Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ok θα το δοκιμάσω.. δεν πιστεύω να χάσω εγγύηση όμως... e vdanasto?

 

Από την στιγμή που δεν θα πειράξεις την κονσόλα... όχι... ένα περιφερειακό χάλασες μόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά. μόλισ απέκτησα και εγώ το wii και θέλω να το κάνω softmod. Έχω μερικές απορίες όμως.

1) θα χρησημοποιήσω τον παρακάτω οδηγό http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=381299 αυτός είναι και ο ποιο πρόσφατος?(άρα φαντάζομαι και καλύτερος?)

2) επίσης θα χάσω την εγγύηση?

3)θα έχω πρόβλημα στην αναπαραγωγή γνήσιων dvd??(φαντάζομαι πως όχι αλλά θέλω να το σιγουρέψω).

 

ευχαριστώ εκ τών προτέρων για όποιον ασχοληθεί να μου απαντήσει!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 2 και 3 όχι. Στο 1 ας σου απαντήσει ο φίλος που το γραψε.

 

Προσοχή, την εγγύηση δεν την χάνεις μόνο εφόσον δεν ξεφανερωθείς.

 

Όταν λές ξεφανερωθείς τι ακριβώς εννοείς???

 

Κάτι ακόμα που ήθελα να ρωτήσω το καλώδιο component αξίζει τα λευτά του???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο χθες, Officially κολλημένος με τη νεα μου παιχνιδομηχανή :) !!

Τώρα πρέπει να βαλω μπροστα το softmoded μεσα στις επομενες ημερες!

(ντιν νταν, χτυπάει η καμπανα για κάποιον εδω μεσα)!! :)

Ερωτηση 1): εχω 2 remote, και από την αρχική οθόνη, εχω πατήσει 1+2 μαζί, και εχουν αναγνωριστεί. Οταν παει κάποιος να παίξει μονό παιχνίδι, το 2ο remote χανεται, κ πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία!

Είανι φυσιολογικό αυτό, ή υπάρχει τρόπος να γίνει save ολο αυτο?

 

Ερωτηση 2): υπάρχει κανένα καλό/προτεινόμενο παιχνίδι ξύλου (παντα παιζοντας με remote+nunchcuck, όχι με controller)!

Και απο αθλητικά παιχνιδια, ακούω προτάσεις! (από μπάσκετ, μέχρι πινγκ πονγκ) !!

 

 

 

ΥΓ: μεγαλοοοο κολλημα το τέννις! :) (το κανονικό, όχι απο το wii sports)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο χθες, Officially κολλημένος με τη νεα μου παιχνιδομηχανή :) !!

Τώρα πρέπει να βαλω μπροστα το softmoded μεσα στις επομενες ημερες!

(ντιν νταν, χτυπάει η καμπανα για κάποιον εδω μεσα)!! :)

Ερωτηση 1): εχω 2 remote, και από την αρχική οθόνη, εχω πατήσει 1+2 μαζί, και εχουν αναγνωριστεί. Οταν παει κάποιος να παίξει μονό παιχνίδι, το 2ο remote χανεται, κ πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία!

Είανι φυσιολογικό αυτό, ή υπάρχει τρόπος να γίνει save ολο αυτο?

 

Ερωτηση 2): υπάρχει κανένα καλό/προτεινόμενο παιχνίδι ξύλου (παντα παιζοντας με remote+nunchcuck, όχι με controller)!

Και απο αθλητικά παιχνιδια, ακούω προτάσεις! (από μπάσκετ, μέχρι πινγκ πονγκ) !!

 

 

 

ΥΓ: μεγαλοοοο κολλημα το τέννις! :) (το κανονικό, όχι απο το wii sports)!

