Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Ναι, αλλά δεν μπορούν να το αλλάξουν, όλα αλλάζουν εκτός απο το επίθετο. Δεν είναι μόνο στην κάρτα, είναι σε όλο τον λογαριασμό iban. Πρότειναν να με διαγράψουν απο πελάτη και να ανοίξω εκ νέου λογαριασμό. Το τραγικό της υπόθεσης ότι μετά τον συμψηφισμό των τραπεζών η συγχωνευμένη τράπεζα που απορροφήθηκε είχε τα σωστά στοιχεία. Και όταν ζήτησα κάρτα για τον λογαριασμό εκείνον τα στοιχεία ήταν λάθος.

Αφού περνάει στο paypal πάλι καλά, πάνε 4 χρόνια απο τότε. 

Ωραίες τράπεζες έχουμε...😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση.

Έχω κάρτα πειραιως με λάθος το επίθετο. Επειδή ήθελα να την βάλω στο pp δηλώνω στην τράπεζα οτι την έχασα για να μου βγάλουν καινούρια, αλλά με σωστό το όνομα αυτη τη φορά... τους το διευκρίνισα.

Μέσα σε 5 λεπτά μου είχαν βγάλει δωρεάν καινούρια κάρτα, αλλά το επίθετο πάλι λάθος. Τραγικοί;

Μετα απο παράπονα που έκανα, μου είπαν οτι αν αντιμετωπίσω πρόβλημα με τις συναλλαγές μου στο pp να πάω να μου βγάλουν άλλη με 6€ κόστος. Δυο φορές τραγικοί;

Αν και η κάρτα εχει διαφορετικό όνομα απο αυτό στο pp μέχρι τώρα δεν εχω αντιμετωπίσει πρόβλημα σε banggood και geekbuying, που χρησιμοποιήθηκε..

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2019 στις 11:46 ΠΜ, user2163 είπε

Έχεις βάλει άλλου ανθρώπου πιστωτική σε δικό σου paypal;

Ηταν ο ασχετος αδερφός της (πρώην) κοπέλας μου ... να εξυπηρετήσω ήθελα , που να το φανταστώ οτι μετά απο 10 χρόνια θα μου έβγαινε μπροστά μου..... 

 

Στις 28/2/2019 στις 2:08 ΠΜ, NikosKallithea είπε

Δεν υπάρχει λύση για αυτό το πρόβλημα που έχεις, έχουν γίνει πολλές πατάτες και άκρη δεν θα βρεις.

Το PayPal δεν δέχεται δικαιολογίες τύπου το έκανα για να εξυπηρετήσω τον φίλο μου και εκείνο και το άλλο.

.Οπότε φτιάχνεις ένα καινούργιο mail μόνο για το paypal και το κάνεις forward στο δικό σου, το κυρίως εμαιλ. 

Και εννοείται γράφεις με ακρίβεια όλα τα στοιχεία όπως αναφέρονται στην ταυτότητάς σου.

Να κάνω καινούργιο εμαιλ , και να το προωθησω στο κανονικό μου ... αλλα μετά απο λίγο καιρό , δεν θα μου το κλείσουν αυτόματα , αφού δεν θα κανω login τακτικα ???

Και ξέχασα να πω και το άλλο. Τόσα χρόνια , έρχονταν εμαιλ που λέγανε οτι αλλάζουν τους όρους χρήσης , εαν διαφωνείτε ο λογαριασμος σας θα κλείσει. Ετσι επέλεγα να μην απαντήσω και να μην κανω login , για να δείξω και καλά οτι δεν συμφωνω για να κλείσει ο λογαριασμός... αλλα αυτός εκεί !!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, sstratos είπε

Ηταν ο ασχετος αδερφός της (πρώην) κοπέλας μου ... να εξυπηρετήσω ήθελα , που να το φανταστώ οτι μετά απο 10 χρόνια θα μου έβγαινε μπροστά μου..... 

