Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ίσως σχετικο, ίσως άσχετο με το case του φίλου παραπάνω, έχω και εγώ μια αμφισβητίσιμη συναλλαγή 15/4 - λέτε να έγινε κανένα breach; Aνανέωση χρόνου ομιλίας 15ευρώ στη Vodafone, πήρα απόδειξη paypal αλλά όχι αποδείξεις απο την ιδια τη vodafone για να δω σε ποιο κινητό πήγανε. Υπόψιν έχω 3-4 κινητά που ανανεώνω με paypal και ξέρω ακριβώς τη διαδικασία και του τι θα έπρεπε να λάβω... και είναι τελείως βλακεία που η απόδειξη paypal δεν λεεί και το κινητό, έστω και με αστεράκια σε κάποια νούμερα.

Προς το παρόν έστειλα εμαιλ αμφισβήτησης στο εμαιλ της voda και άνοιξα και κλήση στο call center, όπου μου είπαν οτι αν δεν έχουν μπει τα λεφτά σε κάποιο απο τα κινητά που έχω ξαναχρησιμοποιήσει τότε θα μου επιστραφούν, και εννοείται οτι ξήλωσα όλες τις ενεργές πληρωμές της voda στο paypal. Αν δεν πάρω απάντηση σε 10 εργάσιμες, πάω για paypal dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/4/2020 στις 10:48 ΠΜ, thelos257 είπε

Καλημερα δεν φαινονται οι παλιες μου κινησεις ουτε και η υποπτη κυνηση.

 

[email protected] <[email protected]>
Μετα μου ηρθε και αυτο το μηνυμα:

Hello ,

We are sorry that you have decided to close your PayPal account. With millions of members in dozens of countries and regions across the globe, PayPal is continually improving and expanding its award-winning services.

PayPal is the world's leading online money transaction service for individuals, businesses and merchants. From customized shopping carts and ATM debit cards to one-click purchases, PayPal offers individual and business solutions that are time-saving, secure, cost-effective and easy-to-use.

Should you decide you want to have a PayPal account again in the future, visit

https://www.paypal.com/ and follow the few easy steps to open a new account.

If you did not authorize your account to be closed, please report this email to us at

Δεν καταλαβα και πολλα τι λεει επειδη ειναι στα αγγλικα μαλλον οτι μ εκλεισαν το paypal μου γι αυτο δεν φαινοντουσαν μεσα τα παλια μου αλλα γιατι μου το εκλεισαν δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα τι γινεται τι παιξει εδω περα.
Να αναφερω οτι ποτε μου δεν ζητησα να μου κλεισουν τον προηγουμενο μου λογαριασμο στο paypal για κανενα λογο απολυτος.
Οταν προσπαθησα να ξανα εκανα συνδεση πριν δημιουργησω νεο λογαριασμο μου ζητησε τον αριθμο του παλιου μου τηλεφωνου το οποιο ακυρωσα ετσι δεν με αφηνε να προχωρησω αφου δεν ειχα καν αυτο τον αριθμο απο περσι που τον ακυρωσα. Ομως εμενα ειναι αυτη η υποπτη κινηση που μου κυνησε την περιεργα περισσοτερο το εγραψα στο google kalimera foods και δεν μου εμφανισε κατι.

Αφου εβαλα τους ιδιους κωδικους με τους παλιους μου ρε φιλε αρα ειναι ιδιοι ολοιδιοι.

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να κάνεις pp account με το ίδιο email. Κάτι άλλο έκανες.

Αν δεν πιστεύεις προσπάθησε να κάνεις εγγραφή κ να βάλεις το email σου. Γίνεται άμεσα flagged σαν χρησιμοποιημένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Δεν χρειάζεται να φορτώσεις λεφτά.

Ναι μετά το είδα, βάζεις την κάρτα ως μέσο πληρωμής... Ερώτηση, πρέπει να προσέξω κάτι στις συναλλαγές η και γενικώς; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Ναι μετά το είδα, βάζεις την κάρτα ως μέσο πληρωμής... Ερώτηση, πρέπει να προσέξω κάτι στις συναλλαγές η και γενικώς; 

Στο τέλος κάθε συναλλαγής να επιλέξεις την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα σου και όχι το PayPal

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Στο τέλος κάθε συναλλαγής να επιλέξεις την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα σου και όχι το PayPal

Πώς γίνεται αυτό ; δώσε ξανά λινκ να το καταλάβω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Στο τέλος κάθε συναλλαγής να επιλέξεις την μετατροπή να την κάνει η τράπεζα σου και όχι το PayPal

αυτό είναι σωστό μόνο εάν έχεις συνδέσει κάρτα τύπου revolut.

