Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορείς να τα αγοράσεις απο play σε πολύ χαμηλές τιμές. Για παράδειγμα το silent hill shatered memories το χει 39 ευρώ, Mario Kart μαζί με το τιμονάκι 39 ευρώ αλλά έχει και με λιγότερο απο 20 ευρώ παιχνίδια όπως το Dead Space με 19.5 ευρώ και το Need for speed Nitro με 17 ευρώ. Αν ειδικά πας σε λιγότερο δυμοφιλή παιχνίδια βρίσκεις ακόμη και με 12 ευρώ.

 

Η υψηλότερη τιμή που χω δει είναι 45 ευρώ. Και εννοείται όλες οι τιμές μαζί με τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

α,οκ δηλαδη δεν υπαρχει θεμα συμβατοτητας απο τι play?

ποσο ειναι τα μεταφορικα για ενα παιχνιδι?

αντικαταβολη στελνουν?

ευχαριστω!

 

Ασυμβατότητα δεν παίζει αφού και εκεί Pal έχουν :-)

 

Αντικαταβολή όχι δεν στέλνουν (μιλάμε για ταξίδι απο Αγγλία σε Ελλάδα) θα πρέπει να βγάλεις κάποια προπληρωμένη κάρτα σε κάποια τράπεζα και να κάνεις αγορές μέσω paypal. Μην σε φοβίζει μήπως και δεν στα στείλουν, αν δεν το παραλάβεις στο ξανα στέλνουν. Είναι αξιόπιστο κατάστημα... όχι Γερμανός ή eshop (μπιχτή έτσι να γουστάρουμε :lol:)

 

Οι τιμές είναι μαζί με τα μεταφορικά από όσο θυμάμαι. Απλά έχε υπόψιν ότι τα στέλνουν με ταχυδρομείο οπότε θα τα περιμένεις κανα 2 βδομαδο μέχρι να στα στείλουν. Αλλά νομίζω ότι με αυτές τις τιμές αξίζει το κόπο.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Εχω μια ερωτηση να κανω, και, αν και ειμαι σιγοουρος οτι θα εχει συζητηθει δεν καταφερα να βρω απαντηση σε αυτο το τεραστιο τοπικ.

Για τα software mods τι εχετε να πειτε?

Κατ'αρχας, ξερετε αν λειτουργουν?

Δευτερον, χρειαζεται να εχει κανεις περασμενο και το mod chip?

Βρήκα κατι πληροφοριες για το πως να ξεκλειδωσει κανεις ενα wii, όπου μπλέκονται κατι περιεργα πραγματα: αφ'ενος το Zelda, έπειτα κατι αλλο (δειτε).

Μετα παλι, βρηκα 2-3 τροπους με πληρωμη, οπου εγγυουνται το ξεκλειδωμα του wii χωρις mods και ιστοριες, οπως αυτο, αυτό και τουτο.

Σε ενα blog,καποιος υποστηριξε οτι γενικα ειναι αξιοπιστα (δειτε εδω).

 

Καμια ιδεα κανεις?

Φνταζομαι πως φαινεται οτι ειμαι καινουριος στη Mii Plaza...

Sorry για το μακροσκελες ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.

Εχω μια ερωτηση να κανω, και, αν και ειμαι σιγοουρος οτι θα εχει συζητηθει δεν καταφερα να βρω απαντηση σε αυτο το τεραστιο τοπικ.

Για τα software mods τι εχετε να πειτε?

Κατ'αρχας, ξερετε αν λειτουργουν?

Δευτερον, χρειαζεται να εχει κανεις περασμενο και το mod chip?

Βρήκα κατι πληροφοριες για το πως να ξεκλειδωσει κανεις ενα wii, όπου μπλέκονται κατι περιεργα πραγματα: αφ'ενος το Zelda, έπειτα κατι αλλο (δειτε).

Μετα παλι, βρηκα 2-3 τροπους με πληρωμη, οπου εγγυουνται το ξεκλειδωμα του wii χωρις mods και ιστοριες, οπως αυτο, αυτό και τουτο.

Σε ενα blog,καποιος υποστηριξε οτι γενικα ειναι αξιοπιστα (δειτε εδω).

 

Καμια ιδεα κανεις?

Φνταζομαι πως φαινεται οτι ειμαι καινουριος στη Mii Plaza...

Sorry για το μακροσκελες ποστ.

 

Υπάρχει topic που λύνει όλες τις απορίες σου! :-)

Αν χρειαστείς κάτι παραπάνω, ρώτα εκεί.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=176025

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

αυτή τη στιγμή με τόσες λύσεις για τις μπαταρίες τι κάνετε? είχα δοκιμάσει στο παρελθόν επαναφορτιζόμενες αλλά πέθαναν νωρίς. Έχω 3 μέρες τώρα το Wii και καταλαβαίνετε...

 

ps: ζητώ συγνώμη αν έχει ξανασυζητηθεί αλλά 270 σελίδες δύσκολα βγάζεις άκρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επαναφορτιζόμενες του εμπορίου είναι μάλλον η καλύτερη λύση.

Απλές αλκαλικές μιας χρήσης δεν το συζητάμε, εκτός αν δουλεύεις κάπου που τις βρίσκεις τσάμπα.

Τα διάφορα συστήματα επίσης που κυκλοφορούν κρατάνε ακόμα λιγότερο και βολεύουν μάλλον αν δεν φοράς τα καλύμματα στα remotes και νομίζω ότι θέλουν το wii να παραμένει σε standby. (πορτοκαλί φωτάκι)

Αν θέλεις για δοκιμή πάντως πάρε από ebay. Δεν αξίζει να δώσεις 20-30 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εχω να πω φιλοι μου ειναι οτι την ευχαριστηση που ενιωσα παιζοντας με το Wii , στα 23 χρονια που ασχολουμε με τα games , λιγες φορες την ενιωσα . Γι'αυτο και δεν με ενδιαφερει ποσο δυνατο μηχανακι ειναι το Wii ... Εχουμε ξεπερασει το σταδιο της κοντρας εμεις οι μεγαλυτεροι . Ας εχουνε 70 CPU οι αλλες κονσολες και καρτες γραφικων απιστευτες , τον τροπο χειρισμου του Wii δεν θα τον εχουν... Στις αλλες κονσολες πληρωνεις το HARDWARE ενω εδω πληρωνεις διασκεδαση ... Ολοι απο καπου πρεπει να βγαλουν ....

 

Ειναι απιστευτη εικονα να παιζεις ,να ιδρωνεις και ισως να ποναει και το χερι σου..και αυτο γιατι απλα ΤΟ ΖΕΙΣ το παιχνιδι ....

Σε ποια αλλη κονσολα γινεται αυτο ?

 

Γι'αυτο πιστευω οτι αυτοι που αγορασαμε ή θα αγορασουν το Wii ειναι χρηστες που ξερουν τι θελουν ...

Οτι ηθελα να πω το ειπες!

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...