα (πειραιως)και το δευτερο μειλ μου και εχω καποιες αποριες

-καταρχην γινεται ετσι?γιατι  θα βαλω τα ιδια προσωπικα στοιχεια(ονομα,οδο, κτλ) παιζει καποιο ρολο αυτο?

-μετα την ολοκληρωση της διαδικασιας πρπει να παω απο την τραπεζα?κατι τετοιο θυμαμαι η δεν ισχυει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MerlinB4 είπε

Καλησπέρα!

Θα ήθελα ανα κάποιος μπορεί να με διαφωτίσει με την όλη φάση της PayPal και πως μπορώ να εξασφαλίσω τα χρήματα μου, εφόσον θα αγοράσω ένα προϊόν εντός Ελλάδας από ιδιώτη.

Ψάχνοντας στο forum είδα κάτι σχετικά με ένα "τιμολόγιο" που προσφέρει  η PayPal ώστε όταν εγώ θα βάλω τα λεφτά στον πωλητή να ξέρει το paypal ότι έγινε η τάδε συναλλαγή κ αυτός μου πούλησε το χ προϊόν. 

Ισχύει όλο Αυτό? Επίσης δεν θα σας ενοχλούσα αλλά μιλάμε για αγορά άνω 500€.

Έψαξα σε αυτό το ποστ βρήκα κάποια πραγματάκια απλά θέλω κάποιος αν μπορεί να μου επιβαιβεωση την όλη φάση.

Θα πεις στον πωλητή να σου στειλει μέσω παυπαλ invoice, έτσι είσαι εξασφαλισμένος και καλύπτεσαι απο το ππ

2 ώρες πριν, di maria kun είπε

γεια χαρα μαγκες

ειχα κανει μια paypal πριν αρκετα χρονια και την χρησιμοποιω κανονικα(επο τραπεζα εθνικη).

θελω να κανω μια δευτερη σε αλλη τραπεζα (πειραιως)και το δευτερο μειλ μου και εχω καποιες αποριες

-καταρχην γινεται ετσι?γιατι  θα βαλω τα ιδια προσωπικα στοιχεια(ονομα,οδο, κτλ) παιζει καποιο ρολο αυτο?

-μετα την ολοκληρωση της διαδικασιας πρπει να παω απο την τραπεζα?κατι τετοιο θυμαμαι η δεν ισχυει?

Να σου πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι θέλεις να κανεις, δεύτερος πάντως λογαριασμός στο παυπαλ δεν επιτρέπεται, εκτός αν ειναι επαγγελματικός

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι. Δυστυχώς ούτε ο καθαρισμος των cookies ούτε το άνοιγμα σε αλλο browser σε private mode έλυσε το πρόβλημα που μου πρότεινε ένα μέλος. Μήπως ξέρετε τι άλλο μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, flak85 είπε

Καλησπέρα και πάλι. Δυστυχώς ούτε ο καθαρισμος των cookies ούτε το άνοιγμα σε αλλο browser σε private mode έλυσε το πρόβλημα που μου πρότεινε ένα μέλος. Μήπως ξέρετε τι άλλο μπορώ να κάνω;

Το πιο πιθανόν ειναι να κανεις λάθος στα στοιχεία που βάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, είχα λογαριασμό PayPal αλλά δεν τον είχα χρησιμοποιήσει, αφου κατάφερα να βρώ κωδικούς και να συνδεθώ, προσπαθησα να συνδεσω την prepaid card της Πειραιώς που εχω αλλά μου βγαζει μήνυμα οτι η κάρτα αυτή είναι συνδεδεμένη με κάποιο άλλο λογαριασμό παυπαλ. Απλά δεν γίνεται αυτό γιατί την εχω λιγους μήνες ενω τον λογαριασμό είχα χρόνια να τον ανοιξω. Εστειλα e-mail sto support καιετα απο 2 μέρες μου απάντησαν οτι ειδαν το μήνυμα που έβγαλε αλλά καλύτερα να τους παρω τηλέφωνο να μιλήσουμε,κατι που δεν παίζει γιατι δεν τα παω καλά στον προφορικό λόγο στα αγγλικά, άσε και τις χρεώσεις. Ξέρει κανείς τίποτα γι'αυτό το πρόβλημα που μου έχει τύχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν δεν πάρεις τηλέφωνο άκρη δεν θα βρεις

Μια αλλη λύση ειναι να ξεχάσεις αυτήν την κάρτα και να προσθέσεις κάποια αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...