Οι τράπεζες έχουν συνήθως χειρότερη ισοτιμία απο την pp + χρεώνουν fees με κάθε συναλλαγή σε άλλο νόμισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bilya είπε

αυτό είναι σωστό μόνο εάν έχεις συνδέσει κάρτα τύπου revolut.

Οι τράπεζες έχουν συνήθως χειρότερη ισοτιμία απο την pp + χρεώνουν fees με κάθε συναλλαγή σε άλλο νόμισμα.

δεν νομιζω οτι ισχυει γενικα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bilya είπε

αυτό είναι σωστό μόνο εάν έχεις συνδέσει κάρτα τύπου revolut.

Οι τράπεζες έχουν συνήθως χειρότερη ισοτιμία απο την pp + χρεώνουν fees με κάθε συναλλαγή σε άλλο νόμισμα.

Μπερδεύτηκα πιο πολύ τώρα, εγώ έβαλα μια κάρτα Master, τι γίνεται τώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Μπερδεύτηκα πιο πολύ τώρα, εγώ έβαλα μια κάρτα Master, τι γίνεται τώρα; 

θα πρεπει να τσεκαρεις ποσο θα σε χρεώνει η τράπεζά σου κ με τι ισοτιμία αν πληρώσεις σε ξένο νομισμα. 

Όλες οι τράπεζες έχουν αναλυτικό κατάλογο. πχ  δες κατω τι χρεώνει η eurobank

image.png.77856e4fc5246e78ef26c3455e5c4010.png

 

 

27 λεπτά πριν, alfeios είπε

δεν νομιζω οτι ισχυει γενικα αυτο

δες το παράδειγμα της  eurobank

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bilya είπε

θα πρεπει να τσεκαρεις ποσο θα σε χρεώνει η τράπεζά σου κ με τι ισοτιμία αν πληρώσεις σε ξένο νομισμα. 

Όλες οι τράπεζες έχουν αναλυτικό κατάλογο. πχ  δες κατω τι χρεώνει η eurobank

image.png.77856e4fc5246e78ef26c3455e5c4010.png

δες το παράδειγμα της  eurobank

για Εθνικη που το βρισκω αυτό ; Αρα με συμφερει να πληρωνω σε ευρω καλυτερα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, bilya είπε

θα πρεπει να τσεκαρεις ποσο θα σε χρεώνει η τράπεζά σου κ με τι ισοτιμία αν πληρώσεις σε ξένο νομισμα. 

Όλες οι τράπεζες έχουν αναλυτικό κατάλογο. πχ  δες κατω τι χρεώνει η eurobank

image.png.77856e4fc5246e78ef26c3455e5c4010.png

δες το παράδειγμα της  eurobank

Ενταξει το ειδα, το γνωριζω και γι αυτο δεν χρησιμοποιω ποτε καρτα της Eurobank στο paypal

Χρησιμοποιω της Alphabank και δεν εχω δει εξτρα χρεωσεις, 

Γι αυτο ειπα οτι δεν ισχυει γενικα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alfeios είπε

Ενταξει το ειδα, το γνωριζω και γι αυτο δεν χρησιμοποιω ποτε καρτα της Eurobank στο paypal

Χρησιμοποιω της Alphabank και δεν εχω δει εξτρα χρεωσεις, 

Γι αυτο ειπα οτι δεν ισχυει γενικα αυτο

δεν διαφωνώ σε αυτό καλό ειναι να κοιτάς τι θα χρεωθεις κ ποσο απο την τράπεζά σου.

πχ η αλφα το 14 που ήρθα uk με χρέωνε 2.5% ανα συναλλαγή κ με οχι την καλύτερη ισοτιμία. Τώρα οπως λες η αλφα δεν έχει χρεώσεις.

Αυτά αλλάζουν χρόνο με τον χρόνο κ είναι καλό να τα τσεκαρουμε όλοι τακτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...