Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, dinhio είπε

Σε ευχαριστώ φίλε για την απάντηση, μόλις τσεκαρα και μπηκαν ολα τα χρηματα στην τραπεζα και χωρις να κανω την επιβεβαιωση.

Εκανα και την επιβεβαιωση.

Τελικα δεν αξιζε η μεταφορα οπως ειπες γιατι με χρεωσαν 8€ για ολα αυτα.

Τελος καλο ,ολα καλα.

Σε ποια τράπεζα τα μετέφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σε όλους.

Γνωρίζει κανείς αν, σε περίπτωση που κάποιος μου στείλει ένα ποσό της ταξης των 700-800 ευρώ στην Paypal (ως 'φιλικος λογαριασμος', δλδ χωρίς κρατήσεις κλπ), η Paypal θα μου ζητήσει στοιχεία όπως πχ ΑΦΜ ή ΑΔΤ;

Σε  ποιες περιπτώσεις ή από τι ποσό και πάνω η PayPal ζητά επιπλέον στοιχεία ταυτοποίησης;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, MirrorBlack είπε

Καλησπερα σε όλους.

Γνωρίζει κανείς αν, σε περίπτωση που κάποιος μου στείλει ένα ποσό της ταξης των 700-800 ευρώ στην Paypal (ως 'φιλικος λογαριασμος', δλδ χωρίς κρατήσεις κλπ), η Paypal θα μου ζητήσει στοιχεία όπως πχ ΑΦΜ ή ΑΔΤ;

Σε  ποιες περιπτώσεις ή από τι ποσό και πάνω η PayPal ζητά επιπλέον στοιχεία ταυτοποίησης;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Και να σε ζητήσουν ΑΔΤ τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει;

Καταζητούμενος Είσαι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, asdfnikos είπε

Και να σε ζητήσουν ΑΔΤ τι πρόβλημα μπορεί να υπάρχει;

Καταζητούμενος Είσαι; :P

Oχι ακομα, απο οσο ξερω :P

Ο,τι 'προβλημα' μπορει να υπαρξει αν ζητησουν ΑΦΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, MirrorBlack είπε

Oχι ακομα, απο οσο ξερω :P

Ο,τι 'προβλημα' μπορει να υπαρξει αν ζητησουν ΑΦΜ.

Εννοείς ότι θα είναι μαυρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alfeios είπε

Εννοείς ότι θα είναι μαυρα

Θα μείνουν στο λογαριασμό της Paypal. Δεν θα κανω αναληψη σε τραπεζικο λογαριασμο. Αν και εφοσον, ομως, η PayPal ζητησει επιπλεον στοιχεια ταυτοποιησης τοτε θα πρεπει να τα δηλωσω. Γι αυτο και η ερωτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, MirrorBlack είπε

Καλησπερα σε όλους.

Γνωρίζει κανείς αν, σε περίπτωση που κάποιος μου στείλει ένα ποσό της ταξης των 700-800 ευρώ στην Paypal (ως 'φιλικος λογαριασμος', δλδ χωρίς κρατήσεις κλπ), η Paypal θα μου ζητήσει στοιχεία όπως πχ ΑΦΜ ή ΑΔΤ;

Σε  ποιες περιπτώσεις ή από τι ποσό και πάνω η PayPal ζητά επιπλέον στοιχεία ταυτοποίησης;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Οποιαδήποτε στιγμή, οχι για 800 ευρω αλλα και για 10 μπορεί το ππ να σου ζητήσει ταυτοποίηση, αν δεν την κανεις για τον α ή β λόγο τα χρηματα πάνε υπέρ του ππ.

Επίσης αν οι φορολογικές αρχες ζητήσουν απο το ππ στοιχεία ειναι υποχρεωμένο να τα παραδώσει.

Καλό Πάσχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Οποιαδήποτε στιγμή, οχι για 800 ευρω αλλα και για 10 μπορεί το ππ να σου ζητήσει ταυτοποίηση, αν δεν την κανεις για τον α ή β λόγο τα χρηματα πάνε υπέρ του ππ.

