Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

GUYS HELP!

 

Την Τρίτη μου έβαλαν 450e στον λογαριασμό μου paypal, δέχθηκα τα χρήματα ok αλλά ήθελα να τα μεταφέρω στον λογαριασμό μου. Πήγα να κάνω withdraw και έλεγε κάπου μεταφορά σε bank account, έβαλα τον λογαριασμό μου και έστειλα τα χρήματα έλεγε πως θα κάνει 5-7 μέρες και μέχρι χθές ήταν pending και σήμερα βλέπω completed!(Αφαίρεσε και 15e περίπου) Το θέμα είναι πως παω με το web banking και δεν βλέπω τα χρήματα στον λογαριασμό!!!!!!! ??? Λέτε να φανούν την Δευτέρα??? Help!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ παιδιά μόλις τώρα προσπάθησα να μπω στο web banking της Alpha και μου βγάζει συνέχεια ότι τελείωσε ο χρόνος συναλλαγής μου. Βάζω τους κωδικούς, με βάζει μέσα και μετά πάω Καταθέσεις->Υπόλοιπα και μου πετάει το παραπάνω μήνυμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, προσπαθώντας να βγάλω χρεωστική αντιμετώπισα σοβαρό πρόβλημα με την Εμπορική Τράπεζα και τελικά κατέληξα στην Πειραιώς, που οι άνθρωποι με εξυπηρέτησαν αμέσως. Αν θέλετε να διαβάσετε τί τράβηξα μπορείτε να πάτε στο:

 

http://kostgiann.wordpress.com/

 

Έχω κάνει 2 posts με τον τίτλο Χρεωστική κάρτα. Στο πρώτο περιγράφω την περιπέτεια στην Εμπορική και στο δεύτερο τη σύντομη διαδικασία στην Πειραιώς.

 

Είχα αγανακτήσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τα μάθατε τα νέα (πήρατε το email);

 

We would like to announce important developments affecting all PayPal accounts in the European Union (the "EU").

 

No action is required on your part, and you will be able to continue using PayPal with no changes.

 

Currently, PayPal (Europe) Ltd. is the service provider for PayPal in the EU. PayPal (Europe) Ltd. is a UK company regulated and authorised by the Financial Services Authority (FSA) in the UK as an electronic money institution. This authorisation enables PayPal to provide its service throughout the EU.

 

From 2 July 2007, a new PayPal company, PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A. (PayPal Luxembourg), will become the service provider for PayPal in the EU. This is a Luxembourg entity regulated as a bank by the Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF), the Luxembourg equivalent of the FSA. PayPal Luxembourg will provide the PayPal service throughout the EU.

 

Your customer relationship with PayPal

On 2 July 2007, your customer relationship will be automatically transferred from PayPal (Europe) Ltd. to PayPal Luxembourg. This includes your customer relationship as governed by the terms of the PayPal User Agreement and, for applicable UK merchants, the PayPal Website Payments Pro Agreement (collectively, the "Agreements").

 

To summarise, from 2 July 2007, PayPal (Europe) Ltd. will assign to PayPal Luxembourg all of its right, title, interest, and benefit in and to the Agreements.

 

New User Agreement and Privacy Policy

We are also pleased to announce that from 2 July 2007, PayPal Luxembourg will issue a new form of the PayPal User Agreement and Privacy Policy. This new version of the User Agreement will be presented in a much more user-friendly manner, and many of the policies currently accessed by hyperlinks, will now form part of the main text of the User Agreement.

 

Also, the Privacy Policy will reflect that PayPal Luxembourg will be the data controller of your personal information from 2 July 2007 and set out further details of the third parties to whom PayPal Luxembourg will disclose your personal and account information.

 

For more information about the transition to PayPal (Europe) S.à r.l. & Cie, S.C.A., click here.

 

If you do not wish to continue your relationship with PayPal, you may close your account at any time by logging in to your account, clicking Profile, and following the instructions from the "Close Account" link. You should make sure you first withdraw the outstanding PayPal balance to your bank account.

 

Sincerely,

 

PayPal (Europe) Ltd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε προβληματίζει? Εμένα καθόλου..