Να κάνω καινούργιο εμαιλ , και να το προωθησω στο κανονικό μου ... αλλα μετά απο λίγο καιρό , δεν θα μου το κλείσουν αυτόματα , αφού δεν θα κανω login τακτικα ???

Και ξέχασα να πω και το άλλο. Τόσα χρόνια , έρχονταν εμαιλ που λέγανε οτι αλλάζουν τους όρους χρήσης , εαν διαφωνείτε ο λογαριασμος σας θα κλείσει. Ετσι επέλεγα να μην απαντήσω και να μην κανω login , για να δείξω και καλά οτι δεν συμφωνω για να κλείσει ο λογαριασμός... αλλα αυτός εκεί !!!!

Εγώ έχω e-mail που προωθώ και έχω να κάνω Login, μπορεί και χρόνια, παρόλα αυτά όλα λειτουργούν τέλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/2/2019 στις 4:37 ΜΜ, Hapatingo είπε

Δωρεάν ήταν απο balance σε balance. Τώρα έχει γίνει δωρεάν εξ ολοκλήρου, δηλαδή στέλνεις χρήματα σε paypal απο την χρεωστική/ πιστωτική κάρτα σου και ο άλλος τα παραλαμβάνει ατόφια χωρίς χρέωση όπως ήταν 0.35ευρώ +2.5% επί του ποσού.

Παιδια επειδη ανανεωσανε το site του παυπαλ...μια ερωτηση

Ξερετε που ακριβως ειναι η ρυθμιση για να τσεκαρουμε οτι κανει η καρτα μας την μετατροπη συναλλαγματος και οχι το paypal ;;;; Εψαξα λιγο και δεν την βρηκα την επιλογη

Επεξ/σία από afterhours
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, afterhours είπε

Παιδια επειδη ανανεωσανε το site του παυπαλ...μια ερωτηση

Ξερετε που ακριβως ειναι η ρυθμιση για να τσεκαρουμε οτι κανει η καρτα μας την μετατροπη συναλλαγματος και οχι το paypal ;;;; Εψαξα λιγο και δεν την βρηκα την επιλογη

Εδώ είσαι Γιάννη: :)

Manage Funding Sources

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&CALL_FORM_UPDATE=false

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες, εδω και 2 μέρες προσπαθώ να κάνω dispute μια αγορά μου αλλά όταν φτάνω στο τελευταίο στάδιο και κάνω submit μου βγάζει το εξής λάθος: 

Let's try that again

Looks like something went wrong on our end.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θελω να στειλω 3 δολαρια μεσω paypal.Που βρισκω την επιλογη goods or services γιατι δεν μου το εμφανιζει οταν παω send money.

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια παίδες, αν και χρόνια το χρησιμοποιώ το paypal αλλά πρώτη φορά το βλέπω αυτό (ή έστω τώρα το πρόσεξα :P)!
Μου έκαναν refund ένα ποσό και ήρθε σε 2 μέρη μιας και ήταν από πωλητή στην Αμερική μέσω του global shipping. Οπότε τα μεταφορικά ήρθαν ξεχωριστά.
Όλα καλά ως εδώ. Στην πρώτη σελίδα, βλέπω τα 2 μέρη αυτά της επιστροφής με πράσινα γράμματα, ωστόσο σε αυτό την επιστροφής των μεταφορικών  που γράφει Payment received, μέσα αν το κλικάρω έχει ακριβώς κάτω από το ποσό μια επιλογή ""refund this payment"!  Τι είναι τώρα αυτό?  Πρέπει να το πατήσω για να δεχτώ την επιστροφή ή ..... αν το κάνω θα επιστρέψω πίσω τα λεφτά αυτά?  Δεν έχω προσέξει ποτέ αυτή την επιλογή και μπερδεύτηκα.
Τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Μια βοήθεια παίδες, αν και χρόνια το χρησιμοποιώ το paypal αλλά πρώτη φορά το βλέπω αυτό (ή έστω τώρα το πρόσεξα :P)!
Μου έκαναν refund ένα ποσό και ήρθε σε 2 μέρη μιας και ήταν από πωλητή στην Αμερική μέσω του global shipping. Οπότε τα μεταφορικά ήρθαν ξεχωριστά.
Όλα καλά ως εδώ. Στην πρώτη σελίδα, βλέπω τα 2 μέρη αυτά της επιστροφής με πράσινα γράμματα, ωστόσο σε αυτό την επιστροφής των μεταφορικών  που γράφει Payment received, μέσα αν το κλικάρω έχει ακριβώς κάτω από το ποσό μια επιλογή ""refund this payment"!  Τι είναι τώρα αυτό?  Πρέπει να το πατήσω για να δεχτώ την επιστροφή ή ..... αν το κάνω θα επιστρέψω πίσω τα λεφτά αυτά?  Δεν έχω προσέξει ποτέ αυτή την επιλογή και μπερδεύτηκα.
Τ 

