Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω πάρει από το ebay αυτό 2 φορές μάλιστα!!!

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320437421092&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

 

18€, είναι ίδιο μα όταν λέμε ίδιο το εννοώ, με τα original. Για να φανταστείς έχει και χαρτί με κωδικό (όπως και η κονσόλα όταν την αγόρασα) για να το κάνεις register στο club-nintendo.jp.

 

εμένα μου φαίνεται original, δουλεύει καλύτερα από το original, έχει πιο δυνατό ηχείο αλλά ότι γράφει πάνω στο κουτί και στα ταμπελάκια είναι στα Γιαπωνέζικα.

 

 

Ship to US,UK,AU and Canada only
(10 χαρακτήρες)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατ' αρχάς, καλώς να έρθεις στην παρέα του Wii, την κονσόλα την πάρα εγώ πριν 1 μηνα περίπου. Κατ αρχάς, ανάλογα με το παιχνίδι μπορεί να χρειαζεται είτε δεύτερο wii remote, είτε και δεύτερο nunchuck. Αυτά ουσιαστικα είναι το χειριστήριο του Wii. το Wii remote είναι το βασικο και χρειαζεται για να κάνεις τα πάντα, ενώ το nunchuck υπάρχει ως βοηθητικο για κάποια παιχνίδια π.χ. box για το αριστερό χερι. Αφού θες να παίζεις διπλα παιχνίδια, θα χρειαστείς οπωσδήποτε και δεύτερο wii remote Και πιθανόν και nunchuck. στην Ελλαδάρα μας, το wii remote έχει κάπου 30 με 40€, ενω το Nunchuck 20€ (περίπου πάντα)(εγώ πήρα original japan version από το ebay, με 18€!!!). Μετα θα πρέπει να επιλεξεις τα παιχνίδια ώστε να παίζουν με δύο ή παραπάνω παίχτες (εγω προσωπικα το βλέπω αυτό στο http://www.gamespot.com).

Τέλος, το Wii, συνδέετε με scart, και τα γραφικά του είναι όπως περίπου του ps2.

Αυτα για την ωρα, αν έχεις καποια άλλη απορία, θα χαρούμε να σε βοηθήσουμε!!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δηλαδή, μόνο ένα σετ χειριστηρίων επιπλέον χρειάζεται. Κάτι βάσεις φόρτισης που είδα πχ δεν χρειάζονται, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δηλαδή, μόνο ένα σετ χειριστηρίων επιπλέον χρειάζεται. Κάτι βάσεις φόρτισης που είδα πχ δεν χρειάζονται, έτσι;

 

Όχι αλλά για να μη ξοδεύεσαι σε μπαταρίες καλά είναι να έχεις επαναφορτιζόμενες. Κάνουν όλες, μπορείς να αγοράσεις όποιες θες, αν δεν έχεις ήδη ενώ και η κατανάλωση μπαταρίας δεν είναι τραγική. Μπορείς για κάποιο διάστημα να τη βγάλεις και με απλές, απλώς σε βάθος χρόνου οι επαναφορτιζόμενες συμφέρουν.

 

Eπίσης συμφωνώ με το rebellion για το grand slam tennis το οποίο για μένα είναι μακράν το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει για καιρό (φυσικά είναι και γούστα αυτά). Μπορεί να φανεί υπερβολικό αλλά εκτός των άλλων με ξεκούνησε για τα καλά από το καναπέ και με βοήθησε σημαντικά στην επιτυχία της δίαιτας μου (!!!) που έτυχε να κάνω την εποχή που το έπαιζα. Αυτό για όσους ψάχνουν κάτι να ξεσκουριάσουν και το wii fit τους φαίνεται υπερβολικά γυναικείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέλνει worldwide άσχετα τι γράφει. και τα μεταφορικά είναι δωρεάν. απλά επελεξε μεταφορικά Greece και θα δεις

 

Nice... αν και τουλάχιστον επιλέγοντας guest checkout δεν βγάζει την Ελλάδα στις διαθέσιμες επιλογές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice... αν και τουλάχιστον επιλέγοντας guest checkout δεν βγάζει την Ελλάδα στις διαθέσιμες επιλογές..

 

sorry, εγώ έχω κανονικό account και μου βγάζει κανονικά ελλάδα με free μεταφορικά.

 

Παρηγγειλα και εγω ενα σετ μαυρακια...Για να δουμε!!

