Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Καλημερα οχι επειδη εβαλα τους ιδιους κωδικους παλι.

Διάβασε ξανά τα παρακάτω και απάντησέ τα σε παρακαλώ:

Όταν κάνεις login, βλέπεις τις κινήσεις του λογαριασμού σου; Οι παλιότερες κινήσεις & η τελευταία (η ύποπτη) εμφανίζονται στο paypal; Γιατί αν έκανες νέα εγγραφή θα πρέπει να είναι κενό.

Γράψε μας επίσης τη διεύθυνση του αποστολέα του e-mail με την ύποπτη χρέωση. Και από αυτό καταλαβαίνεις αν το e-mail προήλθε από το paypal ή από scammer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Η Alpha χρεωστική κάρτα που έχω συνδέσει εδώ και περίπου 3-4 χρόνια στο paypal λήγει τον ιουνιο.

Ο τρόπος να προσθέσεις μια κάρτα παραμένει ο ίδιος?

Προσθέτεις τον 10ψήφιο(Νομίζω) νούμερο που έχει πάνω η κάρτα στο Paypal - αυτό σου τραβάει νομίζω 1 με 2 ευρώ με μια αιτιολογία 4 με 5 γράμματα που στην ουσία είναι σαν επαληθεύσει ότι αυτή η κάρτα είναι δική σου ώστε να τα βάλεις στο πεδίο που σου έχει το paypal για να γίνει verified αυτή η νέα κάρτα.

Μέτα είμαι οκ στο να αγοράζω πράγματα μέσω paypal μέχρι και αν γίνουν επιστροφή χρημάτων να μπαίνουν αυτόματα πάλι στην κάρτα κ.τ.λ.

Και ρωτάω τώρα ειδικά εδώ γιατί πλέον λόγο κορονοιου δεν έχει τηλεφωνικό support το paypal.

Τώρα μαθαίνω ότι το νούμερο που θα έχει η νέα κάρτα απ έξω είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που έχει και η παλιά μου κάρτα. 

 

Με αυτήν την λογική υποθέτω δεν θα χρειαστεί να κάνω τίποτα στο Paypal αφού την νέα κάρτα την βάζεις βάσει αυτού του νούμερου.

Απλα δεν ξέρω αν το τριψηφιο νούμερο που έχει στο πίσω μέρος ή κάρτα είναι το ίδιο ή όχι. 

 

Αν κάποιος του έχει έρθει άλλη κάρτα επειδή έληξε η παλιά του και είχε την παλια στο PayPal τι ακριβώς έκανε;

Αν έκανε κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2019 στις 9:59 ΜΜ, panman76 είπε

Μια χαζή ερώτηση...

Σκέφτομαι να κάνω μια αγορά μέσω paypal.Ο παραλήπτης των χρημάτων που θα κάνω αγορά θα βλέπει το όνομα μου; Τι ακριβώς θα βλέπει;

Θα δει τα πάντα  από τα στοιχεία που έχεις δώσει στην paypal , εκτός από τα  ευαίσθητα στοιχεία της κάρτας που έχεις συνδέσει με αυτήν....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Τώρα μαθαίνω ότι το νούμερο που θα έχει η νέα κάρτα απ έξω είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που έχει και η παλιά μου κάρτα. 

Με αυτήν την λογική υποθέτω δεν θα χρειαστεί να κάνω τίποτα στο Paypal αφού την νέα κάρτα την βάζεις βάσει αυτού του νούμερου.

Απλα δεν ξέρω αν το τριψηφιο νούμερο που έχει στο πίσω μέρος ή κάρτα είναι το ίδιο ή όχι. 

Αν κάποιος του έχει έρθει άλλη κάρτα επειδή έληξε η παλιά του και είχε την παλια στο PayPal τι ακριβώς έκανε;

Αν έκανε κάτι. 

Αλλάζουν η ημερομηνία λήξης και το CVV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε θα πρέπει να την εισάγω πάλι σωστά; 

Δεν θα μου βγάλει πρόβλημα αφού θα έχει το ίδιο δέκα ψηφίο νούμερο με την παλια;;;  

Εσύ τι ακριβώς έκανες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Τώρα μαθαίνω ότι το νούμερο που θα έχει η νέα κάρτα απ έξω είναι ακριβώς το ίδιο με αυτό που έχει και η παλιά μου κάρτα. 

Με αυτήν την λογική υποθέτω δεν θα χρειαστεί να κάνω τίποτα στο Paypal αφού την νέα κάρτα την βάζεις βάσει αυτού του νούμερου.

Απλα δεν ξέρω αν το τριψηφιο νούμερο που έχει στο πίσω μέρος ή κάρτα είναι το ίδιο ή όχι. 

