Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, gabriel1981 είπε

Καλημέρα μια γρήγορη ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος. 

Θέλω να αλλάξω ένα χαρακτήρα στο όνομα μου στο PayPal. Αντί για gabriil να γράψω gavriil. 

Έχω κάνει την διαδικασία στις ρυθμίσεις εδώ και 8 μέρες και το PayPal Δεν έχει προβεί ακόμη στην αλλαγή. Email επιβεβαίωσης την πρώτη μέρα μου ηρθε.

Αυτός ο μοναδικός λάθος χαρακτήρας, δε μου επιτρέπει να συνδέσω iban n26 διότι το όνομα στο iban με το PayPal, πρέπει να ταυτίζονται.

πόσες μέρες κάνουν ;;;;;

Εχω παρόμοιο θέμα. Απο λάθος της τράπεζας μου έβγαλαν χρεωστική με λάθος έναν χαρακτήρα στο επίθετο. Αντί για '''gk'' εγραφε ''gg''.

Για να μην αλλάξω παλι χρεωστική, έκανα την διαδικασία να αλλάξω το όνομα απο το paypal για να είναι ίδιο με της κάρτας. Δηλαδή να είναι λάθος γραμμένο αλλά ετσι δεν θα διαφέρει καρτα και pp. 

Μετα απο 4-5 μήνες ακόμα περιμένω. Παρ'όλα αυτά και την κάρτα έχω συνδέσει κανονικά και αγορές έχω κάνει.

 

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, letom είπε

Στην περιπτωσή μου είχαν περάσει 2 μήνες από την παραγγελία και άλλος ένας μήνας που είχα ανοίξει το claim και περίμενα την αποφαση του paypal οπότε είχαν λήξει όλα τα περιθώρια προστασίας συναλλαγών από τράπεζα και mastercard. 

Μήνυση για απάτη θα πεις. Δεν πληρώνεις τίποτα. Έχε υπόψη ότι για αυτές τις περιπτώσεις κινείται αυτεπάγγελτα ο εισαγγελέας, δηλαδή δεν μπορείς μετά να την αποσύρεις και να πεις τα βρήκα με το paypal και όλα καλά. Θα πρέπει να πας να καταθέσεις αν σε καλέσει (κάτι που μπορεί να γίνει μετά από πολλούς μήνες). Ευτυχώς εγώ έπεσα σε ξηγημένο αξιωματικό υπηρεσίας και επειδή όπως του είπα με ενδιαφέρει μόνο το χαρτί με τη σφραγίδα και όχι να κυνηγήσω την υπόθεση δικαστικά, μου πρότεινε να συμπληρώσουμε κανονικά τη μήνυση με σφραγίδες πρωτόκολλα κλπ αλλά να μην την προωθήσει υπηρεσιακά ώστε να μην κινηθεί ούτε εισαγγελέας ούτε τίποτα. Και έτσι το έκανα και ξέμπλεξα και με το paypal και με το αυτεπάγγελτο της υπόθεσης.

letom εισαι πολύ κατατοπιστικός. 

Σε ευχαριστώ!!

Πήγα σήμερα στο Α.Τ. της περιοχής μου οπου εξηγούσα την κατάσταση σε δυο αξιωματικούς υπηρεσίας και με κοιτούσαν σαν εξωγήινο αλλά με μπόλικο ενδιαφέρον λεγοντας τους διαφορα περι  dispute, paypal, ebay, case, transaction, GBP, tracking number, report, ασφάλειας συναλλαγών κτλ.

Με στέλνουν στον 2ο όροφο που είναι μηνυση για απάτη. Αρχισα να λεω περίπου τα ίδια δεν κατάλαβε και πολλά, αγγλικά δεν ήξερε, πληκτρολογούσε με το ένα χέρι με οτι αυτό συνεπάγεται απο άποψη χρόνου, δεν ήξερε καν τι είναι ebay, paypal ουτε καν πως γράφονται, τελοσπαντων την δουλεια μου προκειται να την ολοκληρώσω αύριο παίρνοντας το εγγραφο, οπου και θα κάνω κατευθείαν την μετάφραση οπως με συμβούλεψες για να μην χάνω χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, kristosfm said:

letom εισαι πολύ κατατοπιστικός. 

Σε ευχαριστώ!!

Πήγα σήμερα στο Α.Τ. της περιοχής μου οπου εξηγούσα την κατάσταση σε δυο αξιωματικούς υπηρεσίας και με κοιτούσαν σαν εξωγήινο αλλά με μπόλικο ενδιαφέρον λεγοντας τους διαφορα περι  dispute, paypal, ebay, case, transaction, GBP, tracking number, report, ασφάλειας συναλλαγών κτλ.

Με στέλνουν στον 2ο όροφο που είναι μηνυση για απάτη. Αρχισα να λεω περίπου τα ίδια δεν κατάλαβε και πολλά, αγγλικά δεν ήξερε, πληκτρολογούσε με το ένα χέρι με οτι αυτό συνεπάγεται απο άποψη χρόνου, δεν ήξερε καν τι είναι ebay, paypal ουτε καν πως γράφονται, τελοσπαντων την δουλεια μου προκειται να την ολοκληρώσω αύριο παίρνοντας το εγγραφο, οπου και θα κάνω κατευθείαν την μετάφραση οπως με συμβούλεψες για να μην χάνω χρόνο.