 

καλα ας μην ειμαστε τοσο χαλαροι,απτην στιγμη που γινεται μια αλλαγη στην εταιρια ισως κατι να κρυβει,

μπορει να υπαρχει συνδρομη αργοτερα κλπ,

θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου στο paypal είχα δεί μια επιλογή η οποία σου έδινε την δυνατότητα να επιλέξεις να γίνεται η μετατροπή του συναλλάγματος(όταν πληρώνεις σε άλλο νόμισμα) απο την τράπεζα σου. Τι συμφέρει περισσότερο; Να τα μετατρέπει το paypal ή η τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βοηθειά σας γιατί είμαι άσχετος και τα αγγλικά μου πολύ φτωχά.Πρίν καιρό έβγαλα μια elecktron visa την οποία την έγραψα στο paypal και έκανα αγορές στο net. Στην τελευταία συναλλαγή μου όμως στο ebay/uk τα πράγματα που αγόρασα ( 2 flash disk ) δεν δούλευαν.Tα έσειλα πίσω αλλά ο πωλητής δεν μου τα άλλαξε και μου είπε οτι θα μου στείλει τα λεφτά μου πίσω δια μέσω paypal.

Το ερώτημα είναι: Πρέπει να ανοίξω κάτι στο paypal για να πάρω τα λεφτά μου αν τα στείλει ο πωλητής και αν ναι τι?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου στο paypal είχα δεί μια επιλογή η οποία σου έδινε την δυνατότητα να επιλέξεις να γίνεται η μετατροπή του συναλλάγματος(όταν πληρώνεις σε άλλο νόμισμα) απο την τράπεζα σου. Τι συμφέρει περισσότερο; Να τα μετατρέπει το paypal ή η τράπεζα;

 

PAYPAL, οι τράπεζες σε γονατίζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PAYPAL, οι τράπεζες σε γονατίζουν...

 

Απο περιέργεια μήπως ξέρεις που είναι αυτή η επιλογή; Δεν κατάφερα να την βρώ πουθενά...:???:

 

Και για να καταλάβω. Με απλά λόγια όταν κάνεις μια αγορά σε δολάρια το paypal μετατρέπει το ποσό αυτό σε ευρώ και το "τραβάει" απο την κάρτα; Ενώ αν αλλάξεις την επιλογή, το paypal ζητάει να "τραβήξει" το τάδε ποσό σε δολάρια και η τράπεζα είναι αυτή που κάνει την μετατροπή σε ευρώ;

Με αυτήν την λογική λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την βοηθειά σας γιατί είμαι άσχετος και τα αγγλικά μου πολύ φτωχά.Πρίν καιρό έβγαλα μια elecktron visa την οποία την έγραψα στο paypal και έκανα αγορές στο net. Στην τελευταία συναλλαγή μου όμως στο ebay/uk τα πράγματα που αγόρασα ( 2 flash disk ) δεν δούλευαν.Tα έσειλα πίσω αλλά ο πωλητής δεν μου τα άλλαξε και μου είπε οτι θα μου στείλει τα λεφτά μου πίσω δια μέσω paypal.

Το ερώτημα είναι: Πρέπει να ανοίξω κάτι στο paypal για να πάρω τα λεφτά μου αν τα στείλει ο πωλητής και αν ναι τι?

Ευχαριστώ.

 

Ζήτα να σου κάνει refund. Ειδάλλως ξεκίνα τη διαδικασία μέσα από το Ebay.

 

Απο περιέργεια μήπως ξέρεις που είναι αυτή η επιλογή; Δεν κατάφερα να την βρώ πουθενά...:???:

 

Και για να καταλάβω. Με απλά λόγια όταν κάνεις μια αγορά σε δολάρια το paypal μετατρέπει το ποσό αυτό σε ευρώ και το "τραβάει" απο την κάρτα; Ενώ αν αλλάξεις την επιλογή, το paypal ζητάει να "τραβήξει" το τάδε ποσό σε δολάρια και η τράπεζα είναι αυτή που κάνει την μετατροπή σε ευρώ;

Με αυτήν την λογική λειτουργεί;

 

Ακριβώς έτσι. Το Paypal σου τον ακουμπάει με τις ισοτιμίες αλλά η Τράπεζα σε σκίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...