Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κανω και εγω μια σύντομη ερωτηση...
 Πουλησα κατι στο ebay, αλλα ο buyer μου γραφει στο Νοτες..
Note from buyer:PLEASE DO NOT SHIP TO IRELAND BUT INSTEAD SEND TO MY GRANDSON IN US. HERE IS HIS ADDRESS: MASTER MO********, CARE OF AISLING O**** Church STREET , CROSS KEYS, NJ ****USA United States ******* DO SEND TO THE USA ADDRESS OTHERWISE IT WILL BE RETURNED. PLEASE EMAIL TRACKING INFORMATION OR CERTIFICATE OF POSTING BY EMAIL TO ME UPON POSTING. THANKS.
To ιδιο γραφει και στα νοτες του paypal....
Ρωτησα το ebay αλλα με γράψανε.... το fee μια χαρα το πηραν btw.
 Ειμαι καλυμμένος να το στείλω?
Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν θα είσαι καλυμένος μετά από το paypal.Το στέλνεις όπου γράφει το ebay ή στείλε μήνυμα στον αγοραστή και ακύρωσε την παραγγελία.

Ή μπορείς να του πεις να προσθέσει τη διεύθυνση αυτή να του κάνεις refund και να ξαναπληρώσει χρησιμοποιώντας αυτή τη διεύθυνση.

Σε κάθε περίπτωση μη στείλεις σε άλλη διεύθυνση γιατί θα κερδίσει αυτομάτως το claim που σίγουρα θα κάνει μετά.

Επεξ/σία από user2163
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.... 😊
 ΚΑτι αλλο.. η καρτα τραπέζης λήγει  2/19 οποτε περιμένω α έρθει η καινούρια. και μου έσκασε αυτό. 
Εχω καμποσα λε7 μεσα στο  paypal  δε παιζει να τα χασω αν ληξει η κατα που ειναι "συνδεδεμένη" ε ?

 

  • Account
    A credit card in your PayPal Wallet is about to expire. Please update your card's expiration date on the PayPal Wallet page as soon as possible.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, paganinigr είπε

Ευχαριστω.... 😊
 ΚΑτι αλλο.. η καρτα τραπέζης λήγει  2/19 οποτε περιμένω α έρθει η καινούρια. και μου έσκασε αυτό. 
Εχω καμποσα λε7 μεσα στο  paypal  δε παιζει να τα χασω αν ληξει η κατα που ειναι "συνδεδεμένη" ε ?

 

  • Account
    A credit card in your PayPal Wallet is about to expire. Please update your card's expiration date on the PayPal Wallet page as soon as possible.

Όχι βέβαια,απλά όταν παραλάβεις την κάρτα κάνε ενημέρωση την καινούρια ημερομηνία λήξης στο paypal.

Επεξ/σία από user2163
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Εχει κανεις θεμα στη πληρωμη με λιρες;Γιατι στο ebay δεν μπορω σε κανενα πωλητη να πληρωσω με λιρα παντα βγαζει σφαλμα

Με κάρτα Ελληνικής τράπεζας προσπαθείς; Ισως οι πωλητές είναι σε λίστα απαγορευμένη από τους κεφαλαιακούς περιορισμούς. Μίλα με την τράπεζα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Με κάρτα Ελληνικής τράπεζας προσπαθείς; Ισως οι πωλητές είναι σε λίστα απαγορευμένη από τους κεφαλαιακούς περιορισμούς. Μίλα με την τράπεζα σου

Ναι με ελληνικη καρτα,στο παρελθον ψωνιζα διχως προβλημα απο πωλητες στην αγγλια(2-3 μηνες πριν).Χτες με πηρε τηλεφωνο η τραπεζα μου και με ρωτησε για αυτες τις συναλλαγες αν τις κανω εγω,τους επιβεβαιωσα οτι ειναι δικες μου αλλα το προβλημα παρεμεινε

Επεξ/σία από alexander098
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, alexander098 είπε

Ναι με ελληνικη καρτα,στο παρελθον ψωνιζα διχως προβλημα απο πωλητες στην αγγλια(2-3 μηνες πριν).Χτες με πηρε τηλεφωνο η τραπεζα μου και με ρωτησε για αυτες τις συναλλαγες αν τις κανω εγω,τους επιβεβαιωσα οτι ειναι δικες μου αλλα το προβλημα παρεμεινε 

Δεν είναι όλοι οι πωλητες σε λίστες μη επιτρεπόμενων. Πάρε την τράπεζα και ρώτα γιατί απορρίπτονται οι συναλλαγές και θα σου πουν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, johnyboy είπε

Σε δέμα /πακέτο με τρακινκ πόσες μέρες πρέπει να περάσουν για να πάρεις λεφτά από το ππ? 

