Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To PayPal σε χρεώνει για αναλήψεις μόνο όταν το ποσό είναι μικρότερο από ?100. Όσον αφορά τις χρεώσεις της τράπεζας, δεν γνωρίζω κάτι γιατί δεν έτυχε ποτέ να τραβήξω χρήματα απ' το PayPal μου. Για να είμαι ειλικρινής, μου ακούγεται κουλό. Αφού ουσιαστικά είναι σα να σου στέλνει λεφτά ο θείος από το Toronto - θα πληρώσεις εσύ για την κατάθεση?

 

Τελικά τι χρεώνεσαι και πόσο?? Υπάρχει κανείς που να γνωρίζει καλά και να χρησιμοποιει πολύ PayPal??

 

πχ. Πως παίζετε στοίχημα στο Ιντερνετ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο φίλος έχει δίκιο,

χρεώνεσαι μόνο όταν είναι κάτω από 100?,

 

αλλά για στοίχημα π.χ. ούτως ή άλλως πρέπει να κάνεις account στο site που θέλεις να παίξεις και να καταθέσεις κάποια λεφτά εξ'αρχής σε αυτό το account,

για να μπορούν να στα παίρνουν,

οπότε μπορεί και να την γλυτώσεις την χρέωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To PayPal σε χρεώνει για αναλήψεις μόνο όταν το ποσό είναι μικρότερο από ?100. Όσον αφορά τις χρεώσεις της τράπεζας, δεν γνωρίζω κάτι γιατί δεν έτυχε ποτέ να τραβήξω χρήματα απ' το PayPal μου. Για να είμαι ειλικρινής, μου ακούγεται κουλό. Αφού ουσιαστικά είναι σα να σου στέλνει λεφτά ο θείος από το Toronto - θα πληρώσεις εσύ για την κατάθεση?

 

Η Πειραιώς μου κρατάει 1 ευρώ για κάθε εισερχόμενο έμβασμα και ας έχει πληρώσει το Paypal τα έξοδα του εμβάσματος.

 

θέλω να ανοίξω ένα λογαριασμό , διαβάζω μια σελίδα από το paypal που λέει compare paypal accounts.

 

Το personal με το premier έχουν διαφορά στα τρία παρακάτω που θα γράψω το personal είναι limited σε σχέση με το premium.

 

ebay tools, merchant services , accept credit or debit card.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι σημαίνει αυτός ο περιορισμός ;

 

Το premium έχει συνδρομή ή απλά αν εκμεταλλευθείς κάποια προνόμια από αυτά που σου παρέχει χρεώνεσαι με το ανάλογο ποσοστό επί της συναλλαγής;

 

Κοίταξε, εγώ έχω Premium, μόνο και μόνο για να δέχομαι χρήματα από πιστωτικές. Δηλαδή, αν δεν έχει ο άλλος υπόλοιπο στο Paypal και πάει να σε πληρώσει, δε μπορείς να τα δεχτείς, γιατί το Paypal θα τα πάρει από την κάρτα του.

 

Δεν ξέρω για τις άλλες διαφορές Personal και Premium, έκανα το λογαρισμό μου απευθείας Premium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι χρεώνεσαι και πόσο?? Υπάρχει κανείς που να γνωρίζει καλά και να χρησιμοποιει πολύ PayPal??

 

πχ. Πως παίζετε στοίχημα στο Ιντερνετ??

 

To Paypal σε χρεώνει 1 εθρώ για κάθε ανάληψη κάτω από 100 ευρώ. Πάνω από 100 ευρώ είναι δωρεάν.

 

Βέβαια, αν το υπόλοιπό σου είναι σε δολλάρια, οι ισοτιμίες που σου δίνει κατά τη μεταφορά, δεν είναι και top...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα για να αγοράσω domains στο internet πρέπει να δώσω 30 ευρώ μέσω internet θα πληρώσω ουσιατικά 32, σωστά?? Θα μου πάρει 1 ευρώ το PayPal και 1 ευρώ η Πειραιώς ή η κάθε άλλη τράπεζα, σωστά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα..Θελω να ρωτησω αν μπορω να χρησιμοποιησω το pay by call για rapidshare απο Ellada.Ειναι αυτο που εμφανιζεται στη σελ του Rapidshare και ισχυει premium acc για 48h.Πως γινεται?Παιρνω τηλ και χρεωνουν το λογ του τηλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα για να αγοράσω domains στο internet πρέπει να δώσω 30 ευρώ μέσω internet θα πληρώσω ουσιατικά 32, σωστά?? Θα μου πάρει 1 ευρώ το PayPal και 1 ευρώ η Πειραιώς ή η κάθε άλλη τράπεζα, σωστά??

 

Όχι.

 

Για να πληρώσεις δε χρεώνεσαι. Για να πληρωθείς χρεώνεσαι. Ούτε από το Paypal, ούτε από την τράπεζα.