 

από που και πόσο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πήρα και εγώ από τον τύπο.

Motion plus έχει να προτείνει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ίδιο στυλ (ίσως και καλύτερο) είναι το High School Musical 3: Senior Year Dance . Το μόνο του μειονέχτημα είναι ότι ακολουθεί αρκετά την ταινία

 

Αλλά παιδιά ότι και να λέμε, αν δεν έχεις τα χαλάκι χορού, να το ευχαριστηθείς δεν λέει. Dance revolution 2 ftw

 

Ειναι στο ιδιο στυλ που πρεπει να χορευεις και ο ιδιος η ειναι σαν κατι αλλα που κινεις μονο τα βελακια ? Πρεπει να εχεις μικροφωνο ?

Δοκιμασα αρκετα αλλα δε βρηκα κανενα σαν το Just Dance

Aν δεν απαιτει να χορευεις κι εσυ δεν αξιζει να πατας μονο τα κουμπακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι στο ιδιο στυλ που πρεπει να χορευεις και ο ιδιος η ειναι σαν κατι αλλα που κινεις μονο τα βελακια ? Πρεπει να εχεις μικροφωνο ?

Δοκιμασα αρκετα αλλα δε βρηκα κανενα σαν το Just Dance

Aν δεν απαιτει να χορευεις κι εσυ δεν αξιζει να πατας μονο τα κουμπακια

 

Σου ζητά να κινείς τα χέρια σου (πχ το αριστερό πάνω, το δεξί δεξιά) ή ολόκληρο το σώμα σου (κάνε πλήρη περιστροφή ή πάρε μια συγκεκριμένη στάση σαν φιγούρα) με το τρόπο που σου δείχνει. Μόνο που είναι λίγο εύκολο δυστυχώς... μην τολμήσεις να το βάλεις σε easy. Αλλά δεν καταλαβαίνω τι εννοείς βελάκια... όλα τα παιχνίδια χορού με βελάκια είναι... τώρα αν εννοείς να χρησιμοποιείς το σταυρό για να ακολουθήσεις τα βελάκια, εννοείτε πως κάτι τέτοιο είναι μούφα.

 

Αν θες να απολαύσεις χορό, ξαναλέω dance dance rovolution 2 είναι το καλύτερο.... αλλά εννοείτε με χαλί χορού... αλλιώς θα είναι όπως το περιγράφεις (απορώ ποιος θα έπαιζε τέτοιο παιχν'ίδι με σταυρό και μοχλό). Όλα αυτά που λες μούφες, με χαλί χορού γίνονται απίστευτα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Just dance μιμησε οτι σου δειχνει ο χορευτης μονο με κινησεις των χεριων χορευοντας κανονικα χωρις να πατας κανενα κουμπι

Ενω στα αλλα που ειδα απλα περνανε βελακια απο την οθονη και πατας με το σταυρο πανω κατω δεξια αριστερα καθημενος στην καρεκλα σου

Αυτο γινεται γιατι δεν εχω το χαλι ?

Το αλλο το High School Musical μολις το εβαλα μου λεει να συνδεσω μικροφωνο

Ουτε μικροφωνο εχω ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Just dance μιμησε οτι σου δειχνει ο χορευτης μονο με κινησεις των χεριων χορευοντας κανονικα χωρις να πατας κανενα κουμπι

Ενω στα αλλα που ειδα απλα περνανε βελακια απο την οθονη και πατας με το σταυρο πανω κατω δεξια αριστερα καθημενος στην καρεκλα σου

Αυτο γινεται γιατι δεν εχω το χαλι ?

Το αλλο το High School Musical μολις το εβαλα μου λεει να συνδεσω μικροφωνο

Ουτε μικροφωνο εχω ομως

 

Ναι, για αυτό γίνεται... φαντάσου αντί να πατάς κουμπιά, στέκεσαι στην μέση του χαλιού και πατάς διάφορες θέσεις αναλόγως τι σου ζητά το παιχνίδι

 

dance-dance-revolution-dance-pad-and-game.JPG

 

 

Ακόμη ποιο παιχνίδι δοκίμασες; Εγώ είπα "High School Musical 3: Senior Year Dance"... μήπως δοκίμασες άλλο της σειράς High School ; Δεν απαιτείτε ούτε μικρόφωνο ούτε χαλί... τις κινήσεις τις παίρνει απο τα motions των χειριστηρίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...