Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα προσπάθησα 2 φόρες να αγοράσω κάτι απο ebay, ο πωλητής είναι στην πολώνια

για κάποιο λόγο δεν δεχετε πληρωμή μεσώ paypal απο Ελλάδα γιατι γινετε αυτο? 

αν προσθέσω τα χρήματα στο paypal balance να μην τα τραβηξει από την κάρτα δηλαδή θα κάνω τίποτα

μου εστηλε και ο πωλητής μήνυμα οτι υπάρχει θέμα με την Ελλάδα και αν θέλω να μου δώσει  τον τραπεζικό του λογαριασμό να του κάνω κατάθεση κάτι που δεν δέχτηκα φυσικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, FORIS78 είπε

καλησπέρα προσπάθησα 2 φόρες να αγοράσω κάτι απο ebay, ο πωλητής είναι στην πολώνια

για κάποιο λόγο δεν δεχετε πληρωμή μεσώ paypal απο Ελλάδα γιατι γινετε αυτο? 

αν προσθέσω τα χρήματα στο paypal balance να μην τα τραβηξει από την κάρτα δηλαδή θα κάνω τίποτα

μου εστηλε και ο πωλητής μήνυμα οτι υπάρχει θέμα με την Ελλάδα και αν θέλω να μου δώσει  τον τραπεζικό του λογαριασμό να του κάνω κατάθεση κάτι που δεν δέχτηκα φυσικά

Στις κάρτες ισχύει ακομα κάποιου ειδους capital control και για κάποιες κατηγορίες ειδών δεν γίνονται συναλλαγές με ελληνικές κάρτες (ουτε μεσω paypal). Αν με την ιδια καρτά, το ιδιο paypal και το ιδιο λογαριασμο ebay εχεις ψωνίσει αλλα πραγματα, τοτε αυτο που θες απο τον πολωνο ειναι στις αποκλεισμενες κατηγορίες. Η λύση ειναι να κάνεις έμβασμα στο paypal για να βάλεις balance και να ψωνίσεις ή να χρησιμοποιήσεις ΜΗ ελληνική κάρτα.

Βέβαια, υπάρχει και το αλλο ενδεχόμενο, να εχει προβλημα ο λογαριασμός paypal του πωλητή, πχ να ειναι μπλοκαρισμένος. Ορθα όμως δεν εκανες έμβασμα στον τραπεζικό του λογαριασμο γιατί δεν εχεις καμια ασφάλεια για τη συναλλαγη. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα copper ihs θέλω να πάρω για τον επεξεργαστή

https://www.ebay.com/itm/Coffee-Lake-Delid-i7-i5-Copper-IHS-Delid-8700k-8600k-8350k/192608700083?hash=item2cd85f86b3:g:exQAAOSwzita-~AM

προσπαθώ να προσθέσω τον τραπεζικό μου λογαριασμό στο paypal και κάτι σκάλωμα τρώει προσπαθήστε αργότερα λέει

το θέμα είναι με το έμβασμα ότι θα χρεωθώ παραπάνω απο την άξια του αντικείμενου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ελληνικος τραπεζικός δεν μπαινει για αγορες, παρα μονο για να "τραβηξουμε" λεφτα ΑΠΟ το paypal ΠΡΟΣ τον λογαριασμό μας. 

Άλλες αγορές αγορές απο το ebay με το ιδιο paypal/κάρτα έχεις κάνει; Λεφτά έχει; Αν ναι, τότε είναι σιγουρα ειτε περιορισμενο ειδος ή ο λογαριασμος του χρηστη εχει προβλημα. Έμβασμα στο paypal εχει ειδική διαδικασία. 

αν θες γενικοτερα τη συμβουλή μου, βγάλε μια κάρτα revolut (υπάρχει ειδική συζήτηση) και ψώνιζε με αυτή στο paypal. Στο έμβασμα από τον τραπεζικό σου λογαριασμό στη revolut ειναι 1 ευρω μεσω web banking, οποτε μια στο τοσο στελνεις χρηματα, μετα απο 2-3 εργασιμες ειναι στη revolut και ψωνιζεις. Δεν μου εχει κολλησει πουθενα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις φίλος, έχει χρήματα μέσα η κάρτα και έχω κάνει πολλές απροβληματιστες συναλλαγές από το paypal  μου

μόνο με αυτόν στην πολώνια και στο sport direct έχω θέμα, τεσπα θα δω για την revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, FORIS78 είπε

ένα copper ihs θέλω να πάρω για τον επεξεργαστή

https://www.ebay.com/itm/Coffee-Lake-Delid-i7-i5-Copper-IHS-Delid-8700k-8600k-8350k/192608700083?hash=item2cd85f86b3:g:exQAAOSwzita-~AM

προσπαθώ να προσθέσω τον τραπεζικό μου λογαριασμό στο paypal και κάτι σκάλωμα τρώει προσπαθήστε αργότερα λέει

το θέμα είναι με το έμβασμα ότι θα χρεωθώ παραπάνω απο την άξια του αντικείμενου.

Το έμβασμα στο paypal κοστίζει μόνο 1€ όταν γίνεται μέσω ebanking

Επεξ/σία από alfeios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FORIS78 είπε

ευχαριστώ για τις απαντήσεις φίλος, έχει χρήματα μέσα η κάρτα και έχω κάνει πολλές απροβληματιστες συναλλαγές από το paypal  μου

μόνο με αυτόν στην πολώνια και στο sport direct έχω θέμα, τεσπα θα δω για την revolut

Εγώ πάλι ένα μήνα πριν που αγόρασα μέσω paypal στο sportsdirect μια χαρά έγινε η συναλλαγή μου χωρίς κανένα πρόβλημα αν φυσικά μιλάμε για το ίδιο site έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FORIS78 είπε

Για το ιδιο μιλάμε ποτέ δεν έχω κάνει επιτυχημένη συναλλαγή  από όταν ξεκίνησαν τα capitals , η κάρτα που έχω στο PayPal  είναι της εθνικής 

Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με Εθνική. Πες τους ότι έχεις θέμα με τη συγκεκριμένη συναλλαγη και θα το φτιάξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, FORIS78 είπε

Για το ιδιο μιλάμε ποτέ δεν έχω κάνει επιτυχημένη συναλλαγή  από όταν ξεκίνησαν τα capitals , η κάρτα που έχω στο PayPal  είναι της εθνικής 

Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο αλλά η κάρτα που έχω συνδέσει με το paypal είναι από την alpha bank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει ρόλο ναι και ένας συνάδελφος μου εχει θέμα με την  εθνική και το paypal για αγορες απο συγκεκριμενες χωρες, το περιεργο ειναι οτι ενω δεν περναει στο sportdirect

έχω κάνει κανονικά άλλες συναλλαγες με πωλητές στην αγγλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...