 

Καλημερα..Θελω να ρωτησω αν μπορω να χρησιμοποιησω το pay by call για rapidshare απο Ellada.Ειναι αυτο που εμφανιζεται στη σελ του Rapidshare και ισχυει premium acc για 48h.Πως γινεται?Παιρνω τηλ και χρεωνουν το λογ του τηλ?

 

Άσχετο με το θέμα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.

 

Για να πληρώσεις δε χρεώνεσαι. Για να πληρωθείς χρεώνεσαι. Ούτε από το Paypal, ούτε από την τράπεζα.

 

Thanx ρε παίχτη! Βασικά, για την όλη διαδικασία τι χρειάζεσαι? Αν θες πες ή στείλε μου pm! Σε ποια τράπεζα πήγες εσύ? Τι πλήρωσες για την έκδοση προπληρωμένης πιστωτικής κτλ... Thanx a lot πάντως! :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx ρε παίχτη! Βασικά, για την όλη διαδικασία τι χρειάζεσαι? Αν θες πες ή στείλε μου pm! Σε ποια τράπεζα πήγες εσύ? Τι πλήρωσες για την έκδοση προπληρωμένης πιστωτικής κτλ... Thanx a lot πάντως! :) :)

 

Κοιτάξε, είχε βγάλει παλιότερα Attica Giftcard. Αυτή είναι μια προπληρωμένη πιστωτική, για ηλεκτρινικές αγορές μόνο. Δε θυμάμαι τη χρέωση, πάντως δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλη. Στην βγάζουν σε ένα μισάωρο περίπου και το μόνο που χρειάζεσαι είναι η ταύτότητά σου (ή διαβατήριο).

 

Τώρα χρησιμοποιώ τη cashcard του τραπεζικού μου λογαριασμού, που είναι και Visa Electron. Έχει όλα τα πλεονεκτήματα της προπληρωμένης + μηδενικές χρεώσεις μια και τραβάει από το λογαριασμό κατευθείαν. Και ουσιαστικά είναι απόλυτα ασφαλής για το Internet, αφού ακόμα και στραβή να γίνει, αρνήσαι τη χρέωση και την τρώει αυτός που πήρε τα λεφτά. Το αιτιολογικό είναι ότι δεν υπάρχουν ουσιαστικά αποδείξεις ότι έχεις κάνει οποιαδήποτε συναλλαγή μια και δεν υπάρχει πουθενά η υπογραφή σου.

 

Αν και γενικότερα, έτσι κι αλλιώς, σπάνια τραβάω λεφτά από το λογαριασμό, συνήθως στέλνω σε αυτόν. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μήπως υπαρχει, ρε παιδιά, τρόπος να κάνεις αγορά μέσω pay pal με κάποιες δόσεις; πχ.Εγω εχω ένα λογαριασμό στην pay pal μέσω master card, και θελω να κανω μια αγορά απο το e-bay, 3000 ευρώ, το πιστωτικό μου όριο όμως ειναι 2000 ευρώ. Υπάρχει τρόπος η pay pal να χρεώνει καθε μήνα την πιστωτική μου κάρτα για κάποιους μήνες ετσι ωστε να μπορέσω να κάνω την αγορά;

Και οχι μόνο γι αυτό αλλα και για θέμα ευκολίας, να πληρώνεις δηλ. λίγα λίγα, όπως κάνεις μέσω τραπέζης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξε, είχε βγάλει παλιότερα Attica Giftcard. Αυτή είναι μια προπληρωμένη πιστωτική, για ηλεκτρινικές αγορές μόνο. Δε θυμάμαι τη χρέωση, πάντως δεν ήταν ιδιαίτερα μεγάλη. Στην βγάζουν σε ένα μισάωρο περίπου και το μόνο που χρειάζεσαι είναι η ταύτότητά σου (ή διαβατήριο).

 

Τώρα χρησιμοποιώ τη cashcard του τραπεζικού μου λογαριασμού, που είναι και Visa Electron. Έχει όλα τα πλεονεκτήματα της προπληρωμένης + μηδενικές χρεώσεις μια και τραβάει από το λογαριασμό κατευθείαν. Και ουσιαστικά είναι απόλυτα ασφαλής για το Internet, αφού ακόμα και στραβή να γίνει, αρνήσαι τη χρέωση και την τρώει αυτός που πήρε τα λεφτά. Το αιτιολογικό είναι ότι δεν υπάρχουν ουσιαστικά αποδείξεις ότι έχεις κάνει οποιαδήποτε συναλλαγή μια και δεν υπάρχει πουθενά η υπογραφή σου.

 

Αν και γενικότερα, έτσι κι αλλιώς, σπάνια τραβάω λεφτά από το λογαριασμό, συνήθως στέλνω σε αυτόν. :wink:

 

Απο ποια τράπεζα δηλαδή παιχταρά μου? Έχετε να προτείνετε τπτ. άλλο? Από ότι πληροφορήθηκα αυτές οι κάρτες ονομάζονται χρεωστικές - μιας και ουσιαστικα΄δεν είναι πιστωτικές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...