Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, splanis είπε

καλησπερα πηρα κατι keys απο ebay για office τα οποια δεν δουλευαν(ο πωλητης ειχε αρκετα θετικα feedback), ενταξει δεν ηταν πολλα τα λεφτα , αλλα μπορω να κανω κατι μεσω paypal/ebay για refund? και ποιες οι διαδικασιες;

  •  

Το παυπαλ δεν επιστρέφει χρηματα για κλειδιά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, splanis είπε

καλησπερα πηρα κατι keys απο ebay για office τα οποια δεν δουλευαν(ο πωλητης ειχε αρκετα θετικα feedback), ενταξει δεν ηταν πολλα τα λεφτα , αλλα μπορω να κανω κατι μεσω paypal/ebay για refund? και ποιες οι διαδικασιες;

  •  

Αυτο που σου ειπε ο nikos. Γενικά το paypal δεν ασχολειται με μη υλικες υπηρεσίες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδια,

Εχει κανενας θεμα με το wallet οταν παει να το ανοιξει απο την σελιδα του pp?
Εμενα συνεχεια μου γραφει οτι υπαρχει καποιο λαθος στο να τραβηξει τα στοιχεια και μου λεει να προσπαθησω αργοτερα αλλα αυτο γινεται εδω και ενα μηνα.
Θελω να μετατρεψω καποια USD σε EUROS και δεν μπορω.
Εχω στειλει μηνυμα στο pp και ακομα περιμενω να μου απαντησουν.

Το ειχε κανενας το προβλημα αυτο?

Επεξ/σία από stonecityboys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας,

Έχω κάνει ένα dispute για μία παραγγελία που δεν ήρθε ποτέ και ενώ του είχα πει και με είχε χρεώσει tracking, δεν έβαλε ποτέ.

Έστω ότι την ξαναστέλνει ο πωλητής και περάσουν οι μέρες που έχω περιθώριο για claim και έρθουν και δεν είναι σωστά τα αντικείμενα (πολύ φοβάμαι ότι θα τα στείλει λάθος γιατί μία τιμή ήταν too good to be true τελικά αλλά το κατάλαβα αργότερα), θα μπορέσω να ξανανοίξω dispute ή να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stonecityboys είπε

Καλημερα παιδια,

Εχει κανενας θεμα με το wallet οταν παει να το ανοιξει απο την σελιδα του pp?
Εμενα συνεχεια μου γραφει οτι υπαρχει καποιο λαθος στο να τραβηξει τα στοιχεια και μου λεει να προσπαθησω αργοτερα αλλα αυτο γινεται εδω και ενα μηνα.
Θελω να μετατρεψω καποια USD σε EUROS και δεν μπορω.
Εχω στειλει μηνυμα στο pp και ακομα περιμενω να μου απαντησουν.

Το ειχε κανενας το προβλημα αυτο?

Γύρνα το παυπαλ στα αγγλικά.

2 ώρες πριν, tolhc1234 είπε

Καλημέρα σας,

Έχω κάνει ένα dispute για μία παραγγελία που δεν ήρθε ποτέ και ενώ του είχα πει και με είχε χρεώσει tracking, δεν έβαλε ποτέ.

Έστω ότι την ξαναστέλνει ο πωλητής και περάσουν οι μέρες που έχω περιθώριο για claim και έρθουν και δεν είναι σωστά τα αντικείμενα (πολύ φοβάμαι ότι θα τα στείλει λάθος γιατί μία τιμή ήταν too good to be true τελικά αλλά το κατάλαβα αργότερα), θα μπορέσω να ξανανοίξω dispute ή να κάνω κάποια άλλη ενέργεια;

Ευχαριστώ.

ΟΧΙ δεν μπορείς να ανοιξεις αλλο dispute

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Γύρνα το παυπαλ στα αγγλικά.

ΟΧΙ δεν μπορείς να ανοιξεις αλλο dispute

Το ιδιο μου κανει και στα Ελληνικα και στα Αγγλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, stonecityboys είπε

Το ιδιο μου κανει και στα Ελληνικα και στα Αγγλικα.