 

Αν και είμαι και εγώ καινούργιος στο wii νομίζω για να σου λυθεί το πρόβλημα με το remote πρεπει να ανοίξεις το μοχλό εκεί που μπαίνουν οι μπαταρίες και την θήκη που έχει το wii μπροστα για την sd card και πατάς πρώτα ένα κοκκινο κουμπι που εχει το wii(δίπλα απο εκεί που μπαινει η sd card) και μετά το κουμπι που θα δείς εκεί που μπαίνουν οι μπαταρίες του μοχλού. Αυτό το κάνεις για να είναι μόνιμα συγχρονισμένοι οι δικοί σου μοχλοί με το wii...

 

Όσο αφορά το δεύτερο δεν έχω ιδέα... τρείς μέρες έχω και εγώ το wii ακόμα με το resort ασχολούμαι...Βασικά δεν μου λές εμένα ποιο τενις είναι μεγάλο κόλλημα να ασχολειθώ?!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι και εγώ καινούργιος στο wii νομίζω για να σου λυθεί το πρόβλημα με το remote πρεπει να ανοίξεις το μοχλό εκεί που μπαίνουν οι μπαταρίες και την θήκη που έχει το wii μπροστα για την sd card και πατάς πρώτα ένα κοκκινο κουμπι που εχει το wii(δίπλα απο εκεί που μπαινει η sd card) και μετά το κουμπι που θα δείς εκεί που μπαίνουν οι μπαταρίες του μοχλού. Αυτό το κάνεις για να είναι μόνιμα συγχρονισμένοι οι δικοί σου μοχλοί με το wii...

 

Όσο αφορά το δεύτερο δεν έχω ιδέα... τρείς μέρες έχω και εγώ το wii ακόμα με το resort ασχολούμαι...Βασικά δεν μου λές εμένα ποιο τενις είναι μεγάλο κόλλημα να ασχολειθώ?!!

ρε παιδια εχω προβλημα... εδω και δυο μηνες οιυ εχω το wii προσπαθω να το συνδεσω με το monitor του pc μου.. ολο προβληματα.. παραγειλα αυτο και μου ηρθε εχτεσ.. ολο χαρα και εγω ειπα ολα οκ. με το που το βαζω μετα απο κανα διλεπτο κανει ενα black out μετα απο αλλα δυο το ιδιο.. και συνεχεια προβληματα.. τι να κανω ρε παιδια.. υπαρχει καμια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λές ξεφανερωθείς τι ακριβώς εννοείς???

 

Κάτι ακόμα που ήθελα να ρωτήσω το καλώδιο component αξίζει τα λευτά του???

 

Αν για παράδειγμα το πας για service χωρίς να χει brickarei (οπότε μπαίνει στο κεντρικό μενού) και δεν φρόντισες να το φέρεις στην αρχική του κατάσταση, θα δουν το homebrew.

 

Επίσης δεν θα πας να τους πεις "εκει που πέρναγα το τελευταίο IOS κόλλησε"

 

---------- Προσθήκη στις 11:50 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:49 ----------

 

ρε παιδια εχω προβλημα... εδω και δυο μηνες οιυ εχω το wii προσπαθω να το συνδεσω με το monitor του pc μου.. ολο προβληματα.. παραγειλα αυτο και μου ηρθε εχτεσ.. ολο χαρα και εγω ειπα ολα οκ. με το που το βαζω μετα απο κανα διλεπτο κανει ενα black out μετα απο αλλα δυο το ιδιο.. και συνεχεια προβληματα.. τι να κανω ρε παιδια.. υπαρχει καμια λυση?

 

Δεύτερη οθόνη έχεις ώστε να αποκλείσουμε το αν φταίει το wii-καλώδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν για παράδειγμα το πας για service χωρίς να χει brickarei (οπότε μπαίνει στο κεντρικό μενού) και δεν φρόντισες να το φέρεις στην αρχική του κατάσταση, θα δουν το homebrew.

