Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμ, που πας να μιλήσεις! Ο άνθρωπος τα βρήκε όλα! κοίταξε το μόντεμ από κάτω όχι σαν κι εσένα που νομίζεις πως τα ξέρεις όλα...B)

 

Ρε ξεκολατε που να ξερω ο ανθρωπος;;;:-D μου ζητουσε κωδικο τον εβαζα και δεν συνδεοταν. ηξερα οτι στις cyta ειναι ξεκλειδοτα απο το εργοστασιο να ειναι ανιχνευσιμα.

μολις το ανοιξα εγινε.

μην ειρωνευεστε μπορει να ξερω κατι ασχετο που να μην το ξερετε εσεις!γιαυτο δεν υπαρχει το forum;

 

το σε καμια περιπτωση παει στο αν brickari σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μην κανεις update σε καμια περιπτωση

 

ναι αλλα δεν μπορω να παιζω online με αλλους χρηστες! ας πουμε εχω sport resort και wii fit πως θα παιξω κανα αγωνα με ατομα απ το internet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To εχω να κατεβαινει! παλιοτερα ειχα κατεβασει το virtual tennis αλλα μου φανηκε μλκια και το εσβησα, αυτο το βλεπω καλυτερο παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει άλλο χειριστήριο για να παίξω new super mario.wii ή αναγκαστικά μόνο τούμπα το wii remote και όποτε το συνηθίσω;

 

Wii Classic Controller (παίζουν και μη official)

 

Ή αν έχεις gamecube, παίζεις με αυτό. Πολλά παιχνίδια, παρέχουν και εναλλακτικό τρόπο παιξίματος ανάλογα τον χειρισμό που θα διαλέξεις (π.χ. pro evolution soccer).

Επίσης σε περίπτωση που θελήσεις να παίξεις κάποιο gamecube τίτλο, n64, snes κτλ θα χρειαστείς ένα από τα παραπάνω. Μόνο τίτλους του nes μπορείς να παίξεις με το wiimote μιας και το controller του είχε ούτως ή άλλως δύο κουμπιά.

 

Όσον αφορά το wiimote "τούμπα" βολεύει, αρκεί να αφαιρέσεις το motion plus.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wii Classic Controller (παίζουν και μη official)

 

Ή αν έχεις gamecube, παίζεις με αυτό. Πολλά παιχνίδια, παρέχουν και εναλλακτικό τρόπο παιξίματος ανάλογα τον χειρισμό που θα διαλέξεις (π.χ. pro evolution soccer).

Επίσης σε περίπτωση που θελήσεις να παίξεις κάποιο gamecube τίτλο, n64, snes κτλ θα χρειαστείς ένα από τα παραπάνω. Μόνο τίτλους του nes μπορείς να παίξεις με το wiimote μιας και το controller του είχε ούτως ή άλλως δύο κουμπιά.

 

Όσον αφορά το wiimote "τούμπα" βολεύει, αρκεί να αφαιρέσεις το motion plus.. ;)

 

σε ευχαριστώ... πόντιος γαρ το motion plus δεν το σκέφτηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Rock band/guitar hero.. έστω ότι έχω το παιχνίδι αλλά δεν έχω τα όργανα (γιατί π.χ. χαλάσανε/χαθήκανε/σπάσανε κτλ). Υπάρχει κάποια φτηνή επιλογή στο ίντερνετ; Και τι αξίζει περισσότερο; Rock band ή Guitar Hero.. και.. έχουν τα ίδια όργανα ή το κάθε παιχνίδι τα δικά του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Από που μπορώ να βρω φθηνά games? e-bay ??

 

---------- Προσθήκη στις 19:33 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:32 ----------

 

Ποιο είναι το πιο καλό game για πιστολίδι?

Πιο αξεσουαρ προτείνετε ώστε να υποστηρίζει και το motion plus??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν θελω να παιζω με την κοπελα μου.. (κατα κυριο λογο τα βασικα που εχει το wii)

τι πρεπει να παρω??

 

Wii Remote and Wii Nunchuk WiiMote Combo Set ή αρκει το Nunchuk?

 

το πακετο που θελω να παρω περιλαμβανει αυτα... (εχει ενα μεσα.. θα χριαστω 2ο?)

 

 

την κονσόλα,

τον τίτλο Wii Sports με 5 παιχνίδια,

τον τίτλο Wii Sports Resort

1 χ WiiMote Controller

remote controler Strap,

Nunchuck controller,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@newtech θα χρειαστείς τουλάχιστιον ένα wii remote που είναι το βασικό χειριστήριο

 

nintendo-wii-remote-jacket.jpg

 

επίσης τα περισσότερα παιχνίδια υποστηρίζουν και nunchunck ενώ σε ορισμένα είναι αναγκαίο για να παίξεις

 

wth2ikszxh0qblc8peuwqk9bn6.jpg

 

 

Τέλος υπάρχει το motion plus. Το motion plus προς στο παρόν το υποστηρίζουν λίγα παιχνίδια (ένα απο αυτά είναι και το sports resort). Στα παιχνίδια που το υποστηρίζουν αυξάνει την ακρίβεια των κινήσεων.

wii-motionplus.jpg

 

 

 

 

Άρα πρέπει σίγουρα να πάρεις ένα wii remote. Καλό όμως θα ήταν να πάρεις και ένα nunchunck. Τώρα για το motion plus, το αφήνω στη κρίση σου. Πάντως το ένα απο τα δύο παιχνίδια που έχει το πακέτο που κοιτάς, υποστηρίζει motion plus, αλλά αν θυμάμαι καλά είναι και αναγκαίο... δεν μπορείς να παίξεις διαφορετικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...