Αν κάποιος του έχει έρθει άλλη κάρτα επειδή έληξε η παλιά του και είχε την παλια στο PayPal τι ακριβώς έκανε;

Αν έκανε κάτι. 

Ακολούθα  τα  παρακάτω 5 στάδια..

1. Go to the Paypal website and log in to your account.

2. Click ''Profile '' at the top of the page.

3. Click the  '' Credit Card''  link in the Financial information columm

4. Click ''Add'' a card if you aleready have a card registered.

5. Enter your information and click '' Add card ''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρω πως να προσθέσω μια κάρτα. 

 

Δεν ρωτάω αυτό. 

 

Ρωτάω τι πρέπει να κάνω αφού η νέα κάρτα που θα έρθει θα έχει το ίδιο δέκα ψηφίο νούμερο και απλά αλλάζει το τριψηφιο νούμερο που θα έχει στο πισω μέρος ή κάρτα. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Οπότε θα πρέπει να την εισάγω πάλι σωστά; 

Δεν θα μου βγάλει πρόβλημα αφού θα έχει το ίδιο δέκα ψηφίο νούμερο με την παλια;;;  

Εσύ τι ακριβώς έκανες; 

Απο κάτω ακριβώς είναι η απάντηση στο ερώτημά σου...

2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ξέρω πως να προσθέσω μια κάρτα. 

Δεν ρωτάω αυτό. 

Ρωτάω τι πρέπει να κάνω αφού η νέα κάρτα που θα έρθει θα έχει το ίδιο. Δέκα ψηφίο νούμερο και απλά αλλάζει το τριψηφιο νούμερο που θα έχει στο πισω μέρος ή κάρτα. 

   Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα τότε...απλά όταν έρθει η ώρα να πληρώσεις για  κάτι  και σου ζητηθεί να συμπληρώσεις  το  CCV , αντί για το παλαιό 3ψήφιο  απλά θα χρησιμοποιήσεις το καινούριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό το λόγο ρώτησα να μου απαντησει κάποιος που έχει κάνει αυτήν την διαδικασία γιατί δεν θέλω να ακούω υποθέσεις. 

Και δεν νομιζω όταν είναι να πληρώσεις κάτι μέσω PayPal αν δεν έχεις βάλει σωστά τα στοιχεία και δεν έχεις κάνει και το verification της κάρτας να προχωράει η πληρωμή και ούτε να σου ζητάει το paypal κάποια λεπτομέρεια της κάρτας. 

Απλά σου λέει βάλε μια κάρτα και κάνε το verification της και μετά δοκίμασε να αγοράσεις κάτι. 

Καλα οταν έρθει η ώρα θα δω τι θα κάνω. 

 

Ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγορη οταν σου ερθει η νεα καρτα θα μπεις στο παυπαλ σου.

Θα πατησεις update card.Στην επομενη οθονη θα βαλεις αυτα που ζηταει.Ημερομηνια ληξης και τον 3ψηφιο κωδικο που ειναι πισω μερια της καρτας.Πατας update card και εισαι ετοιμος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα χρειαστεί πάλι verification να υποθέσω έτσι; 

 

Την διαδικασία με το ευρώ και την αιτιολογία για να την εισάγω πάλι στο PayPal. 

Το αναφέρω αυτό γιατί πάλι θα πρέπει να περιμένω 2 με 3 μέρες για να δω την αιτιολογία από την τράπεζα. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, vdanasto είπε

Διάβασε ξανά τα παρακάτω και απάντησέ τα σε παρακαλώ:

Όταν κάνεις login, βλέπεις τις κινήσεις του λογαριασμού σου; Οι παλιότερες κινήσεις & η τελευταία (η ύποπτη) εμφανίζονται στο paypal; Γιατί αν έκανες νέα εγγραφή θα πρέπει να είναι κενό.

Γράψε μας επίσης τη διεύθυνση του αποστολέα του e-mail με την ύποπτη χρέωση. Και από αυτό καταλαβαίνεις αν το e-mail προήλθε από το paypal ή από scammer.

Καλημερα δεν φαινονται οι παλιες μου κινησεις ουτε και η υποπτη κυνηση.

 

[email protected] <[email protected]>
Μετα μου ηρθε και αυτο το μηνυμα:

Hello ,

We are sorry that you have decided to close your PayPal account. With millions of members in dozens of countries and regions across the globe, PayPal is continually improving and expanding its award-winning services.

PayPal is the world's leading online money transaction service for individuals, businesses and merchants. From customized shopping carts and ATM debit cards to one-click purchases, PayPal offers individual and business solutions that are time-saving, secure, cost-effective and easy-to-use.