Σου δίνει διαθέσιμα και τα 2 ποσά στο paypal balance?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι και τα 2 είναι με πράσινο χρώμα, στο ένα γράφει payment received και μέσα αν το κλικάρω έχει την επιλογή που περιγράφω στο άλλο ποστ και το άλλο ποσό ακριβώς από κάτω, λέει απλά refund! Και τα 2 έχουν με πράσινο χρώμα  (+) τα αντίστοιχα ποσά. Απλά με μπέρδεψε αυτό το "refund this payment". Αν βάλω στα  Ελληνικά το λέει " επιστροφή χρημάτων για την πληρωμή αυτή" !
Αν εννοείς αν μου δείχνει διαθέσιμο το ποσό άμεσα, όχι μιας και το έχω συνδεμένο με χρεωστική, οπότε θα τα δω τα λεφτά σε 15 μέρες κάπου στην κάρτα μου. Τόσο θέλει η American Express περίπου.

Επεξ/σία από hasiotis_john
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Ναι και τα 2 είναι με πράσινο χρώμα, στο ένα γράφει payment received και μέσα αν το κλικάρω έχει την επιλογή που περιγράφω στο άλλο ποστ και το άλλο ποσό ακριβώς από κάτω, λέει απλά refund! Και τα 2 έχουν με πράσινο χρώμα  (+) τα αντίστοιχα ποσά. Απλά με μπέρδεψε αυτό το "refund this payment". Αν βάλω στα  Ελληνικά το λέει " επιστροφή χρημάτων για την πληρωμή αυτή" !
Αν εννοείς αν μου δείχνει διαθέσιμο το ποσό άμεσα, όχι μιας και το έχω συνδεμένο με χρεωστική, οπότε θα τα δω τα λεφτά σε 15 μέρες κάπου στην κάρτα μου. Τόσο θέλει η American Express περίπου. 

Οπότε προτείνω να μην πατησεις τίποτα και να αναμενεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η τηλεφωνική υποστήριξη εχει ελληνικό τμήμα ή θα κανουμε πρακτική στα αγγλικά;

 

μόνος μου ρωτάω μόνος μου απαντάω, δεν έχει 

Επεξ/σία από ksessalonikios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, ksessalonikios είπε

η τηλεφωνική υποστήριξη εχει ελληνικό τμήμα ή θα κανουμε πρακτική στα αγγλικά;

μόνος μου ρωτάω μόνος μου απαντάω, δεν έχει 

Πάντως εγω τους ειχα στειλει ενα mail με ερωτηση στα ελληνικα, και απάντησαν

Απαντησαν στα αγγλικα βεβαια, αλλα απαντησαν.

Επανηλθα εγω για καποια διευκρινηση, παλι στα ελληνικα, αυτοι τακτοποιησαν το θεμα, κα με ενημερωσαν στα αγγλικα.

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου κάνει εντυπωση, οχι ότι πηρες απαντήση απο ελληνικά αλλά οτι πηρες απαντηση απο ανθρωπο, τους εστειλα 2 μειλ (στα αγγλικά φυσικά) και τις 2 φορες πηρα το ίδιο αυτοματοποιημενο μήνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...