Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιλάω για αυτό εδώ.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=CNsUgHEYvRk[/ame]

 

Αν εξοικιωθείς με το χειρισμό του είναι πολύ διασκεδαστικό... αν δεν ήταν τόσο εύκολο θα ήταν ίσως το καλύτερο dance game για wii .

Ορίστε και ένα review (το οποίο το αδικεί λίγο στη βαθμολογία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλοι μου... πριν 2 μερες πηρα και εγω το wii limiteted edition ( τα σπαει μαυρο :devil::devil: )αλλα εχω καποια προβληματα συνδεσης στο ιντερνετ. Η συνδεση μου ειναι 12mb το σύστημα ασφαλειας το εχω WPA2 - PSK (AES) στο καναλι 11 ειναι ρυθμισμενο το ρουτερ και το broadcast ειναι mixed. Το wii το βρισκει το ρουτερ και η ένδειξη σήματος αρκετα καλη (πρασσινο) βαζω τον κωδικό και εκει που κανει test conection μου βγαζει error 51330 και Να ξεκαθαρίσω οτι εχω ps3 και συνδεδεμένο με τον ιδιο τροπο και ολα βαίνουν καλως! Λιγο help :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλοι μου... πριν 2 μερες πηρα και εγω το wii limiteted edition ( τα σπαει μαυρο :devil::devil: )αλλα εχω καποια προβληματα συνδεσης στο ιντερνετ. Η συνδεση μου ειναι 12mb το σύστημα ασφαλειας το εχω WPA2 - PSK (AES) στο καναλι 11 ειναι ρυθμισμενο το ρουτερ και το broadcast ειναι mixed. Το wii το βρισκει το ρουτερ και η ένδειξη σήματος αρκετα καλη (πρασσινο) βαζω τον κωδικό και εκει που κανει test conection μου βγαζει error 51330 και Να ξεκαθαρίσω οτι εχω ps3 και συνδεδεμένο με τον ιδιο τροπο και ολα βαίνουν καλως! Λιγο help :o

 

 

Δες εδώ για πιθανή λύση:

 

http://www.wiichat.com/nintendo-wii-online/5465-wifi-error-51330-a.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση για οσους εχουν

 

USB LOADER 1.5 H' USB LOADER GX

 

και εχουν και το παιχνιδι [Wii] Resident Evil: Darkside Chronicles [PAL]

 

 

Παιζω το παιχνιδι μεσω σκληρου δισκου με τα παραπανω προγραμματα που αναφερω...

Αλλα μου κολαει. Φτανω στο 2ο Boss στο υπονομο (Τον Κορκοδειλο...) Αφου τον σκοτωσω παω στην επομενη πιστα. Φορτωνει κανονικα το βιντεο δειχνει τους ηρωες να κατεβαινουν απο μια πλατφορμα ... και μαυριζει η οθονη, αλλα αντι να ξεκινησει το παιχνιδι σταματαει εκει στην μαυρη οθονη και δεν κανει τιποτα...

 

 

Ρωτησα το παιδι που πηρα το παιχνιδι και μου ειπε οτι σε chip-αρισμενο wii παιζει κανονικα και το τερματησε.

 

Κανενας χωρις chip-ακι αλλα με softmoded το εχει δοκιμασει;;

 

Φταει η κονσολα μου και καποιο πιθανο λαθος οταν εκανα softmod???

Φταει οτι το παιζω μεσω usb??? (Οποτε και αλλοι θα εχουν το ιδιο προβλημα)

Η' παιζει μονο σε chip-αρισμενα;;

 

 

(το ιδιο προβλημα εχω και στο Αvatar οταν ξεκιναει η 2η πιστα!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους.ειμαι και γω νεος κατοχος του wii και θα ηθελα να ρωτησω παιχνιδια που αγοραζονται απο εξωτερικο μπορει να μην ειναι συμβατα με την κονσολα μου?πχ απο αμερικη?διαβασα καπου για ενα παιχνιδι που ειδα το εξης:NTSC Region coded for play in USA..... δηλαδη στην δικια μου δεν θα παιζει?αν ειναι ετσι τι θα πρεπει να κοιταω ωστε να ειναι συμβατα με την δικια μου?ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν κουρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους.ειμαι και γω νεος κατοχος του wii και θα ηθελα να ρωτησω παιχνιδια που αγοραζονται απο εξωτερικο μπορει να μην ειναι συμβατα με την κονσολα μου?πχ απο αμερικη?διαβασα καπου για ενα παιχνιδι που ειδα το εξης:NTSC Region coded for play in USA..... δηλαδη στην δικια μου δεν θα παιζει?αν ειναι ετσι τι θα πρεπει να κοιταω ωστε να ειναι συμβατα με την δικια μου?ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν κουρασα.

 

Εφόσον δεν πειράξεις την κονσόλα σου με κάποιον τρόπο (soft ή hard modding), μπορείς να παίξεις μόνον PAL παιχνίδια και όχι NTSC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν πειράξεις την κονσόλα σου με κάποιον τρόπο (soft ή hard modding), μπορείς να παίξεις μόνον PAL παιχνίδια και όχι NTSC.

 

 

 

αν γνωριζεις φιλε μου εσυ η καποιοσ αλλοσ βρηκα ενα sait στην αγγλια με παιχνιδια φθηνοτερα απο εδω αλλα δεν γραφουν αν ειναι για κονσολες PAL η NTSC.ξερεις εκει τι ειδους εχουν?θα παιζουν τα παιχνιδια ε εμενα η οχι?ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν γνωριζεις φιλε μου εσυ η καποιοσ αλλοσ βρηκα ενα sait στην αγγλια με παιχνιδια φθηνοτερα απο εδω αλλα δεν γραφουν αν ειναι για κονσολες PAL η NTSC.ξερεις εκει τι ειδους εχουν?θα παιζουν τα παιχνιδια ε εμενα η οχι?ευχαριστω.

 

Αν είναι στην Αγγλία τότε θα είναι PAL, όλα τα ευρωπαϊκά παιχνίδια PAL είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή διαβάζω για πειραγμένες κονσόλες wii, επειδή είμαι ολόφρεσκος κάτοχος wii, υπάρχει τρόπος να το "σπάσουμε" χωρίς τσιπάκια κλπ?

 

δηλ. μόνο με software?

κάποιος οδηγός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή διαβάζω για πειραγμένες κονσόλες wii, επειδή είμαι ολόφρεσκος κάτοχος wii, υπάρχει τρόπος να το "σπάσουμε" χωρίς τσιπάκια κλπ?

 

δηλ. μόνο με software?

κάποιος οδηγός?

 

Δες αυτό το thread:

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=176025

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγοράζω από το http://www.play.com. Έχει πολύ καλύτερες τιμές από Ελλάδα, και καλο delivery. Επίσης, πήγαινε μία βόλτα από το Πλαίσιο της περιοχής σου, και μπορεί να βρεις παιχνίδια σε κάποιο ράφι για σκότωμα (σε τιμή εννοώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...