Should you decide you want to have a PayPal account again in the future, visit

https://www.paypal.com/ and follow the few easy steps to open a new account.

If you did not authorize your account to be closed, please report this email to us at

Δεν καταλαβα και πολλα τι λεει επειδη ειναι στα αγγλικα μαλλον οτι μ εκλεισαν το paypal μου γι αυτο δεν φαινοντουσαν μεσα τα παλια μου αλλα γιατι μου το εκλεισαν δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα τι γινεται τι παιξει εδω περα.
Να αναφερω οτι ποτε μου δεν ζητησα να μου κλεισουν τον προηγουμενο μου λογαριασμο στο paypal για κανενα λογο απολυτος.
Οταν προσπαθησα να ξανα εκανα συνδεση πριν δημιουργησω νεο λογαριασμο μου ζητησε τον αριθμο του παλιου μου τηλεφωνου το οποιο ακυρωσα ετσι δεν με αφηνε να προχωρησω αφου δεν ειχα καν αυτο τον αριθμο απο περσι που τον ακυρωσα. Ομως εμενα ειναι αυτη η υποπτη κινηση που μου κυνησε την περιεργα περισσοτερο το εγραψα στο google kalimera foods και δεν μου εμφανισε κατι.

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Δε συνεννοούμαστε.

Καλή συνέχεια.

Αφου εβαλα τους ιδιους κωδικους με τους παλιους μου ρε φιλε αρα ειναι ιδιοι ολοιδιοι.

Επεξ/σία από thelos257
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ και ο Θεός ,αν και αμφιβάλλω και για αυτόν,ξέρουν τι έχεις κάνει.Απο αυτά που λες δεν βγαίνει άκρη.Και να φανταστώ ότι την καρτα αν λείπουν χρήματα δεν την έχεις ελέγξει ακόμα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, alfeios είπε

Και κάτι άλλο δεν έχω καταλάβει. Τα χρήματα έχουν χρεωθεί στην κάρτα, έχει γίνει δέσμευση ή απλά έλαβε αυτό το mail?

Καλησπερα οπως μου ειπαν σημερα το πρωι απο την τραπεζα οπου και πηγα δεσμευτικα τα χρηματα αλλα μου ειπαν αφου εσυ δεν εκανες την αγορα αυτη τοτε δεν θα τους τα δωσουμε και θα σου επιστραφουν θα σου μεινουν πισω στον λογαριασμο σου. Τα μικρα ποσα

Ebay PAY:
 

65.60 ευρω (10/4/2020 21:09)
25.90 ευρω (11/4/2020 15:07) 
25.90 ευρω ( 11/4/2020 15:12)
25.90 ευρω (11/4/2020 15:12) 



ηταν αυτα που εκανες εσυ την παρασκευη και το σαββατο το απογευμα οταν αγορασες απο το eBay κατι που ηθελες οπως μου ειπες σωστα ; Σωστα μαλιστα ετσι εγινε της ειπα της κοπελλας εκει.
Αυτη η κινηση εδω ειναι παρα πολυ μεγαλη και πολυ υποπτη και παραξενη:

 

PayPal 	 
	
You sent 220,00 EUR to Kalimera foods.
Transaction Details
Transaction ID: 83U67396X2471120D 	15 April 2020
 
Amount sent
220,00 EUR

Fee
0,00 EUR
PAID WITH
MASTER_CARD xxxx
220,00 EUR

You paid 	220,00 EUR

 

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εσύ και ο Θεός ,αν και αμφιβάλλω και για αυτόν,ξέρουν τι έχεις κάνει.Απο αυτά που λες δεν βγαίνει άκρη.Και να φανταστώ ότι την καρτα αν λείπουν χρήματα δεν την έχεις ελέγξει ακόμα.

Ξανα διαβασε τις δυο τελευταιες παραθεσεις που εκανα και θα βγαλεις νοημα φιλε μου. Φαινονται μεσα τα λεφτα οπως μου ειπε η κοπελα στην τραπεζα δεν ειναι αποδεσμεμενα και εφοσον δεν εκανα εγω την πιο πανω υποπτη κινυση δεν θα τους τα δωσουν και θα μου τα δωσει πισω. τι να σου πω αλλο ανθρωπε μου ; Εκτιμω οτι θελετε να με βοηθησετε αλλα δεν κατεχω και πολλα απο paypal. Οριστε εδω η εικονα δειχνει πως δεν φαινονται οι παλιες μου δραστηριοτητες:

179583253_.png.4b1a64197993b25ddfb39875bfe647f5.png

Επεξ/σία από thelos257
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...