Επίσης αν οι φορολογικές αρχες ζητήσουν απο το ππ στοιχεία ειναι υποχρεωμένο να τα παραδώσει.

Καλό Πάσχα

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Επισης, καλη Ανασταση με υγεια πανω απολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα μου εγινε κατι που ακομα δεν μπορω να καταλβω καλα καλα τι.
Αγορασα κατι πραγματα απο το ebay εδωσα το paypal μου πληρωθηκαν μου ηρθαν ολα καλα.
Σημερα μου ηρθαν κατι παραξενα μηνυματα οτι καποιος πληρωθηκε 220 ευρω απο την καρτα μου μεσω του paypal οπου εκεινη την ωρα εγω δεν ημουν σπιτι παραξενευτικα πηγα σπιτι αμεσος ειδα και το εμαιλ αυτο εδω:

header-left.jpg header-center-circle.jpg header-right.jpg header-right-corner.jpg
header-sidebar-right-top.jpg
header-sidebar-left-bottom.jpg
sidebar-gradient.png
You sent 220,00 EUR to Kalimera foods.
 
Transaction Details
Transaction ID: 83U67396X2471120D 15 April 2020
 
Amount sent

220,00 EUR

 

Fee
                                            0,00 EUR
PAID WITH
MASTER_CARD 4940
220,00 EUR
 
You paid

220,00 EUR

 

Αφου απο απειρες προσπαθειες να μπω στον λογαριασμο μου δεν τα καταφερα ετσι το παραξενο ειναι αυτο εδω οτι εκανα νεο λογαριασμο με την ιδια καρτα και το ιδιο εμαιλ που ειχα κανει αρχικα στο paypal μου. τι στο καλο εγινε ; και πως περνω πισω τα λεφτα μου τωρα αυτο το ποσο που δεν εχω ιδεα τι στο καλο ειναι ; στο paypal δεν φαινεται τιποτα.
Επισης εβαζα το εμαιλ μου καθως και τον κωδικο μου για ανακτηση και μου ελεγε οτι δεν εβρισκε αυτο τον λογαριασμο πριν κανω νεο λογαριασμο στο ιδιο εμαιλ με την ιδια καρτα.
Πως κυνουμαι ;

Επεξ/σία από thelos257
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Καλησπερα μου εγινε κατι που ακομα δεν μπορω να καταλβω καλα καλα τι.
Αγορασα κατι πραγματα απο το ebay εδωσα το paypal μου πληρωθηκαν μου ηρθαν ολα καλα.
Σημερα μου ηρθαν κατι παραξενα μηνυματα οτι καποιος πληρωθηκε 220 ευρω απο την καρτα μου μεσω του paypal οπου εκεινη την ωρα εγω δεν ημουν σπιτι παραξενευτικα πηγα σπιτι αμεσος ειδα και το εμαιλ αυτο εδω:

header-left.jpg header-center-circle.jpg header-right.jpg header-right-corner.jpg
header-sidebar-right-top.jpg
header-sidebar-left-bottom.jpg
sidebar-gradient.png
You sent 220,00 EUR to Kalimera foods.
 
Transaction Details
Transaction ID: 83U67396X2471120D 15 April 2020
 
Amount sent

220,00 EUR

Fee
                                            0,00 EUR
PAID WITH
MASTER_CARD 4940
220,00 EUR
 
You paid

220,00 EUR

Αφου απο απειρες προσπαθειες να μπω στον λογαριασμο μου δεν τα καταφερα ετσι το παραξενο ειναι αυτο εδω οτι εκανα νεο λογαριασμο με την ιδια καρτα και το ιδιο εμαιλ που ειχα κανει αρχικα στο paypal μου. τι στο καλο εγινε ; και πως περνω πισω τα λεφτα μου τωρα αυτο το ποσο που δεν εχω ιδεα τι στο καλο ειναι ; στο paypal δεν φαινεται τιποτα.
Επισης εβαζα το εμαιλ μου καθως και τον κωδικο μου για ανακτηση και μου ελεγε οτι δεν εβρισκε αυτο τον λογαριασμο πριν κανω νεο λογαριασμο στο ιδιο εμαιλ με την ιδια καρτα.
Πως κυνουμαι ;

SCAM EMAIL???????MHN ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ σε λινκ που σου δινει.

