Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κατάλαβα, απλά είχα κάνει την ερώτηση και πήρα λανθασμένα την αντίθετη απάντηση οπότε το αναφέρω ώστε να είναι ξεκάθαρο για τους επόμενους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσπαθώ να συνδέσω την κάρτα μου (visa debit card) στο paypal αλλά γράφει οτι η κάρτα δεν μπορεί να γίνει δεκτή και να δοκιμάσω κάποια άλλη....  η κάρτα έχει κανονικά υπόλοιπο.

Αν δεν βρεθεί λύση μήπως θα ήταν καλύτερη λύση να συνδέσω τραπεζικό λογαριασμό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που ο λογαριασμός μας πέσει σε hack ή γίνει κάποια αγορά που δεν την αναγνωρίζουμε και πρέπει να στείλουμε στο paypal κάποιο έγγραφο που πιστοποιεί ότι είμαστε εμείς και να αλλάξουμε τον κωδικό log in μας και όλα μας τα έγραφα όπως π.χ. το δίπλωμα οδήγησης μας ή η αστυνομική μας ταυτότητα είναι παλιότερη από 15 χρόνια που γίνονται δεκτά τι κάνουμε?

 

Τι φώτο εγγράφου στέλνουμε στο paypal ώστε να ξανά ενεργοποίηση σε πλήρη λειτουργία το λογαριασμό μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Σε περίπτωση που ο λογαριασμός μας πέσει σε hack ή γίνει κάποια αγορά που δεν την αναγνωρίζουμε και πρέπει να στείλουμε στο paypal κάποιο έγγραφο που πιστοποιεί ότι είμαστε εμείς και να αλλάξουμε τον κωδικό log in μας και όλα μας τα έγραφα όπως π.χ. το δίπλωμα οδήγησης μας ή η αστυνομική μας ταυτότητα είναι παλιότερη από 15 χρόνια που γίνονται δεκτά τι κάνουμε? 

Τι φώτο εγγράφου στέλνουμε στο paypal ώστε να ξανά ενεργοποίηση σε πλήρη λειτουργία το λογαριασμό μας? 

θα στείλεις αυτα που έχεις και ας είναι παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα δεχτούν?

 

Γιατί με την τηλεφωνική υποστήριξη που μίλησα μου είπαν ότι προτιμούν να είναι μέχρι 15 χρόνων και λιγότερα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Θα τα δεχτούν?

Γιατί με την τηλεφωνική υποστήριξη που μίλησα μου είπαν ότι προτιμούν να είναι μέχρι 15 χρόνων και λιγότερα χρόνια. 

Λογικο είναι αυτο που σου λένε. Πρέπει να τα αλλάξεις κάποια στιγμη σύντομα. Αλλα αφού δεν έχεις κάτι πιο πρόσφατο τι θα κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μου κάνεις πλάκα έτσι?

Δηλαδή εσύ κάθε 15 χρόνια αλλάζεις το δίπλωμα σου ή την αστυνομική σου ταυτότητα?

Και να ήθελες να τα αλλάξεις δεν στα αλλάζουν αν δεν τα έχεις χάσει ή στα έχουν κλέψει η δημόσιες υπηρεσίες που είναι υπεύθυνες για αυτά.

 

Μην τρελαθούμε τώρα.

Κάποια έγγραφα τα αλλάζουμε πολύ αργά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Τώρα μου κάνεις πλάκα έτσι?

Δηλαδή εσύ κάθε 15 χρόνια αλλάζεις το δίπλωμα σου ή την αστυνομική σου ταυτότητα?

Και να ήθελες να τα αλλάξεις δεν στα αλλάζουν αν δεν τα έχεις χάσει ή στα έχουν κλέψει η δημόσιες υπηρεσίες που είναι υπεύθυνες για αυτά.

Μην τρελαθούμε τώρα. 

Κάποια έγγραφα τα αλλάζουμε πολύ αργά. 

Την  αστυνομική ταυτότητα προφανως και την έχω αλλάξει, το δίπλωμα όχι. Υποχρεούσαι από το νομο να την αλλάζεις την ταυτότητα.

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω.

Από το νόμο υποχρεούσε να αλλάζεις την αστυνομική ταυτότητα αν αλλάξει κάτι π.χ. αν παντρευτείς κ.τ.λ.

 

Δεν λέει κανένας νόμος ότι πρέπει να αλλάζεις την αστυνομική ταυτότητα κάθε 15 χρόνια και δεν ξέρω που είδες κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δεν νομίζω.

Από το νόμο υποχρεούσε να αλλάζεις την αστυνομική ταυτότητα αν αλλάξει κάτι π.χ. αν παντρευτείς κ.τ.λ.

