Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι. Κοίτα μια σελίδα πίσω δίνω το link απο έναν οδηγο για να κάνεις μόνος σου το softmod. Αυτός είναι ο οδηγός αφου κάνεις softmod το wii. Δεν είναι δύσκολο και έγω άσχετος ήμουν απο κονσόλες και τα κατάφερα μια χαρά μόνος μου.

 

αυτο εδω δηλαδη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καταρχας καλημέρα!!!

 

έχω μια απορία. υπάρχει κάποιος τρόπος τα παιχνίδια που έχω στον σκληρό δίσκο και τα πάιζω μέσω wiiflow να τα εμφανίσω ως channel στο wii menu????o σκληρος είναι σε μορφή wbfs και το wii 4.2 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Super Mario Galaxy, στις πίστες που έχουν δυο αστεράκια, πως στο καλό παίρνουμε το δεύτερο αστεράκι;

 

παίρνεις κάποια άλλη διαδρομή μέσα στην πίστα και το βγάζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Super Mario Galaxy, στις πίστες που έχουν δυο αστεράκια, πως στο καλό παίρνουμε το δεύτερο αστεράκι;

που να δεις μετα που εχει και τα πρασινα... βαλε στο youtube να δεις πως πας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περάσει αρκετά παιχνίδια σε έναν σκληρό που έχω μέσω το Wii Backup Manager.

Ενώ στο πρόγραμμα κάνω update & sync covers και μου εμφανίζει κανονικά το εξώφυλλο του κάθε παιχνιδιού, όταν συνδέω τον σκληρό στο wii δεν μου εμφανίζει τα εξώφυλλα;

Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

Τα παιχνίδια τα δοκίμασα στο wii και με το usb loader και με το wii flow. Με κανένα από τα δυο δεν μου έδειχνε εξώφυλλα...:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω περάσει αρκετά παιχνίδια σε έναν σκληρό που έχω μέσω το Wii Backup Manager.

Ενώ στο πρόγραμμα κάνω update & sync covers και μου εμφανίζει κανονικά το εξώφυλλο του κάθε παιχνιδιού, όταν συνδέω τον σκληρό στο wii δεν μου εμφανίζει τα εξώφυλλα;

Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

Τα παιχνίδια τα δοκίμασα στο wii και με το usb loader και με το wii flow. Με κανένα από τα δυο δεν μου έδειχνε εξώφυλλα...:(

 

δοκίμασε να κατεβάσεις τα εξώφυλλα μέσα απο το wii. Αν κατάλαβα καλά δοκιμάζεις απο τον υπολογιστή. Τα εξώφυλλα γράφονται στην SD card του wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως αν πάρεις τα αρχεία εικόνων των εξώφυλλων και τα βάλεις χειροκίνητα στην SD card (δεν θυμάμαι σε ποιόν κατάλογο μπαίνουν, κάποιος που μπορεί να το δει ας βοηθήσει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

root/images/ -> τα εξώφυλλα 3d

root/images/2D

root/images/cd

 

αν συνεχίσει να μην τα δείχνει θέλει ρύθμιση από τον usbloader ή το αντίστοιχο πρόγραμμα που τρέχεις τα αντίγραφά σου από το σκληρό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ! :)

Το wii backup manager απλά τα αποθήκευε στο directory που ήταν εγκατεστημένο.

Τα πέρασα με copy-paste στον φάκελο του usb loader στην SD Card και τα εμφανίζει μια χαρά τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...