Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θυμάμαι καλά χρειάζεται alternative dol. Θα ψάξεις στο Internet να βρεις το alt-dol του, θα το περάσεις στην sd κάρτα και μετά στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού από το loader ενεργοποίησε το alt-dol και τρέξε το παιχνίδι. Θα σου δείξει ένα video, άστο να παίξει όλο και μετα κάνει restart η κονσόλα. Μπες πάλι στο loader, απενεργοποίησε την επιλογή alt-dol και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα...

μόλις τελείωσα το softmod του wii. φόρτωσα και το wiiflow και usbloader gx. κατάφερα να παίξω με επιτυχία το zelda:the twillight prin. αλλά δεν μπορώ με τίποτα να παίξω το grand slam... με όποιον loader και να το φορτώσω μου βγάζει μια μαύρη οθόνη το wii και δεν κάνει κάτι μετα.. καμία ιδέα???

 

για soft mod χρησιμοποίησα κατα γράμμα αυτόν τον οδηγό http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=381299απο το σημείο που αναφέρει τροποποίηση της 4.2.

 

το grad slam το δοκιμασες απο δισκακι ή απο δισκο Usb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα...

μόλις τελείωσα το softmod του wii. φόρτωσα και το wiiflow και usbloader gx. κατάφερα να παίξω με επιτυχία το zelda:the twillight prin. αλλά δεν μπορώ με τίποτα να παίξω το grand slam... με όποιον loader και να το φορτώσω μου βγάζει μια μαύρη οθόνη το wii και δεν κάνει κάτι μετα.. καμία ιδέα???

 

για soft mod χρησιμοποίησα κατα γράμμα αυτόν τον οδηγό http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=381299απο το σημείο που αναφέρει τροποποίηση της 4.2.

 

Θοδωρή έχεις κανένα φίλο που έχει μαύρο Wii;

 

Αν έχεις είσαι τυχερός! Πήγαινε και δανείσου το Wii Sports Resort (το δεύτερο δισκάκι με παιχνίδια που έχει στη συσκευασία).

Tρέξτο μια φορά και μετά θα μπορείς να παίξεις οποιοδήποτε παιχνίδι με motion plus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το error 002 δεν είναι μαύρη οθόνη... στο γράφει "error 002"

 

Σε ορισμένα παιχνίδια βγάζει απλά μαύρη οθόνη και το πρόβλημα λύνεται με την ενεργοποίηση του Error #002 Fix. Από προσωπική εμπειρία στο λέω :-).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ πάρα πολύ οσους ενδιαφερθήκανε να βοηθήσουνε.

 

Λοιπόν τα δοκίμασα όλα αλλά τι απο όλα αυτά δούλεψε και έπαιξε θα σας γελάσω. έβαλα το error fix απο anti σε yes και έτρεξα και το resort απο το dvd. μετά έπαιξε μιά χαρα!!!

 

σας ευχαριστώ και πάλι.!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ορισμένα παιχνίδια βγάζει απλά μαύρη οθόνη και το πρόβλημα λύνεται με την ενεργοποίηση του Error #002 Fix. Από προσωπική εμπειρία στο λέω :-).

Κανα σχολιο για το δικο μου προβλημα δεν εχεις φιλε vdanasto μπας και με σωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα σχολιο για το δικο μου προβλημα δεν εχεις φιλε vdanasto μπας και με σωσεις?

 

Το είδα το post σου, αλλά δυστυχώς δεν έχω καμμία εμπειρεία από τέτοια καλώδια. Ήθελα κι εγώ να αγοράσω ένα για να κάνω αυτή τη δουλειά, αλλά τελικά το άφησα. Αυτό που υποθέτω, είναι ότι έχει να κάνει με τα specifications της κάθε οθόνης. Πχ αναφέρει στην περιγραφή του καλωδίου, ότι πρέπει να ρυθμίσεις το Wii σε ανάλυση 480p και ότι η συχνότητα εξόδου του καλωδίου είναι 50/60/75HZ. Μήπως βγάζει την οθόνη σου εκτός range και γι αυτό δεν λειτουργεί σωστά; Αυτό θα εξηγούσε τη διαφορετική συμπεριφορά στα διάφορα μοντέλα οθονών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω την εντύπωση πως αυτό το καλώδιο ΔΕΝ είναι για tft monitors (και γενικά pc monitors) αλλά για projectors...

 

Μωρέ για TFT είναι, απλά δεν δουλεύει σωστά σε όλες καθώς, απ'ότι φαίνεται, τις βγάζει out of range.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς ευχαριστώ πάρα πολύ οσους ενδιαφερθήκανε να βοηθήσουνε.

 

Λοιπόν τα δοκίμασα όλα αλλά τι απο όλα αυτά δούλεψε και έπαιξε θα σας γελάσω. έβαλα το error fix απο anti σε yes και έτρεξα και το resort απο το dvd. μετά έπαιξε μιά χαρα!!!

 

σας ευχαριστώ και πάλι.!!!!

 

Τι σου είπα Θοδωρή; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σου είπα Θοδωρή; ;)

 

το περίεργο είναι οτι το είχα το παιχνίδι(και εννοείτε πως το έπαιζα) αλλά δεν είχα παιξει καθόλου μετά το soft mod που έκανα. τι να πω!! είχα πειράξει όλες τις ρυθμήσεισ απο τον usb loader και τελικά ήταν παρα μα πάρα πολύ απλο!!!

 

 

thanks και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το περίεργο είναι οτι το είχα το παιχνίδι(και εννοείτε πως το έπαιζα) αλλά δεν είχα παιξει καθόλου μετά το soft mod που έκανα. τι να πω!! είχα πειράξει όλες τις ρυθμήσεισ απο τον usb loader και τελικά ήταν παρα μα πάρα πολύ απλο!!!

 

 

thanks και πάλι!

 

Τα παιχνίδια που έχουν το motion plus ελέγχουν αν έχεις δει το τρίλεπτο βίντεο για τη χρήση του και αν το έχεις δει συνεχίζουν. Τώρα τα παιχνίδια που έχεις στο σκληρό δεν έχουν το βίντεο.

Το αποτέλεσμα είναι αυτό, αφού δεν το βρίσκει να το παίξει, σταματάει.

Αφού δεις το βίντεο, δεν το ξαναζητάει και τα παιχνίδια παίζουν πια κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...