Δεν λέει κανένας νόμος ότι πρέπει να αλλάζεις την αστυνομική ταυτότητα κάθε 15 χρόνια και δεν ξέρω που είδες κάτι τέτοιο.

Καλό είναι να μη μιλάς αν δε γνωρίζεις και μάλιστα εχεις και ύφος

http://www.hellenicpolice.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=139&Itemid=132&lang

Πότε πρέπει να αντικαταστήσω το δελτίο ταυτότητάς μου;
 
1. Σε περίπτωση που έχει αλλάξει οποιοδήποτε στοιχείο της ταυτότητας σας
2. Σε περίπτωση που δεν αναγράφεται στο δελτίο ταυτότητας η ιθαγένεια ή τα στοιχεία σας με λατινικούς χαρακτήρες
3. Σε περίπτωση που έχει φθαρεί
4. Όταν έχει περάσει δεκαπενταετία από την έκδοσή του
5. Σε περίπτωση απώλειας ή κλοπής.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια πιστεύεις ότι οι Έλληνες αλλάζουν την αστυνομική τους ταυτότητα κάθε 15 χρόνια?

Αλήθεια το πιστεύεις αυτό?

 

Κανε ένα γκάλοπ εδώ να δεις τι θα σου πουν οι περισσότεροι.

Αν δεν είναι υποχρεωτικό για την χρήση της ταυτότητας τους σε κάτι να την έχουν ανανέωση σε λιγότερο από 15 χρόνια πίστεψε με κανείς δεν το κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, spartak1 είπε
1. Σε περίπτωση που έχει αλλάξει οποιοδήποτε στοιχείο της ταυτότητας σας
2. Σε περίπτωση που δεν αναγράφεται στο δελτίο ταυτότητας η ιθαγένεια ή τα στοιχεία σας με λατινικούς χαρακτήρες
3. Σε περίπτωση που έχει φθαρεί
4. Όταν έχει περάσει δεκαπενταετία από την έκδοσή του
5. Σε περίπτωση απώλειας ή κλοπής.

Κάποτε έλεγαν δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα αν δεν βγάλεις την καινούργια ταυτότητα. Αποδείχθηκαν παραμυθια.

Εχω σχεδόν 25 χρόνια την ίδια ταυτότητα (απο τις παλιές χωρις τους λατινικούς χαρακτήρες). Οσο κάνω την δουλειά μου και την δέχονται στην αστυνομία και σε όλες τις δημόσιες υπηρεσίες για πιο λόγο να την αλλάξω; 

 

 

 

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Αν δεν είναι υποχρεωτικό για την χρήση της ταυτότητας τους σε κάτι να την έχουν ανανέωση σε λιγότερο από 15 χρόνια πίστεψε με κανείς δεν το κάνει.

Κάποιοι το κάνουν χωρις να εχουν προβλημα, ετσι τους ειπαν και ετσι έκαναν. Αλλοι γιατι θελουν να ταξιδέψουν με αεροπλάνο.

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

That's my point.

Ακριβώς αυτό εννοώ.

 

Και επανέρχομαι στην αρχική μου ερώτηση γιατί ξεφύγαμε λίγο.

Αν τα έγγραφα πιστοποίησης ότι είσαι εσύ που ζητάνε από το paypal θέλουν να είναι μέχρι 15 χρόνια παλιά τότε πως θα επαναφέρουμε σε active κατασταση τον λογαριασμό μας στο paypal αν αρκετά από αυτά τα έγγραφα δεν τα ανανεώνουμε κάθε 15 χρόνια?

 

Ξέρει κανείς κάποιο έγγραφο το οποίο μπορούμε να ζητήσουμε από κάποια υπηρεσία ώστε να το δεχτεί το paypal σαν πιστοποίηση ότι είμαστε εμείς?

 

Και αν πας στην αστυνομία και πεις θέλω να κάνω ανανέωση της ταυτότητας μου γιατί περάσαν π.χ. 14 χρόνια τι σου ζητάνε και αλλάζει ο αριθμός της ταυτότητας σου?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω  βάλει καποιο χρηματικό ποσό μέσω paypal  σε ένα λογαριασμό paypal. Γίνετε να πάρω τα χρήματα πίσω;;;

Επεξ/σία από kost90
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο αν έκανες αγορά ειδους (και οχι υπηρεσίας) το οποιο δεν παρέλαβες, οποτε ανοιγεις dispute και αποφασιζει το paypal.

Σε ολες τις αλλες περιπτωσεις μονο αν ο αποδεκτης σου στειλει πισω τα χρηματα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...