Μαζί με το μεταφρασμένο έγγραφο (το έγραψα σε word και το έκανα pdf) να τους στείλεις και το ορίτζιναλ στα ελληνικά εννοείται. Για να δουν τις σφραγίδες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους! Σήμερα μου ήρθε ένα περίεργο mail από το Paypal, που με χρεώνει για τη συνδρομή μου στο Netflix.

Το παράξενο είναι το εξής, όταν είχα κάνει την εγγραφή, δεν την είχα ολοκληρώσει, που σημαίνει πως είναι αδύνατον να είχα επιλέξει αυτόματη ανανέωση η οτιδήποτε άλλο. 

Επίσης τώρα αν πάω να συνδεθώ στο Netflix, μου λέει πως δν υπάρχει λογαριασμός με αυτό το mail(ενδεχομένως να τον έχω διαγράψει, μιας και δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ,δεν το θυμάμαι). 

Παρολαυτα με χρέωσε 13,(κάτι) ευρώ. Έκανα dispute, μπλόκαρα και πληρωμές προς το Netflix, άλλαξα και τον κωδικό μου στο PayPal. 

Η ερώτηση που θα θελα να κάνω είναι, υπάρχει περίπτωση να μου επιστραφούν τα χρήματα; Επαναλαμβάνω πως δεν έχω κάνει χρήση της υπηρεσίας ποτέ. Ούτε καν του δωρεάν μηνός.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτησω ρε παιδια απο ενα καταστημα που θελω να παρω μια καρτα μου βγαζει "Έξοδα πληρωμής Paypal" κοντα 25 ευρω. Ειναι η πρωτη φορα που βλεπω κατι τετοιο στα 3 χρονια που χρησιμοποιω paypal. Το κανει το μαγαζι γιατι ειναι δυσκολο να τα βγαλει απο paypal; Υποθετω δεν υπαρχει τροπος να το γλυτωσω αλλα μηπως ξερει καποιος κατι για αυτο

image.png

Επεξ/σία από NDGuy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Hapatingo said:

Το Netflix στέλνει και email σε κάθε χρέωση του μήνα. Σου έχει έρθει τέτοιο email?

Οχι, αλλα στον συγκεκριμενο λογαριασμο δεν υπηρχαν χρηματα ετσι κι αλλιως. Τωρα μπηκαν

46 minutes ago, user2163 said:

Μας βγάζεις ένα screenshot; Μην ξεχάσεις να κρύψεις ευαίσθητες πληροφορίες

Screenshot απο τι πραγμα; Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.Είναι όντως από το paypal και έχει χρεωθεί.Το ποσό μου κάνει εντύπωση 13.99;

Αν δεν το αναγνωρίζεις κάνε dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/2/2019 στις 7:56 ΜΜ, kristosfm είπε

letom εισαι πολύ κατατοπιστικός. 

Σε ευχαριστώ!!

Πήγα σήμερα στο Α.Τ. της περιοχής μου οπου εξηγούσα την κατάσταση σε δυο αξιωματικούς υπηρεσίας και με κοιτούσαν σαν εξωγήινο αλλά με μπόλικο ενδιαφέρον λεγοντας τους διαφορα περι  dispute, paypal, ebay, case, transaction, GBP, tracking number, report, ασφάλειας συναλλαγών κτλ.

Με στέλνουν στον 2ο όροφο που είναι μηνυση για απάτη. Αρχισα να λεω περίπου τα ίδια δεν κατάλαβε και πολλά, αγγλικά δεν ήξερε, πληκτρολογούσε με το ένα χέρι με οτι αυτό συνεπάγεται απο άποψη χρόνου, δεν ήξερε καν τι είναι ebay, paypal ουτε καν πως γράφονται, τελοσπαντων την δουλεια μου προκειται να την ολοκληρώσω αύριο παίρνοντας το εγγραφο, οπου και θα κάνω κατευθείαν την μετάφραση οπως με συμβούλεψες για να μην χάνω χρόνο.

Κλασικός δημόσιος υπάλληλος.

Τα ενδιαφέροντά του φτάνουν μέχρι να γνωρίζει ποια κωλόμπαρα έχει η γειτονιά του!

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, NDGuy said:

Να ρωτησω ρε παιδια απο ενα καταστημα που θελω να παρω μια καρτα μου βγαζει "Έξοδα πληρωμής Paypal" κοντα 25 ευρω. Ειναι η πρωτη φορα που βλεπω κατι τετοιο στα 3 χρονια που χρησιμοποιω paypal. Το κανει το μαγαζι γιατι ειναι δυσκολο να τα βγαλει απο paypal; Υποθετω δεν υπαρχει τροπος να το γλυτωσω αλλα μηπως ξερει καποιος κατι για αυτο

image.png

Είναι η προμήθεια που κρατάει το paypal στις πληρωμές. Κάποια καταστήματα την φορτώνουν στον πελάτη. Τέτοια είναι και η περίπτωσή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...