Αναλογα

Αν εχεις κανει claim ο χρονος εξαρτάται αποκλειστικά απο το παυπαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκανα, το έστειλαν 1/2 και από 2/2 είναι στο ίδιο σημείο και είμαι σίγουρος ότι χάθηκε η θα φτάσει μετά από 3 μήνες όπως σε άλλους οπότε σκέφτομαι να κάνω claim. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 07/02/2019 at 19:56, kristosfm said:

letom εισαι πολύ κατατοπιστικός. 

Σε ευχαριστώ!!

Πήγα σήμερα στο Α.Τ. της περιοχής μου οπου εξηγούσα την κατάσταση σε δυο αξιωματικούς υπηρεσίας και με κοιτούσαν σαν εξωγήινο αλλά με μπόλικο ενδιαφέρον λεγοντας τους διαφορα περι  dispute, paypal, ebay, case, transaction, GBP, tracking number, report, ασφάλειας συναλλαγών κτλ.

Με στέλνουν στον 2ο όροφο που είναι μηνυση για απάτη. Αρχισα να λεω περίπου τα ίδια δεν κατάλαβε και πολλά, αγγλικά δεν ήξερε, πληκτρολογούσε με το ένα χέρι με οτι αυτό συνεπάγεται απο άποψη χρόνου, δεν ήξερε καν τι είναι ebay, paypal ουτε καν πως γράφονται, τελοσπαντων την δουλεια μου προκειται να την ολοκληρώσω αύριο παίρνοντας το εγγραφο, οπου και θα κάνω κατευθείαν την μετάφραση οπως με συμβούλεψες για να μην χάνω χρόνο.

Να στειλεις δελτιο παραπονων στον αρχηγο για αυτη την απαραδεκτη συμπεριφορα.. Ακους εκει το οργανο να μην γνωριζει τι παει να πει dispute και tracking number.. Αδιανοητο.

 

Απο τα 2 ευρω που με ειχε χρεωσει η paypal για την καινουρια καρτα, το ενα επιστραφηκε πισω. Το αλλο ποσο καιρο ακομα θα κανει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Ήθελα μια γνώμη για το παρακάτω... Το refund γίνεται κανονικά κι ας έχει αλλάξει η κάρτα στο PayPal; Η αγορά είχε γίνει με χρεωστική τής Πειραιώς, αλλά μετά την άλλαξα με τη Revolut. Τα χρήματα δείχνουν κι απ' το PayPal ότι επεστράφησαν. Θα φανούν κανονικά στην Πειραιώς μέσα σε 2-3 ημέρες ή χρειάζεται να κάνω κάτι, λόγω αλλαγής με την Revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Penthesilea είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Ήθελα μια γνώμη για το παρακάτω... Το refund γίνεται κανονικά κι ας έχει αλλάξει η κάρτα στο PayPal; Η αγορά είχε γίνει με χρεωστική τής Πειραιώς, αλλά μετά την άλλαξα με τη Revolut. Τα χρήματα δείχνουν κι απ' το PayPal ότι επεστράφησαν. Θα φανούν κανονικά στην Πειραιώς μέσα σε 2-3 ημέρες ή χρειάζεται να κάνω κάτι, λόγω αλλαγής με την Revolut;

Θα φανούν στον τραπεζικό λογαριασμό που έχεις συνδέσει την κάρτα σε λίγες μέρες.Δεν έχει σημασία αν η κάρτα είναι ακόμη στο paypal σου.

Επεξ/σία από user2163
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ωραία! Αγχώθηκα μήπως και δεν πραγματοποιηθεί, λόγω αλλαγής της κάρτας, και θα έπρεπε να πάω  στην Πειραιώς.

Να 'σαι καλά. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...