Απο την κάρτα σου λείπουν τα λεφτά αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

SCAM EMAIL???????MHN ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ σε λινκ που σου δινει.

Απο την κάρτα σου λείπουν τα λεφτά αυτα;

Αυτο δεν το ξερω αλλα μου ηρθε και εμαιλ στο κινητο οτι η καρτα σας εγκρηθηκε για αγορα στον στην paypal καλιμερα φοοδ. τι σκατα ειναι αυτη η εταιρια παλι ; αν ειναι εταιρια η κανενας απαιτωνας που περνει τα λεφτα μας. εμενα με ανησυχει το αλλο το οτι εκανα νεο paypal με ιδιο εμαιλ και την ιδια την καρτα μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Αυτο δεν το ξερω αλλα μου ηρθε και εμαιλ στο κινητο οτι η καρτα σας εγκρηθηκε για αγορα στον στην paypal καλιμερα φοοδ. τι σκατα ειναι αυτη η εταιρια παλι ; αν ειναι εταιρια η κανενας απαιτωνας που περνει τα λεφτα μας. εμενα με ανησυχει το αλλο το οτι εκανα νεο paypal με ιδιο εμαιλ και την ιδια την καρτα μ.

Απο την κάρτα σου λείπουν τα λεφτά;Αλλο λογαριασμό γιατί έκανες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Απο την κάρτα σου λείπουν τα λεφτά;Αλλο λογαριασμό γιατί έκανες

Αυτο δεν το ξερω οπως σ ειπα μ ηρθε το μηνυμα στο κινητο και δεν εχω ιδεαααααααα πραγματικα.
Εκανα αλλο λογαριασμο με το ιδιο εμαιλ οπως ειπα πιο πανω και εβαλα την ιδια μ την καρτα επειδη το υφισταμενο δεν με αφηνε να εμπαινα μεσα ουτε ανακτηση να εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Αυτο δεν το ξερω οπως σ ειπα μ ηρθε το μηνυμα στο κινητο και δεν εχω ιδεαααααααα πραγματικα.
Εκανα αλλο λογαριασμο με το ιδιο εμαιλ οπως ειπα πιο πανω και εβαλα την ιδια μ την καρτα επειδη το υφισταμενο δεν με αφηνε να εμπαινα μεσα ουτε ανακτηση να εκανα.

Δηλαδή πρώτα ήρθες στο φόρουμ να ρωτήσεις;Την τραπεζα σου ,αν δεν έχεις   ebanking, δεν σκέφτηκες να την ρωτήσεις;Να τους πάρεις ενα τηλ να την μπλοκάρουν;

 

Το πιο πιθανό είναι scam αλλά εσύ τα έμπλεξες χειρότερα με άλλο λογαριασμό κλπ κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δηλαδή πρώτα ήρθες στο φόρουμ να ρωτήσεις;Την τραπεζα σου ,αν δεν έχεις   ebanking, δεν σκέφτηκες να την ρωτήσεις;Να τους πάρεις ενα τηλ να την μπλοκάρουν;

Το πιο πιθανό είναι scam αλλά εσύ τα έμπλεξες χειρότερα με άλλο λογαριασμό κλπ κλπ.

και να τους τηλεφωνησω θα το απαντησουν λες ; αφου ολοι ειναι σπιτια τους σε καραντηνα. οντως ειναι πολυ παραξενο. φοβηθηκα οτι μου τον διαγραψαν για να μην γινοταν ανακτηση κλπ. κατα τα αλλα ειναι ασφαλες το παυπαλ..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...