Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Paragontas-x

 

Μόνος σου "ξέφυγες" από το θέμα.
Εφόσον ο λογαριασμός σου παραβιάστηκε από κάποιον τρίτο, μόνο ακολουθώντας αυτά που ζητάνε θα τον ανακτήσεις.
Δηλαδή που είναι το παράλογο;
Θα σου άρεσε να "ξεπαγώσει" το account  έτσι απλά με ένα email;

Εμ σε "χακέψανε" όπως λες, εμ κοιτάς πως να αποφύγεις τις δικλείδες ασφαλείας που στο κάτω κάτω ΕΣΕΝΑ προστατεύουν.
Αφού δεν σου αρέσουν οι απαντήσεις που παίρνεις, κάτσε να το συζητάς ακόμα ενώ ο λογαριασμός σου και πιθανά κεφάλαια είναι σε χέρια άλλων...

Επεξ/σία από grinder_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μάλλον δεν διάβασες τα προηγούμενα  ποστ μου. 

 

Δεν χακεψαν κανένα λογαριασμό μου και δεν κοίταξα να αποφύγω κανένα καμκανδικλειδα ασφαλείας απλά λέω γιατί να μην δέχονται και έγγραφα που είναι ποιο παλιά από 15 χρόνια ειδικά για κάποια που δεν τα ανανεώνουμε κάθε τρεις και λίγο όπως είπε και ένα άλλο παιδί εδώ μέσα. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, isay είπε

Μονο αν έκανες αγορά ειδους (και οχι υπηρεσίας) το οποιο δεν παρέλαβες, οποτε ανοιγεις dispute και αποφασιζει το paypal.

Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις μονο αν ο αποδεκτης σου στειλει πισω τα χρηματα

Να κάνω μια διόρθωσει στην  ερώτηση μου. Έκανα μια πληρωμη μέσω paypal . Γίνετε να πάρω τα χρήματα πίσω;;;

Μάλλον η απάντηση είναι η ίδια μου που έδωσες. 

 

Επεξ/σία από kost90
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Paragontas-x

Ε τι ρωτάς τότε υποθετικά;
Εσύ είπες:

Αναφορά σε κείμενο

Σε περίπτωση που ο λογαριασμός μας πέσει σε hack ή γίνει κάποια αγορά που δεν την αναγνωρίζουμε

Αναφορά σε κείμενο

Γιατί με την τηλεφωνική υποστήριξη που μίλησα μου είπαν ότι προτιμούν να είναι μέχρι 15 χρόνων και λιγότερα χρόνια.

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και δεν γνωρίζουμε τι έγγραφα μπορεί να ζητήσουν.
Αν και όποτε βρεθείς σε αυτή την περίπτωση αναγκαστικά θα πρέπει να παρέχεις τα απαραίτητα αποδεικτικά.
Αφού δεν έχεις θέμα με το account σου, το verify δεν είναι υποχρεωτικό.
Δεν κλειδώνουν έτσι απλά οι λογαριασμοί.

Άρα δεν καταλαβαίνω που ακριβώς θέλεις να καταλήξεις.

Αναφορά σε κείμενο

Και να ήθελες να τα αλλάξεις δεν στα αλλάζουν αν δεν τα έχεις χάσει ή στα έχουν κλέψει

Αναφορά σε κείμενο

Δεν λέει κανένας νόμος ότι πρέπει να αλλάζεις την αστυνομική ταυτότητα κάθε 15 χρόνια και δεν ξέρω που είδες κάτι τέτοιο.

Σου απάντησαν συγκεκριμένα αλλά συνεχίζεις:

Αναφορά σε κείμενο

Αν δεν είναι υποχρεωτικό για την χρήση της ταυτότητας τους σε κάτι να την έχουν ανανέωση σε λιγότερο από 15 χρόνια πίστεψε με κανείς δεν το κάνει.

Εσύ λοιπόν που (θα) έχεις θέμα με το paypal (ή όπου αλλού) ευκαιρία είναι να ανανεώσεις την ταυτότητά σου. Ή να βγάλεις διαβατήριο.
Που είναι το πρόβλημα και σε απασχολεί η 15ετή ανανέωση εάν είναι να ανακτήσεις τον λογαριασμό σου;
Επίσης 15ετία δεν θεωρείται "κάθε τρεις και λίγο" πόσο μάλλον >15...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ερώτηση έγινε γιατί την έπαθε ένας φίλος και έστειλε το δίπλωμα οδήγησης του που ήταν πολύ περισσότερο από 15 χρόνια και το δέχτηκαν και μόλις σήμερα του ενεργοποίησαν τον λογαριασμό PayPal κανονικά. 