 

Επίσης δεν θα πας να τους πεις "εκει που πέρναγα το τελευταίο IOS κόλλησε"

 

---------- Προσθήκη στις 11:50 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:49 ----------

 

 

Δεύτερη οθόνη έχεις ώστε να αποκλείσουμε το αν φταίει το wii-καλώδιο;

εχω και δευτερο monitor το δοκιμασα και εκει αλλα δεν φενεται καθολου εκει. σκεφτηκα ομως οτι το αλλο monitor δεν ειναι hd και οτι σημα και να αλλαξα στο wii τελος παντων μου εβγαζε "out of range". απο οτι διαβαζω τοση ωρα στο νετ πολλοι εχουνε ακριβως το ιδιο προβλημα με εμενα αλλα με διαφορετικους χρονους. δηλαδα τους χαλαει στον ενα ανα μια ωρα στον αλλο ανα 15 λεπτα. υπαρχουν και σαν και μεν α ανα 3.. τεσπα ομως βρηκα και καποιους που λενε οτι τους δουλευει ρολοι.. τωρα δεν ξερω μπορει να ειναι διαφημιστες. εντωμεταξυ υπαρχει και ενα [ame=http://www.youtube.com/watch?v=ArIj-EUlevI&NR=1]βιντεακι[/ame] που ο αλλος (πωλητης) το συνδεει μπροστα στην καμερα αλλα δεν το αφηνει ωρα να δω αν το κανει και σε αυτον.. αλλα ρε παιδια αν υπηρχε τετοιο προβλημα με ολα αυτα τα καλωδια θα το πουλουσανε??? βρηκα και ενα αντιστοιχο επωνυμο γιατι αυτο ειναι noname αλλα δεν ξερω να δωσω αλλα 30 ευρω? αξιζει? εντωμεταξυ παλι το καλωδιο αυτο μου το ειχε συστησει ενα απο εδω απο το φορουμ αλλα αρκετα παλια και δεν τον βρισκω τωρα. (δεν το ειχε δοκιμασει σαν λυση το ειχε πει) HELP!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι και εγώ καινούργιος στο wii νομίζω για να σου λυθεί το πρόβλημα με το remote πρεπει να ανοίξεις το μοχλό εκεί που μπαίνουν οι μπαταρίες και την θήκη που έχει το wii μπροστα για την sd card και πατάς πρώτα ένα κοκκινο κουμπι που εχει το wii(δίπλα απο εκεί που μπαινει η sd card) και μετά το κουμπι που θα δείς εκεί που μπαίνουν οι μπαταρίες του μοχλού. Αυτό το κάνεις για να είναι μόνιμα συγχρονισμένοι οι δικοί σου μοχλοί με το wii...

 

Όσο αφορά το δεύτερο δεν έχω ιδέα... τρείς μέρες έχω και εγώ το wii ακόμα με το resort ασχολούμαι...Βασικά δεν μου λές εμένα ποιο τενις είναι μεγάλο κόλλημα να ασχολειθώ?!!

ααα,θα το προσπαθήσω να το πετύχω! Thanks!

το τεννις που ελεγα ειναι το : Grand Slam Tennis!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανερχεται μονο του μεετα απο 2 δευτερολεπτα..

 

Βασικά τσέκαρε στις ρυθμίσεις τις κονσόλας να δεις στα πόσα Hz έχεις ορίσει το σήμα. Δυστυχώς δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα...

μόλις τελείωσα το softmod του wii. φόρτωσα και το wiiflow και usbloader gx. κατάφερα να παίξω με επιτυχία το zelda:the twillight prin. αλλά δεν μπορώ με τίποτα να παίξω το grand slam... με όποιον loader και να το φορτώσω μου βγάζει μια μαύρη οθόνη το wii και δεν κάνει κάτι μετα.. καμία ιδέα???

 

για soft mod χρησιμοποίησα κατα γράμμα αυτόν τον οδηγό http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=381299απο το σημείο που αναφέρει τροποποίηση της 4.2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...