Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα θέλω να μεταφέρω χρήματα στο balance μέσω e-bankng συμπληρώνω κανονικά τα στοιχεία του paypal (iban Κλπ.) αλλά βλέπω στα στοιχεία τα δικά μου απο κάτω στο e-banking μου δείχνει το μικρό μου όνομα VASILEIOS ενώ στο paypal είναι VASILIS (το επίθετο ταιριάζει κανονικά) θα υπάρξει κάποιο θέμα με την μεταφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 10/2/2019 στις 2:46 ΜΜ, spartak1 είπε

Με κάρτα Ελληνικής τράπεζας προσπαθείς; Ισως οι πωλητές είναι σε λίστα απαγορευμένη από τους κεφαλαιακούς περιορισμούς. Μίλα με την τράπεζα σου

Το ιδιο θεμα αντιμετωπιζω αλλα με Ευρω.Εκανα καποιες αγορες  ebay στις 18/2 ειναι αδυνατο να πληρωσω Εχω debit card 2 συνδεδεμενες με paypal .Πηρα την τραπεζα και τι μου ειπε.Ακουσον η αποριψη ειναι απο εβαυ εχει ενδειξη capital controlΝα σημειωσω οτι ο πωλητης ειναι Ελληνας. Τι να κανω?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Candia είπε

Το ιδιο θεμα αντιμετωπιζω αλλα με Ευρω.Εκανα καποιες αγορες  ebay στις 18/2 ειναι αδυνατο να πληρωσω Εχω debit card 2 συνδεδεμενες με paypal .Πηρα την τραπεζα και τι μου ειπε.Ακουσον η αποριψη ειναι απο εβαυ εχει ενδειξη capital controlΝα σημειωσω οτι ο πωλητης ειναι Ελληνας. Τι να κανω?Ευχαριστω 

Nα δοκιμάσεις με κάρτα άλλης τράπεζας, ιδανικά με κάρτα εξωτερικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spartak1 είπε

Nα δοκιμάσεις με κάρτα άλλης τράπεζας, ιδανικά με κάρτα εξωτερικού

Η Κάνε top up το PayPal με έμβασμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε και σε σας το email που λέει οτι  πλέον και στην Ελλάδα είναι  δωρεάν  οι αποστολές ποσών   σε φίλους?     

Ζω σε παράλληλο σύμπαν , αφού το κάνω εδώ και χρόνια , ή εννοεί κάτι άλλο ? :o

Επεξ/σία από kounga
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kounga είπε

Ήρθε και σε σας το email που λέει οτι  πλέον και στην Ελλάδα είναι  δωρεάν  οι αποστολές ποσών   σε φίλους?     

Ζω σε παράλληλο σύμπαν , αφού το κάνω εδώ και χρόνια , ή εννοεί κάτι άλλο ? :o

https://www.insomnia.gr/forums/topic/165639-paypal/?page=365&tab=comments#comment-57028115

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=475395

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2019 στις 1:20 ΠΜ, Jangos είπε

Μα το διάβασα αυτό.

Δεν αλλάζει κατι...  Δωρεάν ήταν και πρίν, δωρεάν και τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα
Παρέλαβα δέμα από ebay και το προϊόν τελικά δεν λειτουργεί όπως πρέπει
Μίλησα με το πωλητή και μου είπε να το στείλω πίσω και να μου κάνει refund μόλις το παραλάβει
Πως το κάνω αυτό?
Απλά το στέλνω χωρίς να κάνω κάτι?
Πρέπει να κάνω το request return από το ebay?
Πρέπει να ανοίξω κάποιο case στο paypal για να είναι γνωστό ότι το επιστρέφω και να πάρω τα χρήματα πίσω από εκεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε ειχα παρει κατι και βγηκε λαθος το πειρα 25 ευρω επρεπε να πληρωσω αλλα 15 για να το παρει πισω και να μου κανει το refund......... οποτε έπρεπε σε σύνολο να δωσω 40 για να παρω πισω τα 25.Αν καποια πραγματα ειναι μικρης αξιας δεν τα στελενεις αλλα δεν ξερω απο πιο ποσο και πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dukepapass είπε

Καποτε ειχα παρει κατι και βγηκε λαθος το πειρα 25 ευρω επρεπε να πληρωσω αλλα 15 για να το παρει πισω και να μου κανει το refund......... οποτε έπρεπε σε σύνολο να δωσω 40 για να παρω πισω τα 25.Αν καποια πραγματα ειναι μικρης αξιας δεν τα στελενεις αλλα δεν ξερω απο πιο ποσο και πανω.

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες
Στη δικιά μου περίπτωση όμως το προϊόν έχει αρκετά μεγαλύτερη αξία 
Οπότε πρέπει να το στείλω γιατί αλλιώς χάνω πολύ περισσότερα 😛
Για αυτό ρωτάω και ποιός τρόπος είναι ο πιο ασφαλές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, kounga said:

Μα το διάβασα αυτό.

Δεν αλλάζει κατι...  Δωρεάν ήταν και πρίν, δωρεάν και τώρα.

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Μια χαρά έστελνα χρήματα μέχρι τώρα χωρίς προμήθεια. Προσπαθώ να καταλάβω τι άλλαξε αλλά δεν βρίσκω κάτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, letom said:

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Μια χαρά έστελνα χρήματα μέχρι τώρα χωρίς προμήθεια. Προσπαθώ να καταλάβω τι άλλαξε αλλά δεν βρίσκω κάτι.

Δωρεάν ήταν απο balance σε balance. Τώρα έχει γίνει δωρεάν εξ ολοκλήρου, δηλαδή στέλνεις χρήματα σε paypal απο την χρεωστική/ πιστωτική κάρτα σου και ο άλλος τα παραλαμβάνει ατόφια χωρίς χρέωση όπως ήταν 0.35ευρώ +2.5% επί του ποσού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δωρεάν ήταν απο balance σε balance. Τώρα έχει γίνει δωρεάν εξ ολοκλήρου, δηλαδή στέλνεις χρήματα σε paypal απο την χρεωστική/ πιστωτική κάρτα σου και ο άλλος τα παραλαμβάνει ατόφια χωρίς χρέωση όπως ήταν 0.35ευρώ +2.5% επί του ποσού.

Τα παραλαμβανει χωρις χρεωση στο balance του. Αν θελησει να τα μεταφερει σε (δηλωμενο) τραπεζικο του λογαριασμό θα εχει χρεωση εισερχομενου εμβασματος απο την τραπεζα του. Σωστα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, alfeios said:

Τα παραλαμβανει χωρις χρεωση στο balance του. Αν θελησει να τα μεταφερει σε (δηλωμενο) τραπεζικο του λογαριασμό θα εχει χρεωση εισερχομενου εμβασματος απο την τραπεζα του. Σωστα ;

Σωστά, αν θες βέβαια βάζεις λογαριασμό τράπεζας εξωτερικού και αποχαιρετάς τις προμήθειες στα ελληνικά τραπεζογραμμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Hapatingo said:

Δωρεάν ήταν απο balance σε balance. Τώρα έχει γίνει δωρεάν εξ ολοκλήρου, δηλαδή στέλνεις χρήματα σε paypal απο την χρεωστική/ πιστωτική κάρτα σου και ο άλλος τα παραλαμβάνει ατόφια χωρίς χρέωση όπως ήταν 0.35ευρώ +2.5% επί του ποσού.

Μέχρι πόσα μπορείς να στείλεις? Ισχύει το όριο των 4.000 ανά δίμηνο όπως και στα εμβάσματα προς εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...