Σε μενα λειτουργεί κανονικά

Αφου κάνεις login πατα το παρακάτω λινκ

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-currencies

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αν εχει χιλιοειπωθει η ερωτηση μου,

σχετικα με το παυπαλ,ποια η διαφορα αν συνδέσω καρτα με το αν συνδεσω τραπεζικο λογαριασμο?

και,στο παυπαλ "φορτώνω" χρηματα να εχω διαθεσιμα για αγορες ή οταν κανω καποια αγορα απο καποιο καταστημα και βαλω τα στοιχοια του παυπαλ τοτε "τραβαει" τα λεφτα απο την καρτα/τραπεζικο λογαριασμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DYEL είπε

Συγνώμη αν εχει χιλιοειπωθει η ερωτηση μου,

σχετικα με το παυπαλ,ποια η διαφορα αν συνδέσω καρτα με το αν συνδεσω τραπεζικο λογαριασμο?

και,στο παυπαλ "φορτώνω" χρηματα να εχω διαθεσιμα για αγορες ή οταν κανω καποια αγορα απο καποιο καταστημα και βαλω τα στοιχοια του παυπαλ τοτε "τραβαει" τα λεφτα απο την καρτα/τραπεζικο λογαριασμο?

Αν φορτώνεις το λογαριασμο balance του paypal με έμβασμα και μετά ψωνιζεις με τπ balance και δεν εχει καμια διαφορα αν εχεις δηλωσει καρτα/τραπεζα ή τιποτα. 

Αν όμως δηλώσεις κάρτα/τράπεζα(*) τοτε δε χρειάζεται να κάνεις έμβασμα για να γεμισεις το balance. Κάθε φορα που θα ψωνιζεις με paypal, αυτο θα τραβά αυτοματα τα χρήματα απο την καρτα/τράπεζα(*) και θα γινεται η πληρωμη-συναλλαγή. 

(*)Στην ελλαδα λογω capital controls, δεν γίνεται το paypal να τραβηξει χρηματα απευθειας απο τον δηλωμένο τραπεζικό λογαριασμο, αλλα μπορει να τραβήξει απο την δηλωμένη κάρτα (**). Αρα αν εχεις δηλωμένο μονο τραπεζικο λογαριασμο δεν θα μπορεις να κάνεις αγορες. 

(**) Εννοιοτε και κάποια καταστήματα και ειδη αγορών, ουτε απο την καρτα μπορει να τραβήξει χρηματα, πάλι λογω capital control. Πλέον ειναι πολύ σπάνιο και για ειδικές περιπτώσεις, αλλά μεχρι προπερσι ήταν γενικά συχνο. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2018 στις 5:50 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Σε μενα λειτουργεί κανονικά

Αφου κάνεις login πατα το παρακάτω λινκ

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-currencies

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΜΕ ΕΣΩΣΕς!!!! 😂
Σε Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Τώρα γιατί το κάνει αυτό μεσώ από το wallet να μην μπαίνει και βάζοντας την διεύθυνση που μου έδωσες, να μπαίνει κανονικά (που σημαίνει ότι το σύστημα τους δουλεύει) δεν μπορώ να το καταλάβω.
Αυτοί από το pp μου απάντησαν να καθαρίσω τα cookies/cashe και να δοκιμάσω από άλλη συσκευή πράγμα που δεν δούλεψε σε καμιά περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2018 στις 7:28 ΜΜ, 1988panos2171 είπε

Aν καταργήσω μια κάρτα από το pp και την ξαναπεράσω θέλει πάλι ενεργοποίηση με τον 4ψήφιο κωδικό;

 

Στις 8/9/2018 στις 7:56 ΜΜ, Mr_Terror είπε

Ναι θελει τον 4ψηφιο.

 

Δεν ξέρω αν ίσχυε παλαιότερα αλλά πλέον δεν ισχύει. Δοκίμασα να κάνω πληρωμή και έγινε, ενώ δε μου ήρθε ποτέ 4ψηφιος κωδικός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, 1988panos2171 είπε

Δεν ξέρω αν ίσχυε παλαιότερα αλλά πλέον δεν ισχύει. Δοκίμασα να κάνω πληρωμή και έγινε, ενώ δε μου ήρθε ποτέ 4ψηφιος κωδικός.

Κάρτες που ηταν συνδεμένες και δεν εχουν αλλάξει στοιχεία δεν χρειάζονται επιβεβαίωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...