Επειδή βιαζόταν λίγο τους πήρε τηλέφωνο και του αναίρεσαν τον προσωρινό αποκλεισμό μετά από επαλήθευση ότι είναι αυτός μέσω τηλεφώνου και αφού είχε αλλάξει τον κωδικό και είχε στείλει το δίπλωμα του.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kost90 είπε

Να κάνω μια διόρθωσει στην  ερώτηση μου. Έκανα μια πληρωμη μέσω paypal . Γίνετε να πάρω τα χρήματα πίσω;;;

Μάλλον η απάντηση είναι η ίδια μου που έδωσες. 

Ναι.

Υποθετω οτι ειναι αυτό που διαβάζω, οχι κάτι περιπλοκο ή ιδιαίτερο. Δηλαδή απο το paypal σου, εστειλες ενα Χ ποσό σε κάποιο email στο paypal για κάποιο λογο που αφορά αγορά (χειροπιαστου) ειδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kost90 είπε

Να κάνω μια διόρθωσει στην  ερώτηση μου. Έκανα μια πληρωμη μέσω paypal . Γίνετε να πάρω τα χρήματα πίσω;;;

Μάλλον η απάντηση είναι η ίδια μου που έδωσες. 

Νομίζω γίνεται να πάρεις τα λεφτά σου πίσω αλλά μέχρι ένα χρονικό διάστημα απ' όταν τα έστειλες και αν το δεχτεί και το άτομο το οποίο έστειλες τα λεφτά.

Προς τους ποιο έμπειρους με το paypal. Καλά δεν τα θυμάμαι?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γρήγορη ερώτηση: Θέλω να μεταφέρω το paypal balance στον τραπεζικο μου λογαριασμο, παταω μεταφορα και μου γράφει χρέωση 0 ευρώ. Τελευταία φορά όμως που το έκανα αυτό και μετέφερα 15 ευρώ, μου είχε κρατήσει 3 ευρω και μπηκαν 12! , η αλήθεια είναι οτι δεν έδωσα σημασια τοτε. Τι έπαιξε; να κάνω την μεταφορα τωρα ή θα μου τα ξαναφαει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, splanis είπε

γρήγορη ερώτηση: Θέλω να μεταφέρω το paypal balance στον τραπεζικο μου λογαριασμο, παταω μεταφορα και μου γράφει χρέωση 0 ευρώ. Τελευταία φορά όμως που το έκανα αυτό και μετέφερα 15 ευρώ, μου είχε κρατήσει 3 ευρω και μπηκαν 12! , η αλήθεια είναι οτι δεν έδωσα σημασια τοτε. Τι έπαιξε; να κάνω την μεταφορα τωρα ή θα μου τα ξαναφαει;

Από το psypsl είναι δωρεάν. Τα 3€ τα χρέωσε η τράπεζα σου. Ήταν χρέωση για εισερχόμενο έμβασμα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alfeios είπε

Από το psypsl είναι δωρεάν. Τα 3€ τα χρέωσε η τράπεζα σου. Ήταν χρέωση για εισερχόμενο έμβασμα

3 ευρω στα 15 αν ειναι δυνατον 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, splanis είπε

3 ευρω στα 15 αν ειναι δυνατον 😂

Μίλα με την τράπεζα σου (υποθέτω alpha bank/eurobank?) να ενημερωθείς και να διαμαρτυρηθείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spartak1 είπε

Μίλα με την τράπεζα σου (υποθέτω alpha bank/eurobank?) να ενημερωθείς και να διαμαρτυρηθείς

καλα εχει περασει κανας μηνας τωρα, απλα δεν θα το ξανακανω :P

eurobank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, splanis είπε

καλα εχει περασει κανας μηνας τωρα, απλα δεν θα το ξανακανω :P

eurobank

 Ολες οι τράπεζες χρεώνουν τα εισερχόμενα εμβάσματα, δες τα τιμολόγια τους, κάποιες έχουν και 4ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάνεις withdraw σου τραβάει πάλι λεφτά η τράπεζα σου?

Αν θέλεις να μεταφέρεις λεφτά από τον paypal λογαριασμό σου στο λογαριασμό τράπεζας που έχεις συνδέσει με το paypal ποια μέθοδο προτείνετε και γιατί?

 

Και αν λήξει η κάρτα που έχεις συνδέσει με το λογαριασμό σου η νέα που θα σου έρθει για να την βάλεις πρέπει να το κάνεις από την αρχή(Εννοώ να περιμένεις 2-5 μέρες να σου έρθει ο κωδικός επαλήθευσης από το 1 ευρώ που θα σου τραβήξει το paypal για να το βάλεις στο paypal)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω θεμα.δεν μου δεχετε τις.καρτες το ψυφικο πορτοφολη...ειχα βαλει την viza  εθικης,πιγα να την ενεργοποιησω με το κοδικο μου εστηλαν μηνημα η paypal οτι ενεγροποιηθικε.αλλα η κατρα δεν ειναι στο πορτοφολη...δεν φαινετε ουτε μπωρο να βαλω αλλη καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...